55NU8000 Hk. Yardıma İhtiyacım Var. otomatik Kapanma Süresi V.s.

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Sayın forum yöneticileri ve kıymetli forum kullanıcıları

Birkaç sorum olacaktı bu TV Hakkında

1-) Samsung kendi menusunde 2018 ve sonrası cıkan modellerde .avi acmaz şeklinde ibare var 2012 model samsung tv açarken bu tv açmıyor güncel yazılımı yüklü bunun düzeltmenin 1 yolu varmıdır?

2-) Akşamları Annem TV Başında uyur kalır. Otomatik bekleme 2 Otomatik Kapanma 4 Saat olarak ayarlı. Fakat bu süreyi indiremiyormuyuz. 2 saat aynı kanalda kalırsa tv kendi kendine kapansın servis yazılımından v.s. yapabiliyormuyuz bu işlemi

3-) Tv 'yi turksat 4a uydusunda kullanıcam. HDR+ a.malımıyım yoksa standart modda mı kullanmalıyım. Amaç sağdan soldan bakınca goruntu bozulmasın. Çok parlak olmasına da gerek yok. Eski 82 lcd ekran var onunki kadar goruntu verse yeter. Babam altyazıları görmekte zorlandıgı için 55" aldım arada birde film fln izleyecegim.

4-) Servis ekranı menusunden hani bu kumanda dan power düğmesine basıyoruz da tv beklemeye geçiyor ya. Onu direk off yapamıyormuyuz. Yani Tuşlu Priz var evde Ona rağmen yatarken unutuyorlar açık kalıyor baya bir elektrik sarfiyeti doğrurur bu işlem bana.

yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
1)Uygulama yüklenebiliyorsa olabilir, onun haricinde kılavuzda ne belirtildiye onu açar. Avi günümüzde pek yaygın kullanılmıyor eskisi gibi. :bilmiyom
2)Bunu bilmiyorum.
3)VA panel olduğu için hangi ayarı yaparsanız yapın açı zafiyeti olacaktır.
4)Cihaza gelen elektriği o şekilde kesmeniz mümkün değil. :alala Bekleme modunda TV fazla güç tüketmez, prizde unutmanın tek sıkıntısı şebeke kaynaklı arızaların başınıza gelme olasılığı olmasıdır.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
O yüzden dedim ya dedikodulara bakmadım.
Evde lg, samsung var aralarında hız, menü kullanımı bakımından hiçbir fark yok.
Android artısı varki tadından yenmez.
Artılarda arkadaşlar biliyor zaten.
5 yıl sonra 16gb yeterli gelmezse box ile devam ederiz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O yüzden dedim ya dedikodulara bakmadım.
Evde lg, samsung var aralarında hız, menü kullanımı bakımından hiçbir fark yok.
Android artısı varki tadından yenmez.
Artılarda arkadaşlar biliyor zaten.
5 yıl sonra 16gb yeterli gelmezse box ile devam ederiz.

Ben 16 GB'dan çok 2 GB RAM ve işlemciden çekiniyorum açıkçası.
Sony'nin MediaTek sevdası bitmiyor. :kiskis

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Elimde 4gb ddr4 rem, 64gb rom. S905x2 işlemcili Beelink box var. İnanın sony ondan iyi çalışıyor.
Dediğim gibi baktım sorun çıktı 5 yıl garanti yaptırdım.
Oda bitince son çare çöpe gider.
Yaş ilerledi bir ayak çukurda geride hiçbir şey bırakmak istemiyorum.
Ye gitsin. ???

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Hay ALLAH en azından şu 2 saat bekleme 4 saat kapanma işleminin süresini azaltabilecek bir ayar olsa güzel olurdu.

Birde Telefonum eski. Galaxy Grand Prime+

bunla wi-fi direct ile aynı ağa bağlı tv ve tel den resim aktaramıyorum. Tel de NFC - DLNA özelliği yok wi-fi direct var onla resim göndereyim diyorum tv ye. başarılı olarak bağlandı diyor ama resim gönder deyince tel de başarısız yazıyor. bunun çözümü varmı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt