5.000TL’ye kadar Laptop Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ayz440

Yeni Üye
22 May 2021
27
21
Batarya takılıyken sürekli fişte tutmazsanız bataryanızın ömrü uzun olur bilginiz olsun.
Bir de bataryayı kullanırken yüksek performans modunda kullanmayın derim, hızlı deşarj da pili öldürür ve ısıtır.
Biliyorum bunları nasıl kullanmalıyım batarya ömrü için diye bir sürü yere zamanında forum açmıştım casperi aramıştım bi kaç kere (farklı kişiler çıksın diye) tek sıkıntıısı tn panel ama garanti bitince ips ile değişim yaptırcam

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Biliyorum bunları nasıl kullanmalıyım batarya ömrü için diye bir sürü yere zamanında forum açmıştım casperi aramıştım bi kaç kere (farklı kişiler çıksın diye) tek sıkıntıısı tn panel ama garanti bitince ips ile değişim yaptırcam
Uyması düşük ihtimal, umarım anakarta hasar vermez.
LVDS çıkışlarının bire bir uyması lazım. (Soket olarak değil, pinout olarak, çıkış gerilimi vs.)

A Çevrimdışı

ayz440

Yeni Üye
22 May 2021
27
21
Uyması düşük ihtimal, umarım anakarta hasar vermez.
LVDS çıkışlarının bire bir uyması lazım. (Soket olarak değil, pinout olarak, çıkış gerilimi vs.)
o kadarını bilmiyoum garantisi bitince detaylı bir araştırma yapcam mümkünse casper yetkili servis noktalarına gitccem

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Umut Barış Umut Barış ikinci el konusunda haklısınız keşke güzel bir cihaz bulabilsekte alsak fakat bizde ikin el pcler ya çok kötü durumdalar yada çok yüksek fiyatta birde ne yazık ki dürüst satıcı bulmak zor kime güvenip nasıl alıcaz ikinci eli sıvı teması varmı yokmu belli değil tamir görmüşmü açılmış ı işlemci ne durumda?
Neyse ben şu iki model arasında kaldım gibi arasında ki farka değer mi?

Amazonda satılan cihaza iyi bir indirim yapılmış gibi duruyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış ikinci el konusunda haklısınız keşke güzel bir cihaz bulabilsekte alsak fakat bizde ikin el pcler ya çok kötü durumdalar yada çok yüksek fiyatta birde ne yazık ki dürüst satıcı bulmak zor kime güvenip nasıl alıcaz ikinci eli sıvı teması varmı yokmu belli değil tamir görmüşmü açılmış ı işlemci ne durumda?
Neyse ben şu iki model arasında kaldım gibi arasında ki farka değer mi?

Amazonda satılan cihaza iyi bir indirim yapılmış gibi duruyor
Gerekli testleri yaparak sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Cihazın kurcalanıp kurcalanmadığı da kozmetiğinden bir ihtimal anlaşılabilir. :kiskis
Söken kişi tornavida ucuna kadar dikkat ettiyse anlama ihtimali yok ancak öyle diyeyim.

İndirim yok bence, fiyat cihaz için normal.
Bence aynı fiyata bunu alın;

Ucuza da bir tane Windows 10 lisansı alırsınız, yüklemesi zaten basit, daha yeni işlemciye sahip olmuş olursunuz.
İ7 olanına 6 milyar vermek anlamsız bence.

K Çevrimdışı

kacr2828 

Aktif Üye
28 Mar 2021
163
27
bütçenizi çok aşarmı bilmem ama, 3-4 ay önce 6000 tl civarına lenovo iş serisi 14" boyutunda notebook aldım, i7 10 nesil işlemci, iris plus grafik, mx350 ekran kartı, 8 gb ram, 256 ssd var. cihaz fiyatına göre bence mükemmeldi, bulabilirseniz bakmanızı öneririm. S serhan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt