49SK7900

S Çevrimdışı

Serkan.Aydemir

Yeni Üye
20 Haz 2018
12
45
Arkadaşlar geçen hafta evkurdan aldığım 49SK7900 UHD TV hakkında bilgiler paylaşacağım. Öncelikle tvnin artılarından başlayayım ; görüntü kalitesi gayet güzel, internet hızı bilgisayarla yarışacak düzeyde, kumandası son derece kullanışlı, smart programlar gayet yeterli ve hızlı çalışıyır, kapalıyken bile estetik görünüyor, son derece ince kasa. Gelelim eksilerine ; ses yüksekliği ve kalitesi tatmin edici olmasına rağmen sahneler arası (konuşma - müzik) sürekli ses ayarı yapmak zorunda kalıyırsunuz, konuşmayı duyamayıp açıyorsunuz, müzik başlıyor kısmak zorunda kalıyırsunuz vbg, kontrast ayarını benmi ayarlayamadım ya da bir sorun mu bilemedim ama karanlık sahnelerde çıkan alt yazı ile ekranın kontrasyı otomatikman değişiyor, yani yazı gelince siyahlar biraz daha açılıyor gidince eski galine geliyor. Aşağıda bununla ve tvnin genel görüntüsü hakkında da bir video paylaşacağım. Ado hocam bu bir sorun mu, sorunsa nasıl çözeceğim?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Merhaba. Öncelikle ürününüz hayırlı olsun.
Ses olayı için AVL, Ses netliği, Smart Sound gibi ayarlara bakmanızı tavsiye ederim.

Kontrast olayına gelecek olursak arka aydınlatma seviyesi otomatikte ise, karanlığın yoğun olduğu sahnelerde LED aydınlatmaların ışık seviyesi karanlığın olduğu bölgeler için en az seviyeye inecektir. Sadece altyazının olduğu bölge mümkün mertebe aydınlatılacaktır.

(Televizyonunuz EDGE-LED aydınlatma sistemine sahip.)

Aydınlatma ayarı kaynaklı değilse eğer diğer resim geliştirme seçeneklerine bakmanız gerekir.
LG'nin menüsünü tam bilmediğim için fazla birşey söyleyemiyorum.
Ekran ayarlarında gelişmiş seçeneklere bakın derim.

S Çevrimdışı

Serkan.Aydemir

Yeni Üye
20 Haz 2018
12
45
Sadece alt yazının çıktığı yer değil yazının olduğu komple sütundaki siyahlar bir ton aydınlanıyor. Aslında demek istediğim bu bir sorun mu? Bir de düşüncenizi sormak istiyorum; benim düşüncem şu; servis elemanlarının böyle konularda teknik bilgileri olmadığını düşünüyorum, haklı mıyım?

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
Sadece alt yazının çıktığı yer değil yazının olduğu komple sütundaki siyahlar bir ton aydınlanıyor. Aslında demek istediğim bu bir sorun mu? Bir de düşüncenizi sormak istiyorum; benim düşüncem şu; servis elemanlarının böyle konularda teknik bilgileri olmadığını düşünüyorum, haklı mıyım?

Selam,

Bu sorun Edge-Led IPS panellerin en büyük sıkıntılarından birisidir. Parlamayı engellemek için menüden ekran ayarlarından local dimmingi kapatmanız gerekecek. Ancak bu sefer de tam bir siyah elde edemeyeceksiniz malesef . Çünkü bölgesel aydınlatmayı kapatmış olacaksınız .

Bu sizin cihazınıza özge bir sproblem değil, Edge Led panellerde var olan bir durumdur. IPS panellerin kontrastlarının düşük olması nedeniyle daha çok belli olur.

S Çevrimdışı

Serkan.Aydemir

Yeni Üye
20 Haz 2018
12
45
Selam,

Bu sorun Edge-Led IPS panellerin en büyük sıkıntılarından birisidir. Parlamayı engellemek için menüden ekran ayarlarından local dimmingi kapatmanız gerekecek. Ancak bu sefer de tam bir siyah elde edemeyeceksiniz malesef . Çünkü bölgesel aydınlatmayı kapatmış olacaksınız .

Bu sizin cihazınıza özge bir sproblem değil, Edge Led panellerde var olan bir durumdur. IPS panellerin kontrastlarının düşük olması nedeniyle daha çok belli olur.

Çok teşekkürler, maalesef bu ince ayrıntıları almadan öğrenmek mümkün olmuyor, alınca da iş işten geçiyor, yapacak birşey yok o halde :(

Geri
Üst Alt