49uhl650 televizyon daha önce kullanılmış mı?

T Çevrimdışı

tamerxp

Yeni Üye
30 Nis 2020
3
39
Merhaba değerli Tavsiye Forumu üyeleri ve yöneticileri,

Televizyon almaya karar verdikten sonra forumla tanıştım ve tavsiyelerinizle A101'den Hi-level 49uhl650 aldım. Öncelikle teşekkür ederim.

Televizyon biraz önce kuruldu. Ben de Youtube'dan Pixel TV videosunu izleyerek, kontrol etmek için servis menüsüne girdim. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere, TV Life Time kısmında 324 dakika yazıyor ve alttan üçüncü satırda 11.02.2020 MEHMETPE yazıyor. Bu televizyon daha önceden kullanılmış, A101'e geri iade edilmiş olabilir mi? Servis menüsünü görünce Mehmetpe adlı bir kişi adına daha önceden kaydedilmiş ve 5.5 saat kadar izlenmiş olduğunu düşündüm. Bu konu hakkında bir şey yapmam gerekir mi, yapmam gerekirse ne yapmam gerekir diye, sizlerin görüşünü almak istedim.

Teşekkürler

IMG20200519152548.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
selamlar,
dediğiniz gibi 5 saat kadar izlenme süresi varmış, kullanılmış iade edilmemiş diyemeyiz. Burada sizin bir kaç dikkatinizi çekelim
1.si tv sizin önünüzde mi açıldı ?
2.si kutu üzerinde bant mevcuttur bu bant üstüne bant yapışıtılmışmıdır ?
3.sü Cihaz kurulalı ne kadar oldu ?
4.sü şüpheniz var saki hemen servise bildirin ki örn; 1 gün sonra servise bildirirseniz abi bunu sen izlemişsin denilmesin ?
5.si MEHMETPE diye bir kullanıcı değil fabrika üretim çalışanıdır. Bir çok menüde farklı isim mevcuttur. ne yazıkki televizyon sahibin ismi televizyon servis menüsünde gözükmez.

yukarıdakilerin hepsi boşa çıkmış ise .... Ana kartınız fabrikada test edilmiş olabilir. Seri numaranız 99xxxxx gibi 9 ile başlıyorsa sıfırlanmış yani iade edilmiş tekrar satışa sunulmuş olabilir.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bende de var Mehmet pe yazısı 3 yıllık tvde ama 324 dakika uzun bir süre dediğin gibi iade edilmiş olabilir

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
F fikoloji banttan MB arızası sebebiyle dönüp, kartın tamir bölümüne gittiği durumlar mevcut, biliyoruz. Orada test esnasında 3-5 saat geçirip ardından yeni yazılım atılmışsa lifetime'ı sıfırlamaz mi? Lifetime korumalı bir kayıtçıda saklanmiyor değil mi?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji banttan MB arızası sebebiyle dönüp, kartın tamir bölümüne gittiği durumlar mevcut, biliyoruz. Orada test esnasında 3-5 saat geçirip ardından yeni yazılım atılmışsa lifetime'ı sıfırlamaz mi? Lifetime korumalı bir kayıtçıda saklanmiyor değil mi?
mevcut tv de yazılım atılmamaış atılsa idi dediğiniz gibi sıfırlanır. Test sadece arıza sonrası olan bir işlem değil, bantta o kadar kart o kadar tv var ki aralarından kontrol amaçlı alınan bile oluyordur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
İade değildir muhtemelen,test için açılan ve uzun süre bırakılan bir tvdir.Daha uzun bir süre olsaydı "kesin" derdim ,ama alan kişi 5 saatte neyi kontrol etmiştir, veya neyi beğenmemiştir ki, hadi fabrika test süresini çıkartalım,evde kullanım süresi daha da azalır gibime geliyor :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri