49 İnç QLED 4800 TL

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bugün tv alsam oled de çok merağım var eşimle film izlediğimiz için ama yıl olmuş 2020 hala oled yanığı olması da beni korkutmuyor değil.

Heralde hiç macera aramam qled alırım .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,587
bugün tv alsam oled de çok merağım var eşimle film izlediğimiz için ama yıl olmuş 2020 hala oled yanığı olması da beni korkutmuyor değil.

Heralde hiç macera aramam qled alırım .

QLED bana OLED'in değil de LCD'nin alternatifi gibi geliyor. Arka aydınlatması olması nedeniyle.
Benim param olsa OLED alırım. O kontrast farkı QLED'de yok gördüğüm kadarıyla.
Aynı sıkıntılar PDP panellerde de vardı, alanlar kullandı sonuçta.
Bizim gibi uzun süre TV kullanan toplumlara OLED gitmeyebilir tabi.
Öyle açık unutmaya gelecek bir panel değil. Sonra izleri gidermekle uğraşırız. :kop

OLED'de aklımdaki model Sony 55AG9. :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
QLED bana OLED'in değil de LCD'nin alternatifi gibi geliyor. Arka aydınlatması olması nedeniyle.
Benim param olsa OLED alırım. O kontrast farkı QLED'de yok gördüğüm kadarıyla.
Aynı sıkıntılar PDP panellerde de vardı, alanlar kullandı sonuçta.
Bizim gibi uzun süre TV kullanan toplumlara OLED gitmeyebilir tabi.
Öyle açık unutmaya gelecek bir panel değil. Sonra izleri gidermekle uğraşırız. :kop

OLED'de aklımdaki model Sony 55AG9. :hihi

qled in tam mantığını hatırlamıyorum ama pikseller arka aydınlatma kapama yapıyordu sanırsam?

Görüntü olarak da evet oled ile qled in alakası yok.

Son yıllarda panel koruma olarak çok fazla yazılımsal iyileştirme yaptılar ,sdandby da iken panel temizleme, aynı ekranda sabit kalınca milimetrik piksel oynatma falan epey iyileştirme yaptılar ama son durum tüketici tarafından nasıl araştırmak gerek.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,587
qled in tam mantığını hatırlamıyorum ama pikseller arka aydınlatma kapama yapıyordu sanırsam?

Görüntü olarak da evet oled ile qled in alakası yok.

Son yıllarda panel koruma olarak çok fazla yazılımsal iyileştirme yaptılar ,sdandby da iken panel temizleme, aynı ekranda sabit kalınca milimetrik piksel oynatma falan epey iyileştirme yaptılar ama son durum tüketici tarafından nasıl araştırmak gerek.

Ben almış olsam zaten teknik ne gerekiyorsa ona dikkat ederim.
Benim QLED'de anladığım pikseller ve yarı iletken farklı. Bir de belki polarizeri de farklıdır.
LCD'yi geliştirmişler benim anladığım.

Neyse ya, parası yeten düşünsün. Biz Vestel'lenmeye devam. :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ben almış olsam zaten teknik ne gerekiyorsa ona dikkat ederim.
Benim QLED'de anladığım pikseller ve yarı iletken farklı. Bir de belki polarizeri de farklıdır.
LCD'yi geliştirmişler benim anladığım.

Neyse ya, parası yeten düşünsün. Biz Vestel'lenmeye devam. :hihi

şahsen benim 47pf9090 nın üstüne bir tasarım görmedim hiç bir markada.Panelde gerçek 600 hz olduğuna hiç bir tv de göremediğim derinliği veriyor .Kendime özel de renk ayarı yaptım soft ,gerçeğe en yakın ,beyaza yakın renk veriyor şuan.Aydınlatmalı logo, tamamen krom çerçeve, çerçevesiz tasarım ,krom yay ayak.tv kapalıyken bile kendini seyrettiriyor.Emmi de de aynı tv var.@terespy

tek pişmanlığım 55 inç almadığıma yanıyorum.☹️?

IMG_20191115_223341.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

vestel_55pf9090_-led-tv_109709.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,587
şahsen benim 47pf9090 nın üstüne bir tasarım görmedim hiç bir markada.Panelde gerçek 600 hz olduğuna hiç bir tv de göremediğim derinliği veriyor .Kendime özel de renk ayarı yaptım soft ,gerçeğe en yakın ,beyaza yakın renk veriyor şuan.Aydınlatmalı logo, tamamen krom çerçeve, çerçevesiz tasarım ,krom yay ayak.tv kapalıyken bile kendini seyrettiriyor.Emmi de de aynı tv var.@terespy

tek pişmanlığım 55 inç almadığıma yanıyorum.☹?

IMG_20191115_223341.jpg

Bunların olduğu zamanda almıştık bizim eve Vestel'i. 7 serisi aldık biz ama. (7175)
Bizimkileri 9 serisine ikna edemedim. Gerçekten ben buradayım diyen bir tasarımı var, ki şu anki Vestel'lerde de böyle bir tasarım göremiyorum.
Benim bildiğim panel 120 Hertz değil miydi bunlarda? 600 hertz değil de 800 hertz hızlandırması var diye hatırlıyordum ama. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri