55" Vestel TV Tavsiyesi

kepler-22 Çevrimdışı

kepler-22

Yeni Üye
29 Ocak 2019
15
43
Merhaba arkadaşlar, 55 inch vestel tv almak istiyorum, aşağıdaki ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar;

Diğerleri ile aynı klasmanda olmaması, FD7300 ü ister istemez hemen elememize neden oluıyor.

UA8990 artık yaş itibari ile kabul gören bir model olmaz. Android tv olması ve MB300 anakart kullanılması dahi onu kurtarmaz bu listede zira bir tv alıcısı için en önemli kriter görsel sunumdur. Üretildiği teknolojik yıl itibariyle artık istiyor olduğumuz panel yazılımları bu modelde bulunmaz.

Listede 9360 varken 8400 almak da olmaz.

O halde kendi yaptığınız listede kendiniz zaten seçiminizi yapmış oluyorsunuz bu durumda :ok

kepler-22 Çevrimdışı

kepler-22

Yeni Üye
29 Ocak 2019
15
43
Selamlar;

Diğerleri ile aynı klasmanda olmaması, FD7300 ü ister istemez hemen elememize neden oluıyor.

UA8990 artık yaş itibari ile kabul gören bir model olmaz. Android tv olması ve MB300 anakart kullanılması dahi onu kurtarmaz bu listede zira bir tv alıcısı için en önemli kriter görsel sunumdur. Üretildiği teknolojik yıl itibariyle artık istiyor olduğumuz panel yazılımları bu modelde bulunmaz.

Listede 9360 varken 8400 almak da olmaz.

O halde kendi yaptığınız listede kendiniz zaten seçiminizi yapmış oluyorsunuz bu durumda :ok

çok teşekkür ederim bilgiler için, aslında ben de bu tv'yi (9360) düşünüyorum. Başka bir forumda da bu tv hakkında bir başlık altında yorumlar paylaşılmış. Ancak ürünü yeni alan bir kişi tarafından paylaşılan bir yorumda görüntülerin mat olduğu, renklerin soluk olduğundan bahsedilmiş. Yani alan kişi pek memnun kalmadığını belirtmiş. Gerçi yazılım güncellemesinden sonra belki düzelebileceğinden de eklemiş ama bilmiyorum bu yüzden kafam karıştı. Paylaşılan ürünün seri no'sunu aşağıda ekledim, Panel tipi ve diğer özellikler belki bir fikir verebilir.

[IMG='width:236px;']https://i.hizliresim.com/AD14QB.jpg[/IMG]

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
çok teşekkür ederim bilgiler için, aslında ben de bu tv'yi (9360) düşünüyorum. Başka bir forumda da bu tv hakkında bir başlık altında yorumlar paylaşılmış. Ancak ürünü yeni alan bir kişi tarafından paylaşılan bir yorumda görüntülerin mat olduğu, renklerin soluk olduğundan bahsedilmiş. Yani alan kişi pek memnun kalmadığını belirtmiş. Gerçi yazılım güncellemesinden sonra belki düzelebileceğinden de eklemiş ama bilmiyorum bu yüzden kafam karıştı. Paylaşılan ürünün seri no'sunu aşağıda ekledim, Panel tipi ve diğer özellikler belki bir fikir verebilir.

AD14QB.jpg

VA panel çıktıysa ondan olabilir. :alala

kepler-22 Çevrimdışı

kepler-22

Yeni Üye
29 Ocak 2019
15
43
VA panel çıktıysa ondan olabilir. :alala

Üründe samsung VA panel, mb130 anakart, hdr varmış sanırım, başka bir forumda yazılanlara göre.
Örneğin bu tv'yi alan başka bir kullanıcı ise memnun kaldığını, yanlardan falan bakıldığında görüntünün bozulmadığını yazmış Hatta aldığı tv'nin seri numarasını da paylaşmış (aşağıda ekledim). Acaba ona ips panel mi denk geldi? (Gerçi seri üretimde VA panel kullanıldığı söyleniyor)

[IMG='width:423px;']https://i.hizliresim.com/dvOQMD.jpg[/IMG]

G Çevrimdışı

gLcK23

Yeni Üye
3 Şub 2019
8
37
Üründe samsung VA panel, mb130 anakart, hdr varmış sanırım, başka bir forumda yazılanlara göre.
Örneğin bu tv'yi alan başka bir kullanıcı ise memnun kaldığını, yanlardan falan bakıldığında görüntünün bozulmadığını yazmış Hatta aldığı tv'nin seri numarasını da paylaşmış (aşağıda ekledim). Acaba ona ips panel mi denk geldi? (Gerçi seri üretimde VA panel kullanıldığı söyleniyor)

dvOQMD.jpg
Ben de 9360 modeli aldım, bugün kurulumu yapıldı. Ancak görüntü kalitesi bana da iyi görünmedi. Yazılım güncelleme yapacağım. Sonuç değişirse buradan yazarım.

kepler-22 Çevrimdışı

kepler-22

Yeni Üye
29 Ocak 2019
15
43
aşağıdaki tvlerde hangi panel türleri kullanılmış acaba?

Vestel 55FB7300
Vestel 55FD7300
Vestel 55UD8400
Vestel 55UA8990

kepler-22 Çevrimdışı

kepler-22

Yeni Üye
29 Ocak 2019
15
43
Vestel 55UA8990 ile Vestel 55UD8400 arasında kaldım, ua8990 ince olduğu için (epey.com'a göre) daha ön planda benim için. Ama hangi panel türleri var tvlerde?

Y Çevrimdışı

yusufislam

Yeni Üye
8 Nis 2018
20
39
merhaba ; 9360 modeli için inceleme yapılabilir mi ? bu yeni bir model galiba hdr si falan da var güzel gibi göründü bana. alınabilir mi ?

P Çevrimdışı

Planet07

Yeni Üye
8 Şub 2019
2
41
vestel quantum 55ud9360 almaya niyetlendim, hatta bazı sitelerde indirime girmiş fakat bir kaç yerde okuduğum yorumlara göre görüntü kalitesinin kötü olduğu söyleniyor. Eğer gerçekten böyle ise 49ud9360 modeli de alternatif olarak düşünüyorum. Sizce iki model arasında bir fark var mı boyut dışında ? Ve hangisini önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler ilginiz için

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt