50DS8500 BRICK OLDU AÇILMIYOR

K Çevrimdışı

King1967

Yeni Üye
8 Ağu 2020
18
27
Merhaba abilerim, dijitsu 50ds8500 e yazılım yükledim 100 oldu bitti ve o sırada usb yi çıkartırken yazılım tekrar başlamış. mağlum yazılım ,işlemi bitmeden çıkartmış bulundum ve cihaz siyah ekranda kaldı. ilk fişe takılınca kırmızı ışık ve siyah ekranda kalıyor. biraz bekleyince ışık yeşil oluyor ve panel arka aydınlatma yanıyor sönüyor.

K Çevrimdışı

King1967

Yeni Üye
8 Ağu 2020
18
27
şuan yazılım usb sini bağlayıp cihazı fişe takınca bildirim ışığı aynı kurulum gibi yavaş yanıp sönüyor. sonra aynı kurulum bitmiş gibi hızlı yanıp sönmeye başlıyor.(mavi ve kırmızı olarak). ekran siyah ama aralıklarla arka aydınlatma yanıp sönüyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
şuan yazılım usb sini bağlayıp cihazı fişe takınca bildirim ışığı aynı kurulum gibi yavaş yanıp sönüyor. sonra aynı kurulum bitmiş gibi hızlı yanıp sönmeye başlıyor.(mavi ve kırmızı olarak). ekran siyah ama aralıklarla arka aydınlatma yanıp sönüyor.
dijitsunun kendi sitesinden mi indirdiniz.?

güncelleme dosyasıyla aynı dizinde mboot dosyalarıda mevcut.
onunla ön yükleme yapmayı denedin mi.

K Çevrimdışı

King1967

Yeni Üye
8 Ağu 2020
18
27
dijitsunun kendi sitesinden mi indirdiniz.?

güncelleme dosyasıyla aynı dizinde mboot dosyalarıda mevcut.
onunla ön yükleme yapmayı denedin mi.
evet dijitsunun kendi sitesi tüm dosyalar içerisindeyken kurulum yapıyorum. mboot dosyası ile önyükleme nasıl oluyor?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
upgrade dosyası ayrı gibi geldi bana.
o yüzden mboot dosyası ayrı yuklemeyi denediniz mi dedim.

K Çevrimdışı

King1967

Yeni Üye
8 Ağu 2020
18
27
upgrade dosyası ayrı gibi geldi bana.
o yüzden mboot dosyası ayrı yuklemeyi denediniz mi dedim.
flash belleğin içi bu şekilde oluyor.

ffffff.png

K Çevrimdışı

King1967

Yeni Üye
8 Ağu 2020
18
27
pc gecince dizini bir kontrol edeyim
dün aksam tlf görünce ayrı dizin gibi geldi.
Merhaba elimde rs232 bağlatı araçları var bununlla yazılımı kurabilir miyim çünkü yazılım silindi ankarttan tepki alamıyorum var mı bildiğiniz tools v.b

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Merhaba elimde rs232 bağlatı araçları var bununlla yazılımı kurabilir miyim çünkü yazılım silindi ankarttan tepki alamıyorum var mı bildiğiniz tools v.b
Bu tip TV'lerde aynı şaseler kullanılır.
Sunny, Axen, Onvo vs markalarda.
Aynı anakarta sahip başka bir cihaza bakın nasıl yüklüyorlar, veya anakart modeline göre Google'da firmware yükleme vs forumlara bakın.
RS232 girişi varsa işlemciye göre uygun yazılımla belki olabilir.
Tabi anakart modeli aynı olup panel konfigürasyonu farklı olabilir.
Ona uygun panel dosyasının olduğu yazılım lazım.
Panelin TCON veya Control Board'una bakarsanız üreticisini bulabilirsiniz.
Veya direkt modeli.

Ömer Genç Çevrimdışı
24 May 2018
91
44
Merhaba.

Anakartın üzerinde rx tx bağlantı uçları olmalı ve büyük ihtimalle vardır. İhtiyacınız olan bu veya buna benzer bir aygıtla şaseyi bilgisayara bağlamak ve usb güncelleme komutunu şaseye bilgisayarla vermek. Şaseyi bilgisayara bağladıktan sonra komut vermek için buradaki programı kullanabilirsiniz.

Geri
Üst Alt