4G hızı...

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
4G ama hız düşük...

7407930058.png

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
vodafone'un kronik sorunu telekomun çekim gücü bir vodafone'un mobilde internet altyapısı iki...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

haaa bu mesajımdan cellocu olduğum anlaşılmamalı onun da kazık fiyatları :)))

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
vodafone'un kronik sorunu telekomun çekim gücü bir vodafone'un mobilde internet altyapısı iki...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

haaa bu mesajımdan cellocu olduğum anlaşılmamalı onun da kazık fiyatları :)))

Sorun değil de "Vodafone'un seçimi" diyelim buna. Zira bu vodafone'un bilinçli tercihi biraz. Kendileri frekans ihalesinde yüksek hız ve kapasiteyi düşük menzil ile sunan yüksek bantlar yerine geniş kapsama alanı ama az kapasite sunan düşük bantlara ağırlık verdiler. Sonuçta 4G'de en geniş kapsama onlarda. Tabii hız biraz yetersiz. Paket fiyatları vergi kdv vs çıktıktan sonra bir elin parmakları kadar, hadi bilemedin tek haneli eurolarda olunca Vodafone dahil kimse ciddi yatırım yapmıyor.

Turkcell'de her yöne 1000 dk, 5Gb net ve 250sms'e aylık vergi vb her şey dahil 3.2 euro veriyorum ya, şaka gibi. O kadar fakir memleket.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Sorun değil de "Vodafone'un seçimi" diyelim buna. Zira bu vodafone'un bilinçli tercihi biraz. Kendileri frekans ihalesinde yüksek hız ve kapasiteyi düşük menzil ile sunan yüksek bantlar yerine geniş kapsama alanı ama az kapasite sunan düşük bantlara ağırlık verdiler. Sonuçta 4G'de en geniş kapsama onlarda. Tabii hız biraz yetersiz. Paket fiyatları vergi kdv vs çıktıktan sonra bir elin parmakları kadar, hadi bilemedin tek haneli eurolarda olunca Vodafone dahil kimse ciddi yatırım yapmıyor.

Turkcell'de her yöne 1000 dk, 5Gb net ve 250sms'e aylık vergi vb her şey dahil 3.2 euro veriyorum ya, şaka gibi. O kadar fakir memleket.
işte o paket Türkiye sınırları dahilinde KAMPANYALI fiyatıyla 50 TL Telekom ve Vodafone fiyatları aşağı çekmeseydi cello 79.90'dan itelerdi şey satardı. :dry

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
işte o paket Türkiye sınırları dahilinde KAMPANYALI fiyatıyla 50 TL

Valla ben şu an 30 lira + telsiz ücreti ödüyorum. Gelecek ay taahhüt bitiyor, 34.90 + telsiz ücreti teklif ediyorlar. Durum bu.

Velev ki 50 tl olsun. 4 küsür euro eder. 5 bile değil. Ne ka para o ka köfte maalesef.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Valla ben şu an 30 lira + telsiz ücreti ödüyorum. Gelecek ay taahhüt bitiyor, 34.90 + telsiz ücreti teklif ediyorlar. Durum bu.

Velev ki 50 tl olsun. 4 küsür euro eder. 5 bile değil. Ne ka para o ka köfte maalesef.
Ülkemizde paketler ve hız yeterli değil bence.
Paketlerin kapasitesi artsa bu sefer altyapı yetmeyecek muhtemelen.

İşin özü yatırım yapmakta.
BTK operatörleri hizaya getirmeli, bakanlık operatörleri belirli koşullara zorlamalı.
Operatör bunu yapmak istemiyorsa, sen zorla yaptıracaksın olay bu.

90'ların başında değiliz, her şeyin boyutu ve kapasitesi artmış durumda.
Bugün online ders, toplantı gerekiyor ama bir bakıyorsun doğru dürüst upload hızı alabilen insan sayısı az.

Karşı tarafa net ses, net görüntü gönderemedikten sonra internetin ne önemi var.:slap

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
bugün ne olduysa 4. sanayi sitesinde 4G 000 çekti internet yok çekti... hemde full çekerken...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt