55 ud 8400 ara sıra fişini çekmeden televizyon açılmıyor

M Çevrimdışı

muhake

Yeni Üye
10 Nis 2018
8
47
1-televizyonu bazen açmaya kalktığımda kırmızı ışığı yanıp sönüyor ama açılmıyor 220 fişi çekip tekrar taktıktan sonra açılıyor.
2- nadiren televizyonda görüntü kesiliyor ses var fişi çekip takınca düzeliyor
3 yine nadiren trt 4k da ses kesiliyor diğerleri normal fişi çekip tekrar taktığımda düzeliyor.
yukarıda belirttiğim durumlar normal mi arızamı bana bilgi verebilirseniz sevinirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,847
TV'nin ayarı ile ilgili olabilir mi? TV'de bir ayar var, onu "son durum" yaptığınızda cihaz en son açıksa doğrudan açılıyor, beklemeye alınıp gücü kesildiyse de güç verdiğinizde bekleme modunda olacak şekilde açılıyor. Sonra kumandadan açma tuşuna basıp televizyonu açıyorsunuz.

Fişe taktığınızda ekranda "Vestel" logosu görünüp beklemeye mi geçiyor?

Diğer sorunlar yazılım kaynaklı da olabilir, donanım kaynaklı da.
Ama görüntü kesiliyorsa sorun beslemeden veya modülden kaynaklı bir arıza olabilir.

Adem Helvacı Ado

M Çevrimdışı

muhake

Yeni Üye
10 Nis 2018
8
47
Kumandanın power tuşuna bastığımda normal durumda vestel logosu beliriyor ve açılıyor. Açılmadığında vestel logosu görülmüyor ve stand by lambası yanıp sönüyor. Evet fişi çekip taktığımda vestel logosu beliriyor ve sonrasında stand by a geçiyor ve power tuşuna bastığımda açılıyor. Söylediğiniz ayara hangi menuden ulaşabilirim. Ayrıca çok çabuk cevap verdiniz ilginiz için teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Kumandanın power tuşuna bastığımda normal durumda vestel logosu beliriyor ve açılıyor. Açılmadığında vestel logosu görülmüyor ve stand by lambası yanıp sönüyor. Evet fişi çekip taktığımda vestel logosu beliriyor ve sonrasında stand by a geçiyor ve power tuşuna bastığımda açılıyor. Söylediğiniz ayara hangi menuden ulaşabilirim. Ayrıca çok çabuk cevap verdiniz ilginiz için teşekkür ederim.
TV seri numaranızı paylaşırmısınız lütfen, yazılım kontrolü sağlayalım zira bir yazılım yüklememiz gerekebilir :ok

C Çevrimdışı

Cahit

Yeni Üye
14 Tem 2018
5
41
Adem Helvacı Ado, hocam aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaş ne yazdıysa bire bir aynısı. 1 kez bende de trt4k açık ve ses yoktu kanal değişip geri geldiğimde düzelmişti. Ara sıra da arkadaştaki gibi TV açılmıyor, stand-by yanıp sönüyor. Fişi prizden söküp tekrar takınca TV açılıyor. Vestel 49ud8400 benim cihazım sn: 7942370 700733 lütfen acil yardım. Cihaz daha 10 gün oldu alalı

C Çevrimdışı

Cahit

Yeni Üye
14 Tem 2018
5
41
Adem Helvacı Ado, hocam az önce servis geldi, LED yani bu tür cihazların işlemcili vs olduğu için bu tarz sorunlar yapabilirmiş. Şuan TV çalışıyor yapabileceğimiz birşey yok diyerek ayrıldılar.
Bu şekilde kullanın birşey olmaz tarzı bir yaklaşım sergiledi arkadaş. Şimdi sıfır cihaz al ama sorunlu kullan, şuan birşey yok yazılım en son yazılım diyor. Servis çözüm üretmiyor kendi kabullenmiş müşteri de kabullensin istiyor.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
mb130 anakartlarda sorun var bence, değişim iade felan derken 4 tane mb130 ana kartlı tv kullandım hepsinde bu sorunlar vardı, internet bağlantısıda çok çileden çıkartıyodu, 7 yaşındaki oğlum youtube girmek istediğinde hep internet bağlatısını yapmaktan sıkılmış son seferde de bağlanmayınca kumandayı tv ye fırlatıp ekranı kırmış, çocuğa kızamadım benim yapmak istediğimi yapmış

Furkan16 Çevrimdışı

Furkan16

Yeni Üye
5 Mar 2018
6
Hi level 55 UHL 600 de bazen fişi çekip tekrar takınca açılıyordu ,1 ay önce servis çağırdık yazılım vs. yükseltti , en son geçen hafta yine aynısını yaptı , bu sefer fişi çekmedim kumandanın pillerini çıkarıp taktım (Türk mantığı) tak açıldı televizyon ,eğer yine yaparsa en azından fişi çekmeye gerek olmadığını öğrendim ama bu böyle hep mi yapacak ya :/

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Aileme aldığım 49ud8400 birebir aynı sorunları yapmaktadır. Forumdaki son güncelleme sonrası sorun devam ediyor Bir tek bizde var sanıyordum. Genel bir sorun olduğu belli.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado, hocam az önce servis geldi, LED yani bu tür cihazların işlemcili vs olduğu için bu tarz sorunlar yapabilirmiş. Şuan TV çalışıyor yapabileceğimiz birşey yok diyerek ayrıldılar.
Bu şekilde kullanın birşey olmaz tarzı bir yaklaşım sergiledi arkadaş. Şimdi sıfır cihaz al ama sorunlu kullan, şuan birşey yok yazılım en son yazılım diyor. Servis çözüm üretmiyor kendi kabullenmiş müşteri de kabullensin istiyor.

Bu, kabul edilebilri bir yaklaşım değil, Siz nasıl ki parasını öderken ağır aksak ödeyip donup kalmadıysanız, Parasını ödediğiniz ürün de donup kalmamalı, ağır aksak ilrlememeli.

İşlemcili olduğu gibi saçma gerekçeler öne sürmek yerine aldığı maaşın hakkını verip adam gibi bilgilendirmeli öncelikle servis teknisyeni.

Üründe o an sorun görmemiş olması üründe sorun olmadığı anlamı da taşımaz. Tüketici şikayetçi ise çözüm basit, Tüketiciye konsinye ürün teslim eder ve evdeki tv yi kontrol için atölyeye alırsın teste bağlar takip edersin, Sorun görüyorsan önce yazılım ile denersin, devam ediyorsa anakart değiştirirsin, devam ediyorsa ürün değiştirirsin, halen devam ediyorsa tüketicinin parasını geri ödersin vs vs vs

Yok öyle al maaşı sonra da ''Bu modeller böyle'' diyerek kenara çekilmek.

Sorun devam ediyor ise arıza kaydı açtırın tekrar lütfen :ok

T Çevrimdışı

Themoon

Yeni Üye
23 Kas 2017
22
Benzer sorunlar bizim 55ud8400'de de oluyor. Daha 4 aylık televizyon. Bazen açtığımızda ses var görüntü yok oluyor. Bir keresinde kumandayı algılamadı, ama sadece açmayı algılıyordu. Fişi çıkarıp takınca düzeliyor bunlar. Çoğu zaman da kapatınca kırmızı ışık uzun süre yanıp sönmeye devam ediyor.

Yorumları okudum, anladığım kadarıyla servis bunları genelde sorun olarak görmüyormuş. Peki ne yapmak lazım sayın Adem Helvacı Ado ? Yazılımsal bir sorun olabilir mi? Garantinin bitmesine bir aydan az kaldı, acaba bitmeden servis mi çağırmalıyız?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
arkadaşlar kurulum menüsünde tkgs otomatikte ise esnek yada kapalı yapalım. ayarlar daha fazla nın içinde varsa hbb tv ve cec ozelliklerini kapalı konuma getirip denermisiniz.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
bim
arkadaşlar kurulum menüsünde tkgs otomatikte ise esnek yada kapalı yapalım. ayarlar daha fazla nın içinde varsa hbb tv ve cec ozelliklerini kapalı konuma getirip denermisiniz.

aynı şeyi söyleyecektim. standby ışığının yanıp sönmesi kapanışta 30sn kadar sürer, çoğu zaman açılıştada 5-10 sn yapabilir bunu. tvde görüntü var ses yok yada ses var görüntü yok olayıda dahili uyduyla alakalı muhtemelen. bende harici uydu olarak hiremco openbox hometech vs... var onlarda yapıyor. tvde dahili uyduda kullanıyorum arada benimkide yapıyor. hatta tkgs açık olanlar dikkat ederse tvyi açıklarında bazen "kanal listesi güncellendi" diye bir uyarı çıkar. tv kapandığında yada açıldığında tkgs açık olduğu için güncellemeler kontrol edilip öyle kapanıyor ama biz tv düğmeye basınca kapandı sanıyoruz

Geri
Üst Alt