5 GHZ modem önerisi #modem

W Çevrimdışı

warss78

Yeni Üye
8 Şub 2022
20
25
Merhaba evimde millenicomun verdiği 2.4 ghz modemi kullanmaktayım ama bu modem çok eksik gelmeye başladı (pcde bluetooth bağlayınca falan internetin yavaşlaması gibi) şimdi kendime 5ghz modem bakıyorum şöyle ucuz yollu birşey öneriniz varmı ?

F Çevrimdışı

furkan1907 

Yeni Üye
2 Mar 2022
47
27
Tenda V1200 kullanıyorum performansı gayet stabil şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadım Tavsiye ederim

evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
46
Merhaba
Bluetooch bağlantı yaptığınız fare, kulaklık donanımlarında mı internet yavaşlıyor.
5 tane cep telefonu ve PC aynı anda kullanırken mi?
Masaüstü kasa kuytu yerde mi? O zaman antenin kablo ile uzatmak, antensiz modelse antenliye geçmek daha verimli olacaktır.

W Çevrimdışı

warss78

Yeni Üye
8 Şub 2022
20
25
Merhaba
Bluetooch bağlantı yaptığınız fare, kulaklık donanımlarında mı internet yavaşlıyor.
5 tane cep telefonu ve PC aynı anda kullanırken mi?
Masaüstü kasa kuytu yerde mi? O zaman antenin kablo ile uzatmak, antensiz modelse antenliye geçmek daha verimli olacaktır.
dizüstü laptopuma kablosuz kulaklık bağlıyorum nezaman bağlı dursa bu laptopda yada herhangi bir cihazda

bağlıyken max 20mbps alırken

bağlı değilken 50mbps alıyorum

Tenda V1200 kullanıyorum performansı gayet stabil şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadım Tavsiye ederim
Tavsiye için teşekkürler modem bayağı iyi gözüküyor fakat biraz tuzlu malesef

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben modemin wifisini kapatıyorum Xiaomi router dan dağıtıyorum bu şekilde performansımın daha iyi olduğunu düşünüyorum

16720746038762238699952222928501.jpg

F Çevrimdışı

furkan1907 

Yeni Üye
2 Mar 2022
47
27
dizüstü laptopuma kablosuz kulaklık bağlıyorum nezaman bağlı dursa bu laptopda yada herhangi bir cihazda

bağlıyken max 20mbps alırken

bağlı değilken 50mbps alıyorum

Tavsiye için teşekkürler modem bayağı iyi gözüküyor fakat biraz tuzlu malesef
Hocam bu modemleri ucuza zor bulursunuz istersenin sahibinden ya da letgoda 2.el araştırın

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
TP-Link Archer C80 AC1900 Dual Band ... Bu degerleri duzgin gormen icin verici ve alici cihazlarin gercekten kaliteli olmasi gerek.

W Çevrimdışı

warss78

Yeni Üye
8 Şub 2022
20
25
Ben modemin wifisini kapatıyorum Xiaomi router dan dağıtıyorum bu şekilde performansımın daha iyi olduğunu düşünüyorum

16720746038762238699952222928501.jpg

Merhaba almamdaki ikinci bir amaçta xiomi mi tv stick in internet bağlantısı sorunudur (internet yavaşlıyor kopuyor vb) bunu aldıktan sonra kopma yaşarmıyım?

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Kopmalar icin modem kanalina bak derim 2.4 ghz 11 ve 6 ci kanali kullan.5 ghz. de ise 36, 40, 44, 48 bir dene.
Bunlarda sikinti yoksa musteri hizmetlerini ara ip adresini sifirlasinlar port degistirmesini rica et.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba almamdaki ikinci bir amaçta xiomi mi tv stick in internet bağlantısı sorunudur (internet yavaşlıyor kopuyor vb) bunu aldıktan sonra kopma yaşarmıyım?
Kendi adıma konuşuyorum modemden 35-40mgbit hız alırken, router ile hızım 60-80 lere çıktı, ben kopma cart curt yaşamadım hiç. Ama TV biraz terste kaldığı için bir, iki diş çekiyor onda da donmadan kasmadan izliyebiliyorum. Ben şahsi olarak çok memnunum. Tabi bu işten anlayan arkadaşlar yine daha farklı öneriler de bulunabilir.
Ben şöyle mantık kurdum hem modem internet işini çözüyor hem wifi hem bağlantılar hantallasiyor yetmiyor ki modemim de zamanın en iyi modemlerinden di. Şimdi gerçekten internetim den keyif alıyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Fikoloji ustanın belirttiği gibi, router ekleyin. Hatta sinyali genişletmek için bir miktar kablo çekerek iki cihazında wifi sinyalini kullanın. Hem ek cihaz maliyetiniz biraz daha düşük olur, hem de daha geniş bir kapsama alanınız olur. Yalnız kanal seçimleri, çakışma ve sinyal düşüklükleri konusunda profesyonel birisinden yerinde destek alırsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt