5500-6000 tl arası alınabilecek android telefon..

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
54
biraz sordum soruşturdum, mi 10t pro alacak oldum aman alma, miui 11. versiyondan sonra cozuttu, kafayı yersin dediler. şu an üçbuçuk senedir mi 6 128 gb modelini kullanıyorum. artık değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum. zira ekran 5.1 inç olduğundan hem zor görüyorum hemde dokunmatikte yazarken sıkıntı yaşıyorum.

peki bu fiyat skalasında hangi telefonu alacağız?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Öncellikle kullanım senaryonuz nasıl olacak bu önemli.
Onun dışında tüm Android camiasında güncelleme sonrası stabilite kaybı yaşanıyor.
Bu biraz üçüncü parti uygulamalardan da kaynaklanan bir durum.
Her UI vs için ayrı bir optimizasyon pek söz konusu değil.

O fiyat aralığında en iyi işlemci alınabilir.
İşlemci güçlü olduktan sonra da telefonu götürür yani.

Önemli olan sizin beklentinizin ne olduğu. Ona göre tavsiyede bulunurum.

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
54
Öncellikle kullanım senaryonuz nasıl olacak bu önemli.
Onun dışında tüm Android camiasında güncelleme sonrası stabilite kaybı yaşanıyor.
Bu biraz üçüncü parti uygulamalardan da kaynaklanan bir durum.
Her UI vs için ayrı bir optimizasyon pek söz konusu değil.

O fiyat aralığında en iyi işlemci alınabilir.
İşlemci güçlü olduktan sonra da telefonu götürür yani.

Önemli olan sizin beklentinizin ne olduğu. Ona göre tavsiyede bulunurum.

beklentim hızlı çalışsın, takılmasın. kesinlikle oyun oynamıyorum. whatsapp, sosyal medyada az da olsa zaman geçirme, bir kaç siteyi takip etme falan filan. hepsi bu işte.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

, Poco F3, S20 FE, S10+ gibi modellere bakabilirsiniz hocam.

mi 10t pro bende alacak oldum ama sakın alma diyenler oldu. samsung'u ise ince uzun ekranı ve işlemcisi yüzünden tercih etmiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
beklentim hızlı çalışsın, takılmasın. kesinlikle oyun oynamıyorum. whatsapp, sosyal medyada az da olsa zaman geçirme, bir kaç siteyi takip etme falan filan. hepsi bu işte.
Xiaomi Poco F2 Pro 256 GB (Bence En F/P cihaz bu)

İşlemcisi zaten güçlü, belleği yüksek, depolaması yüksek, kamerası iyi, bataryası iyi, amoled ekran sayesinde şarj cimrisi olur.
3.5 mm kulaklık girişi olması oldukça güzel, type-c dönüştürücü garabetine ihtiyacınız olmaz.
Dezavantajı ağırlığı ve hareketli ön kamerası. Ağırlık kullanışlılık için sorun olabiliyor.

Alternatif olarak Xiaomi Poco F3 veya Xiaomi Black Shark 3 düşünebilirsiniz.
Benzer donanımlı cihazlar. Aralarında fazla fark yok.

Android cephesinde alabileceğiniz en güçlü cihazlar bunlar.

Apple cephesinde de iPhone XR veya SE 2020 olabilir.
Tabi şarj konusu Android'teki gibi uzun süreli değil. (SE 2020 için)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Tabi Android cihaz aldığınızda içindeki gereksiz uygulama veya servisleri kaldırmanız yararlı olacaktır;

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
54
Xiaomi Poco F2 Pro 256 GB (Bence En F/P cihaz bu)

İşlemcisi zaten güçlü, belleği yüksek, depolaması yüksek, kamerası iyi, bataryası iyi, amoled ekran sayesinde şarj cimrisi olur.
3.5 mm kulaklık girişi olması oldukça güzel, type-c dönüştürücü garabetine ihtiyacınız olmaz.
Dezavantajı ağırlığı ve hareketli ön kamerası. Ağırlık kullanışlılık için sorun olabiliyor.

Alternatif olarak Xiaomi Poco F3 veya Xiaomi Black Shark 3 düşünebilirsiniz.
Benzer donanımlı cihazlar. Aralarında fazla fark yok.

Android cephesinde alabileceğiniz en güçlü cihazlar bunlar.

Apple cephesinde de iPhone XR veya SE 2020 olabilir.
Tabi şarj konusu Android'teki gibi uzun süreli değil. (SE 2020 için)

iphone hiç kullanmadım ama denenebilir. se'nin ekranı 4.7 olduğundan bu gözlerle bir şey görebileceğimi sanmıyorum. o bakımdan xr olabilir ancak o da 2018 in telefonu yani. hani şimdi gidip üç sene önceki teknolojiye bu kadar para verilir mi diye düşünüyor insan?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
10T iyi güzel benimde aklıma yatiyor ama
ekran ips :slap
AMOLED candır. Super veya Dynamic olması yanık olasılığını düşürüyor.
Karanlık tema ile saatlerce ekran süresi almak mümkün.

Annemdeki Redmi Note 8'e nasıl bir dandik IPS panel koydularsa artık, oyun oynadıktan sonra berbat düzeyde yanıklar oluşabiliyor.
Bendeki telefonda Samsung AMOLED panel var, daha en ufak bir yanık oluşmuş değil.

Karanlık tema ile saatlerce açık bırakmışlığım var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
iphone hiç kullanmadım ama denenebilir. se'nin ekranı 4.7 olduğundan bu gözlerle bir şey görebileceğimi sanmıyorum. o bakımdan xr olabilir ancak o da 2018 in telefonu yani. hani şimdi gidip üç sene önceki teknolojiye bu kadar para verilir mi diye düşünüyor insan?
Apple'daki optimizasyon Android'te yok onu söyleyeyim.
Tabi Android'teki bazı alışkanlıklarınızı da unutacaksınız.

XR batarya açısından elverişli. SE 2020 batarya konusunda epey zayıf kalmış.
Yazılım güncellemesi olarak da Apple uzunca bir süre destek verir cihazlarına.
Yani 4. yılında pert olmaz endişeniz olmasın.
Zaten Instagram vs uygulamalar ile oldukça barışık IOS. (Apple iyi para yediriyor bence. :hihi)

İmkan varsa 11 alın tabi. (İşlemcisi SE 2020 ile aynı.)

V Çevrimdışı

volkan5569

Yeni Üye
22 Nis 2019
11
42
Oneplus 8 pro yu inceleye bilirsiniz şuan yazılım konusunda çok çok önce olan bir firma oppo oneplus Vivo hepsi aynı firmanın ürünleridir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Oneplus 8 pro yu inceleye bilirsiniz şuan yazılım konusunda çok çok önce olan bir firma oppo oneplus Vivo hepsi aynı firmanın ürünleridir
Konu Temmuz ayında açılmış.
Oneplus eski Oneplus olsa güzel olurdu. (Gerçi hangi firma değişmedi ki?)
Ben de imreniyorum ama bu koşullarda istenen fiyat fazla gibi.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Slm
TCL 10 Plus kullanıyorum.saf android gereksiz hiçbir uygulama yok.batarya 2 günü rahat gecırıyor.hızlı sarj vs vs .Zerre takılma kilitlenme en ufak bir sorun yaşatmadı.bu zamana kadar kullandığım en iy Android telefon...Bildiğin roket roket...Biraz eskisin TCL 20 Pro tek gecerim.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Onepluslar eskisi kadar iyi değil hatta oneplus kameraları çok berbat yapmaya başladı . Oyun da oynamıyorsanız en mantıklı görünen F3.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri