5.000TL’ye kadar Laptop Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Arkadaşlar Merhaba

5000 TL ye kadar laptop aramaktayım
Laptop un kullanım amacı office programları internet
Oyun ve yorucu bir program kullanılmayacak basit programlar fakat aldığım cihazıda uzun yıllar kullanmak istemekteyim bu nedenle güzel bir tercihte bulunmak istiyorum

Bu iki cihaza baktım ssd olması avantaj benim için ama muhakkak ikinci bir hard disk gerekiyor depolama alanına ihtiyaç duymaktayım acaba öneriniz ne olacaktır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Cihazın incelemesi varsa bakın derim, bazı cihazlarda ikinci disk için yuva oluyor, oraya direkt bir disk takarsınız.
Bu fiyata zaten AMD Ryzen APU veya Intel Ultrabook işlemcileri olur. Başka da donanım olmaz.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Evet çoğu yeni pcde cd rom girişi yok

Umut Barış Umut Barış acaba bu linkteki pc nasıl belirlediğim bütçenin üzerinde ama değer mi acaba harici ekran kartı var i7 işlemcisi var
1000 lira fark ödemeye değmez. Nihayetinde Ultrabook işlemcisi.
Çok güçlü değiller.
H serisi işlemciler olsa neyse.
5000 civarı bir cihaz alın geçin derim.
İkinci el oyuncu dizüstü de alabilirsiniz o fiyata.
İ5 7. Nesil modeller mesela.
5000 civarına ikinci el Lenovo Legion dizüstüler satılıyor, iyi serilerdir, bu sıfır cihazlardan da oldukça güçlüdürler.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Umut Barış Umut Barış üstat onboard ekran kartlı i5e 5300 vereceğimize 3bin civarı i3 ya da amd işlemcili bir laptop daha mantıklı değil mi?

Sonuçta oyun oynatmicak onboard en azından yeni oyun. 512gb ssdli +i3 ofis film izleme internet vs işimizi görmez mi?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış üstat onboard ekran kartlı i5e 5300 vereceğimize 3bin civarı i3 ya da amd işlemcili bir laptop daha mantıklı değil mi?

Sonuçta oyun oynatmicak onboard en azından yeni oyun. 512gb ssdli +i3 ofis film izleme internet vs işimizi görmez mi?
İ3 almaktansa İ5 almasını tercih ederim.
Ryzen alternatiflerine de bakılabilir tabi.

İ3 4005U gibi bir faciayı kullanan biri olarak bu işlemcilerin zayıf olduğunu, dolayısıyla ileride daha da zorlayacağını düşünüyorum.

Ryzen alırsa da 8 GB RAM'in yaklaşık 2 GB'ı GPU'ya ayrılacağı için onu da 12 GB olarak baksa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Google Chrome kullanıyorsa ona bellek yetmiyor zaten, hayvan gibi RAM kullanıyor. :hihi

Bana kalsa 5000 bu cihazlara sıfır diye verene kadar gider ikinci el Lenovo Legion bulurum İ5 7. nesil.
İçinde 8-16 GB RAM, GTX 1050 de ekran kartı var.
Bu ultrabook işlemcilerini en az 2'ye katlar. :kiskis

Alırken test etmek gerek tabi. Onun da nasıl yapılacağını anlatabilirim.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
2. el mantığı doğru aslında. Aynı fiyata çok daha fazla performans oluyor. Bari 2. el elektronik cihaz ithalatı falan başlasa. Belki daha performanslı ürünler daha ucuza gelir. Sıfır ürünlerin bu fiyatlarına yetişemiyoruz artık.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
2. el mantığı doğru aslında. Aynı fiyata çok daha fazla performans oluyor. Bari 2. el elektronik cihaz ithalatı falan başlasa. Belki daha performanslı ürünler daha ucuza gelir. Sıfır ürünlerin bu fiyatlarına yetişemiyoruz artık.
Bu vergilendirme varken o da aynı kapıya çıkacak. :hihi

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
bende s500 var ve 10 saat pili gidiyor 16gb ram ssd mx230 full hd vs yani
özellikleride baya iyii şuanlık ben hiç bir sıkıntı yaşamadım
Batarya takılıyken sürekli fişte tutmazsanız bataryanızın ömrü uzun olur bilginiz olsun.
Bir de bataryayı kullanırken yüksek performans modunda kullanmayın derim, hızlı deşarj da pili öldürür ve ısıtır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt