50ua9600 Vestel Android TV İnceleme

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
TV fena değil. Muhtemelen donanım olarak temel multimedya işlerini görecektir. AMA;

Ya arkadaş ARM Cortex A55 gibi ekonomik ama en azından güncel mimaride ve 64bit destekli bir işlemci var elinizde. 1.5 GB bellek yeterli gelsin diye mi işletim sistemini 32bit olarak derlediniz? Zaten 1.4 GHz'de çalışıyor, bari oradan gelecek performanstan faydalanın. (Tabi burada olay Mediatek'te bitiyor.)
Mali 470 gibi 10 yıllık bir GPU kullanılmasını falan geçtim zaten.

Bu kadar ince hesabı benim kafa almıyor. Vestel'i ben yönetsem 2 senede batırırım herhalde. :sirit

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
TV fena değil. Muhtemelen donanım olarak temel multimedya işlerini görecektir. AMA;

Ya arkadaş ARM Cortex A55 gibi ekonomik ama en azından güncel mimaride ve 64bit destekli bir işlemci var elinizde. 1.5 GB bellek yeterli gelsin diye mi işletim sistemini 32bit olarak derlediniz? Zaten 1.4 GHz'de çalışıyor, bari oradan gelecek performanstan faydalanın. (Tabi burada olay Mediatek'te bitiyor.)
Mali 470 gibi 10 yıllık bir GPU kullanılmasını falan geçtim zaten.

Bu kadar ince hesabı benim kafa almıyor. Vestel'i ben yönetsem 2 senede batırırım herhalde. :sirit

Bana kalsa 2x2 GB çift kanal bellek koymalıydılar.
8 GB depolama ileride yükseltme işine engel olabilir diye düşünüyorum.
Biraz TV'yi yoğun kullanan birisi için.

Tabi bu TV'ler 4-5 yıldan fazla gitmezse bunu tartışmanın da bir anlamı yok.
Yani diyelim ki paneli 5'nci senede bozuldu, o zaman hangi sürüm gelir veya gelmezi tartışmanın anlamı kalmaz.
Kanal geçişleri güzel fakat medya oynatıcı uygulamasını beğenmedim.
VLC, MX Player daha iyi iş görür bence.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bana kalsa 2x2 GB çift kanal bellek koymalıydılar.
8 GB depolama ileride yükseltme işine engel olabilir diye düşünüyorum.
Biraz TV'yi yoğun kullanan birisi için.

Tabi bu TV'ler 4-5 yıldan fazla gitmezse bunu tartışmanın da bir anlamı yok.
Yani diyelim ki paneli 5'nci senede bozuldu, o zaman hangi sürüm gelir veya gelmezi tartışmanın anlamı kalmaz.
Kanal geçişleri güzel fakat medya oynatıcı uygulamasını beğenmedim.
VLC, MX Player daha iyi iş görür bence.

Bence panel 5 sene dayanırda anakart 5 yıl uygulama güncellemelerine destek sunabilir mi asıl mesele orda

F Çevrimdışı

Fenerbahce

Yeni Üye
15 Eyl 2020
21
47
Video izlerken de 1080p maksimum alınabilir.Bende Xiaomi mi box s vardı oda 1080p üstüne çıkmıyordu. Şimdi ugoos am6 var onda aida 64 ve Kodi'de çözünürlük 4k

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Video izlerken de 1080p maksimum alınabilir.Bende Xiaomi mi box s vardı oda 1080p üstüne çıkmıyordu. Şimdi ugoos am6 var onda aida 64 ve Kodi'de çözünürlük 4k

Zannetmiyorum, öyle olursa bunu düşük keskinlikten tespit edersiniz zaten.
Ayrıca YouTube ve Netflix'te 4K çözünürlük olmazdı o zaman.
Bu cihaz YouTube ve Netflix için gerekli DRM lisansına sahiptir diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri