5-6 Bin bandında sizce hangi tv?

A Çevrimdışı

AvVaRe

Yeni Üye
26 Ağu 2022
1
30
Merhabalar, 5-6 bin bandında 4k lı tv almayı düşünüyorum araştırmalarım sonucu fiyat/performans olarak bir kaç tv arasında kaldım.Aramızda bu tvlere sahip olan varmıdır.Görüş ve düşüncelerinizi beklerim.Şimdiden herkese teşekkürler.

1.Toshiba 50UA2063DT 50'' 4K Android TV - A101 : 6299 TL -

-4k

- 4x HDMI

- Dahili Wi-fi

- 2 x USB Media Player

- Chromecast

- Bluetooth

- Google Play/Youtube/Netflix/Prime Video

- 50'' 126 cm

- Ücretsiz montaj

- 3 yıl Vestel servis güvencesinde garantilidir.

Tv vestel üretimi, full andorid googleplay store var apk vs. indiriliyor. Yorumlarda 3.kullanıcılar güzel f/p diyenler ağırlıkta.Youtube (Adam Helvacı hocamın kanalında) detaylı inceleme videoların panel bilgisi kısımlarında vertical alignment ( merkez dışı kontrast sapması) yani karşıdan değilde yanlardan bakınca bazı renklerin soluk vs. gözükmesi.Diğer ses vb özellikler normal gözüküyor.

2.Regal 50R754UA9 50" 126 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV : 5941 tl

-4k

Toshiba gibi çoğu benzer özellik

Blutooth vb.

Yine Vestel servis.

Sesli komut kumandası var.

-Full android bu cihazda playstore var.

Tv vestel üretimi, yine bunda da vertical alignment var.

3.Daewoo 50DM54U 50" 127 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV : 4999 TL

4k

Blutooth vs. var.

-Smart tv full andorid değil.

Bu cihazların panel bilgileri de tam net değil karma panel panda hkc ne çıkacağı belli olmayan panellerden ama fiyat iyi gibi yorumları da f/p ürün diye yazmış çoğu kulanıcı

İşletim sistemi olarak vestelin kendi yaptığı arayüz kulanılıyor 3000+ uygulama var marketinde deniyorda Disneyplus+ Udemy gibi uygulamalar lazım bana teknik desteği aradım bu bilgilere ulaşamıyoruz dediler.Aramızda özellikle bu tvyi kulananmız var mı. Ve bu tvlerde Tarayıcı üzerinde video film açıp sağlıklı şekilde oynatan var mıdır.

4.Techwood 50U03 50” 126 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV : 4999tl

-4k

-smart tv full andorid değil

Yine vestel üretimi panel konusunda karma diye duydum.Hb vs pazaryerlerinde 3.kullanıcı tarafından yapılan yorumlarda da f/p ürün diye bahsetmişler.

Merak ettiğim kısım kendi vestel arayüzünde marketinde disneyplus+ udemy varmıdır.

Youtube vs. izlediğim inceleme videolarında Televizyonların 1 özeliği iyiyken diğeri tam iyi olmuyor ila biri biri eksik kalıyor şeklinde.Benim istediğim Netflx,blutv,disneyplus,udemy, vb. eğitim video film portalllarının uygulaması olsun veya indirebileyim.BU televizyonların servis kurulumları falan ücretsiz şekilde yapılıyor okuduğum yorumlarda ölü pixel falan çıkma durumlarunda 5-6 gün içinde servis yeni tvyi getirip eve takıyormuş.Kafama takılan kısım , Vertical alignment ( merkez dışı kontrast sapması) yukarıdaki tvlerde bu olay var ama çok da kafaya takılacak bir durum değil gibime geliyor.

Bu tvleri kullanan izleyen varmıdır aramızda yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Uygulama desteği için Android alın. Diğerlerinden biri + Android box alsanız da aynı fiyata gelecek.
Bizim hatun bazen bana ''Teknoloji ürünleri içerisinde iyi ki dediğim tek ürün şu robot'' derdi M7 robot geldiğinde.
İşte benim de iyi ki dediğim ürün Realme Stick 4K oldu harbiden :kiskis

Artık benim bütün televizyonlarım eğer caım istiyorsa android, tv gitse de stick hep bende kalır. :kiskis

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Bizim hatun bazen bana ''Teknoloji ürünleri içerisinde iyi ki dediğim tek ürün şu robot'' derdi M7 robot geldiğinde.
İşte benim de iyi ki dediğim ürün Realme Stick 4K oldu harbiden :kiskis

Artık benim bütün televizyonlarım eğer caım istiyorsa android, tv gitse de stick hep bende kalır. :kiskis
Android büyük rahatlık. Şimdi Google TV arayüzü de geldi iyice güzelleşti arayüz ama ülkede yaygınlaşmadı o her şey çok pahalı olduğu için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt