55" ve üzeri TV konusunda yardım

B Çevrimdışı

berkb

Yeni Üye
31 Eki 2018
12
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar, :bye

Yaklaşık 1 aydır misafir olarak incelediğim foruma bugün kayıt olarak aranıza katıldım :)

Şu sıralar 3 yıl önce aldığım TV'den çekmediğim sorun kalmadı. Önce ana kartında bir problemden dolayı tv güç düğmesine bastıktan uzun süre sonra açılmaya başladı, servise gidip ana kartı değişti şimdi de beyaz bir nokta şeklinde ekranın ortasında ışık saçılması var sanırım panelin aydınlatması da bize elveda demek üzere. LG servisinden de televizyonundan da ağzım yandı.

Sizlere asıl sorum 55" ve üzeri UHD çözünürlükte tv tavsiyeniz var mıdır? Bütçem 4000 maksimum 5000 TL. Genelde TV kanalları, film, belgesel ve arada Xbox bağlıyoruz, smart tv özelliklerini kullanıyoruz. Biraz daha uzun ömürlü kullanabileceğimiz bir şey alayım diye düşündüm.

Bu sefer önceki gibi bir mağduriyet yaşamamak için tecrübelerinizle beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Çünkü şu an kafam baya karışmış durumda. :saskin

Başta Adem Hocam olmak üzere tüm arkadaşlardan konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. A Ado

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hoşgeldiniz Azizim;

LG üreticilerinin bu olumsuz geri dönüşleri görmelerini diliyoruz ve kendileri görmese dahi gözlerine sokmak için belli aralıklarla raporlar halinde iletişim kanallarına kendimiz gönderiyoruz bunları.

Açık ifade etmek gerekirse beni DH de çok taşlamışlardı yıllar önce. Çok insanı uyardım, ''Alacağınız her ürün 4-5 yıl gidecek fazla para vermeyin'' dediğim için :))

Bu gün de aynı şeyi yazacağım size. Çok para vermeyin lütfen, Ana markalara da çok para vermenize gerek yok. Arkası sağlam olan firmaların ürettiği alt markalar yıllardır bir çok forum üyemizin işini görüyor ve ana markaların yaptığı her işi de layıkı ile yapıyorlar.

Sizin durumda ise ufak bir sorunumuz var.

Öncesinde IPS panel kullanmış birisine tv önermek riskli iştir. Zira yan açılardan yıllarca zevkle ve renk kaybı yaşamadan tv izlediniz. Şimdi size örneğin MU7000 alabilirsiniz desek büyük hayal kırıklığı yaşarsınız.

Bu nedenle biraz ince eleyip sık dokumamız gerekir :ok

B Çevrimdışı

berkb

Yeni Üye
31 Eki 2018
12
Hocam şimdi farklı açılardan dedin beni başka diyarlara sürükledin. İyice karışık bi hal aldı durum. :hmm

Evin şekli resimde mevcut ortalama bu şekilde bizim yerleşimimiz. Alt kısımdaki tv ünitesi, mesafe en uzakta olan tekli koltuktan 4-5 mt civarıdır.
Ekran-Alintisicf886b9309610358.png

Ben bunları buldum ama ne dersin. Liste kafamın karışıklığının dışa yansıması gibi :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam şimdi farklı açılardan dedin beni başka diyarlara sürükledin. İyice karışık bi hal aldı durum. :hmm

Evin şekli resimde mevcut ortalama bu şekilde bizim yerleşimimiz. Alt kısımdaki tv ünitesi, mesafe en uzakta olan tekli koltuktan 4-5 mt civarıdır.
Ekran-Alintisicf886b9309610358.png

Ben bunları buldum ama ne dersin. Liste kafamın karışıklığının dışa yansıması gibi :)

En uzak tekli koltuk dediğin bu kadrajda yok galiba

Eğer O siyah olan TV ünitesi ise
Siz de o karşıdaki 2 li koltuktan izleme yapacaksanız hiç bir sorunumuz yok size çok tv buluruz.

Ancak o bahsettiğiniz tekli koltuk benim tahmin ettiğim açıda ise o zaman sorunumuz var demektir :ok

B Çevrimdışı

berkb

Yeni Üye
31 Eki 2018
12
Yok hocam o da 3 lü koltuk. Tv ünitesi resmin alt köşesi "Tavsiye Forumu" yazan kısımda yani :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

En uzak tekli koltuk dediğin bu kadrajda yok galiba

Eğer O siyah olan TV ünitesi ise
Siz de o karşıdaki 2 li koltuktan izleme yapacaksanız hiç bir sorunumuz yok size çok tv buluruz.

Ancak o bahsettiğiniz tekli koltuk benim tahmin ettiğim açıda ise o zaman sorunumuz var demektir :ok
Şöyle daha aydınlatıcı olur sanırım. Resmin canlısını ben bilince siz de bileceksiniz gibi düşündüm kusura bakmayın :)

Ekran-Alintisieef818fa48fab5ec.png

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
Konu sahibinin izni ile Sayın Ado Hocamın gözünden kaçan mesajımı buraya da atmak istiyorum, zira beklentilerimiz uyuyor konu sahibi ile,

Merhabalar,
Forumunuza yeni üye oldum, herkese saygılarımla.. Ben de bildiğim/sevdiğim bölümlerde elimden geldiğince yardımcı olacağım diğer arkadaşlara bundan sonra :)

Sayın A [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] @Ado hocamdan bir tavsiye de ben alayım madem o halde..

Bütçemiz 3500+ liralar civarı, bu fiyata bitse bizim için tatlı olur..
55" bir cihaz bakıyoruz,
Philips Ambilight çok hoşuma gitti ama kanal geçişleri yavaş, android olayı sıkıntılı diyorlar :(. (Tüplü TV'den bu cihazlara geçecek birisi olarak canımın sıkılmasını istemiyorum, bir bu kasma donma çok bekleme sorunu ikincisi de akıcılık/hertz muhabbetleri. Gözü çok yoruyor diye düşünüyorum bu hertz düşüklüğü) + soluk renkli bir cihaz istemiyorum+çok patlak renklerdeki Samsung cihazları da çok sevmiyorum.. (ayar kısarız sorun değil soluk olmaması ilk öncelik :) )
Marka takıntım yok; LG, Samsung, Philips baksam da genelde..
Sıkıntılı ürün alıp servisle uğraşmak istemiyoruz
İzleme mesafemiz en yakın 2.5 metre olacaktır yan açılı bir şekilde, çok bir açı yok maksimum 40 derece denilebilir.
30metrekare 6.5 metre uzunluğunda bir salon
Kriter olarak da başka sayamıyorum, maç izleyen bir aile değiliz ama izleyecek olduğumuzda da rahatsız olmak istemeyiz. Genelde kendi uydusundan ve YouTube üzerinden bir şeyler izlenir diye düşünüyorum.
Yoruma başlamadan önce kafamda çok şey vardı ama unuttum, televizyondan çok şey istemiyoruz, çok incelemeyiz ama gözümüze de batmasını istemeyiz. Tüplü TV'den sonra ya burası da böyle olsaydı demek insanı üzer diye düşünüyorum, çok konuştum saygılarımla. Diğer bilgili arkadaşların da yorumuna tabii ki açığım.

B Çevrimdışı

berkb

Yeni Üye
31 Eki 2018
12
Evet 65" ve UHD bu fiyata makul fakat bu tip uygun fiyatlı 65" tvlerde görüntünün çok kaliteli olmadığı konusunda yorumları var arkadaşların. Şahsen 55" üzeri bana görüntü açısında premium bişey alınmayacaksa riskli geliyor.
toshiba 65" 5000 TL

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt