55pus7101 Kırık panel tamiri

A Çevrimdışı

Asuntay

Yeni Üye
3 Ocak 2021
6
60
Philips 55pus7101 televizyonu aldığım gün sehpa üzerine koyarken sağ başparmağımla üst köşeden çatlatmıştım. Daha kullanmadan kutusuna koyduğum bu televizyonu artık tamir ettirip kullanmak istiyorum. Panel değişimini nerede ve kaça yaptırabileceğim hakkında bilgisi olanların yardımını bekliyorum.

Not: Geçen gün açıp denemek istedim. İlk çatladığında sağ üst köşede defter büyüklüğünde bozuk alan varken şimdi çatlakların kutusu içerisinde tüm ekrana yayıldığını ve artı tamamen görüntünün bozulduğunu da tespit ettim.

A Çevrimdışı

Asuntay

Yeni Üye
3 Ocak 2021
6
60
Tvyi anliyan bir ustaya güstersen daha iyi olur
Niyetim de o. Ama tanıdığım güvenilir bir servis yok. Bir kaç yere sordum fiyatta aldım ama bazısı getirin paneli görelim diyor. Notebook değil ki bu yükle götür. Buradan tavsiye bekliyorum güvenilir düzgün iş yapan birileri varsa ona götüreceğim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Niyetim de o. Ama tanıdığım güvenilir bir servis yok. Bir kaç yere sordum fiyatta aldım ama bazısı getirin paneli görelim diyor. Notebook değil ki bu yükle götür. Buradan tavsiye bekliyorum güvenilir düzgün iş yapan birileri varsa ona götüreceğim.
Görmelerine gerek yok ki zaten,panel kırık.Merak ettim ,nesini göreceklermiş kırığın acaba,sevgili dostum A Adem Helvacı etiketliyeyim ,bir yol gösterebilir mutlaka :ok Bu arada geçmiş olsun.

A Adem Helvacı ,ne dersin :alala

A Çevrimdışı

Asuntay

Yeni Üye
3 Ocak 2021
6
60
Söylediklerine göre hangi panel kullanılmış görmek lazımmış. Anladığım değişik panel çıkabiliyormuş. Ellerinde olmayan tip panel çıkarsa diye getir bakalım dediler.
Adem Helvacı'nın önerdiği firma ile temasa geçtim. Gelişmeleri buradan paylaşırım.

Ayrıca A Adem Helvacı 'ya kanalında DIY (Do it your self) yani Türkçe karşılığı sanırım "Kendi işini kendin yap" olan konsepte katkıları için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Söylediklerine göre hangi panel kullanılmış görmek lazımmış. Anladığım değişik panel çıkabiliyormuş. Ellerinde olmayan tip panel çıkarsa diye getir bakalım dediler.
Adem Helvacı'nın önerdiği firma ile temasa geçtim. Gelişmeleri buradan paylaşırım.

Ayrıca A Adem Helvacı 'ya kanalında DIY (Do it your self) yani Türkçe karşılığı sanırım "Kendi işini kendin yap" olan konsepte katkıları için teşekkür ederim.
Herkes sadece yerli üreticiler bunu yapıyor zannetse de, Dünyada panel tedariki ciddi bir sorun olduğu için hemen hemen bütün tv üreticileri karma panel kullanıyor o nedenle üretimde sizin elinizdeki tv de hangi panel kullanılmış onu anlayabilmek için istiyorlar.

Çözüme ulaşabilmeniz dileklerimle.

M Çevrimdışı

Mehmet 27 

Yeni Üye
23 Ara 2020
1
35
Adem abi benim televizyonun da paneli kırık. Bir süre paneli kırık sekilde kullandım. O nedenle fotoğraf da görüldüğü gibi ekranın sağ tarafındaki citada erime meydana geldi. Abi mate elektronik de Fatih bey le görüştüm paneli yaptırmak için ama sağ tarafta erime olduğu için öncelikle tv yi açıp içine bakmamız gerek dedi panele engel bir durum var mı diye. Bende Gaziantep den göndereceğim TV yi. Eğer panel değişmezse boş yere kargo parası vermiş olacağım. Adem abi fotoğraf da senin gördüğün kadarıyla panel değişiminde sıkıntı oluşturur mu?

IMG_20210106_112246.jpg

A Çevrimdışı

Asuntay

Yeni Üye
3 Ocak 2021
6
60
Herkes sadece yerli üreticiler bunu yapıyor zannetse de, Dünyada panel tedariki ciddi bir sorun olduğu için hemen hemen bütün tv üreticileri karma panel kullanıyor o nedenle üretimde sizin elinizdeki tv de hangi panel kullanılmış onu anlayabilmek için istiyorlar.

Çözüme ulaşabilmeniz dileklerimle.
A Adem Helvacı videonuzda bahsetmiştiniz konu bana yabancı değil, sayenizde. Leko DISPLAY firmasında 330Usd fiyat buldum. Panelde ellerinde mevcut. Yaklaşık 2,500TL civarı bir maliyetle tamirini mümkün görünüyor. Sıfır saat çalışmış bu cihazı bu rakama tamir ettirmem sizce akılcı mıdır? Bir diğer sorum da şu. Bu TV üzerinde Ambilight var. Eğer tamir ettirmezsem bu renkli ledleri kullanabileceğim bir proje biliyor musunuz. Evdeki diğer Philips Hue aydınlatmalar ve Bridge ile bir şeyler yapmak mümkün mü?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A Adem Helvacı videonuzda bahsetmiştiniz konu bana yabancı değil, sayenizde. Leko DISPLAY firmasında 330Usd fiyat buldum. Panelde ellerinde mevcut. Yaklaşık 2,500TL civarı bir maliyetle tamirini mümkün görünüyor. Sıfır saat çalışmış bu cihazı bu rakama tamir ettirmem sizce akılcı mıdır? Bir diğer sorum da şu. Bu TV üzerinde Ambilight var. Eğer tamir ettirmezsem bu renkli ledleri kullanabileceğim bir proje biliyor musunuz. Evdeki diğer Philips Hue aydınlatmalar ve Bridge ile bir şeyler yapmak mümkün mü?
Dediğine göre aldığın gün panel çatlamış yani tv yeni 0 sayılır 2500 TL,aynı özelliklerde tv yok alamazsın bulamazsın panel değişimi makul ve akılcı görünüyor tamir ettirilebilir

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Adem abi benim televizyonun da paneli kırık. Bir süre paneli kırık sekilde kullandım. O nedenle fotoğraf da görüldüğü gibi ekranın sağ tarafındaki citada erime meydana geldi. Abi mate elektronik de Fatih bey le görüştüm paneli yaptırmak için ama sağ tarafta erime olduğu için öncelikle tv yi açıp içine bakmamız gerek dedi panele engel bir durum var mı diye. Bende Gaziantep den göndereceğim TV yi. Eğer panel değişmezse boş yere kargo parası vermiş olacağım. Adem abi fotoğraf da senin gördüğün kadarıyla panel değişiminde sıkıntı oluşturur mu?

IMG_20210106_112246.jpg
incelemelerindeki amaç open cell yatağı ve ön çerçeve plastik ısı kaynaklı deformasyon olup olmadığını görmek . deformasyon çoksa takılan cell de kırılıbilir.

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
314
  • Open cell değişebilir ama, çerçeve ve yatağı değişmez veya tamir edilemez ise vay halimize:hmm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çerçeve dış bükey oldu ise biraz tiraslanir ,cukurlastiysa o bölüm çift taraflı bant vb.esnek poliüretan malzeme ile dolgu yapılır.en azından benim aklıma en basitinden böyle geldi.
Ya da artık 3 boyutlu yazıcılar var.bulunur herhal bir çözüm.kolayliklar dilerim.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Asuntay

Yeni Üye
3 Ocak 2021
6
60
Sonuç; Televizyonun Leko Display'de paneli değişti. 2.450 Tl tuttu işçilik dahil. Servis çok hızlı. Sabah verdim akşam üstü aldım. Temiz işçilik.
Piyasada bulduğum en uygun fiyattı. En yakını 3.000tl istedi. Üstelik yerleri de tersti bana. Sorunsuz servis oldu.
Not: LG panelmiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri