55" JVC UHD TV BİM (3000 TL)

S Çevrimdışı

sebo25

Yeni Üye
18 Ara 2019
16
35
Dün siparişi verilen tvnin kurulumu yapıldı. Bu tv yi babamların evine aldım bende LG 49UB830V var onunla da karşılaştırma imkanım oldu. Deneyimlerimi 10 üzerinden puan vererek sizinle paylaşmak istedim.

4k performansı 8/10 ; Usb bellek üzerinden çalıştırdığım 60 fps 4k mkv formatındaki tüm videoları açtı. LG tv birçoğunu açamadı bile. Görüntüde donma takılma yok gayet akıcı ve hızlı bir şekilde açıp oynatıyor. TRT 4k da hiç fena değil gayet tatmin edici bir keyifle izleyebiliyorsunuz. Birçok premium marka ile yarışabilecek kapasitede tv deneyim sağlıyor.

2k (HD) performansı 7/10 : Durağan sahnelerde görüntü iyi fakat hızlı sahnelerde görüntüde titreme var buda gözü yoruyor açıkcası. Birkaç ayar değiştirip sorunu çözmeye çalıştım ama nafile. LG tvde böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım. Sanırım tv nin Hrz değerleri yüzünden bu sorun ortaya çıkıyor.

SD yayın performansı 5/10 : özellikle digiturk sd yayınlarını puslu bir cam arkasından izliyormuşsunuz gibi bir izlenim veriyor. Bu konuda mühendisler birşey yapması lazım. Bu tv ye yakışmayacak bir performans sergiliyor. vasat diyemem ama sizi de mutlu etmiyor görüntü.

Menü 5/10 : tv smart bir tv olmasına rağmen menü tasarımı çok kötü. smart tv izlenimi vermiyor fakat gayet hızlı takılma olmadan sekmeler arasında geçiş sağlayabiliyorsunuz. Kanal geçiş hızı hızlı mı değil ama yormuyor. LG tv ile yakın sürelerde.

Ses kalitesi 6/10 : ses seviyesi çok iyi yükselebiliyor ama ses kalitesi bir sinema havası sunmuyor. Buna önem veren kullanıcılar ev sinema ses sistemi almasında fayda var. Normal tv ve maç izleyecek olanlar için gayet yeterli bir seviyede.

Kumanda 3/10 : Uzun zamandır elime bu kadar kalitesiz bir kumanda almadım. Vasatın altında. Bu kamdan ile ilgili sayfalarca hakaret içerikli yazı yazılabilir. Çocuğun kumandalı arabasının kumandası bile daha kaliteli. Bu tv ye bu kumandayı reva görmek haksızlık olmuş. Tuşlara bastığınızda tam bastığınızdan emin olamıyor ve tekrar basmaya çalışıyorsunuz ve buda oldukça çaba gerektiren bir iş. Kendim kullanacak olsam tv yi kesin kumandayı değiştirirdim.

Youtube 9/10 : 4k dahil tüm videoları açabiliyor tv. Sadece ilk açılışda biraz bekletiyor. Oda evin internet hızı ile alakalı olabilir emin değilim.

Netflix deneme fırsatım olmadı ilk fırsatta deneyip buraya eklerim.

Ölü pixel testlerinde bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Sadece köşelerden az bir miktar ışık sızması mevcut ama rahatsız etmiyor.

Renklerin sıcaklığını biraz abartmışlar. Daha doğala yakın renkler verilebilirdi.

Sunuç olarak tv tek başına performansı 7/10 ama payasadaki premium tvlerin fiyatlarını düşünürsek, fiyat-performans değeri 8,5/10 diyebileceğim bir tv. Kumanda ve menü tasarımı üzerinde iyiliştirmeler yapılırsa piyasada tutanabilir.

Sormak istediğiniz birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kumanda 3/10 : Uzun zamandır elime bu kadar kalitesiz bir kumanda almadım. Vasatın altında. Bu kamdan ile ilgili sayfalarca hakaret içerikli yazı yazılabilir. Çocuğun kumandalı arabasının kumandası bile daha kaliteli. Bu tv ye bu kumandayı reva görmek haksızlık olmuş. Tuşlara bastığınızda tam bastığınızdan emin olamıyor ve tekrar basmaya çalışıyorsunuz ve buda oldukça çaba gerektiren bir iş. Kendim kullanacak olsam tv yi kesin kumandayı değiştirirdim.

Kumandanın fotoğrafını atar mısınız, merak ettim? :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt