49" 124 Ekran JVC tv netflix, youtube açmama ve HDR sorunu

E Çevrimdışı

exhell-

Yeni Üye
5 Ağu 2018
14
30
Merhaba. TVyi ilk aldığımda çekirdek yazılımla hdr özelliğini getirtmiştim ve ps4te sorunsuz kullanıyordum. Ancak zamanla tvde hdr özelliği gitti ve netflix youtube videoları açılmamaya başladı. Forumda yabancıyım ama Ado hocam bu işin uzmanı görünüyor özellikle kendisinden destek bekliyorum saygılar.

Not: Tvyi ilk açtığımda renk solması oluyordu (HDMI çok gevşemiş tv duvara monteli olduğu için) kapatıp açılınca düzeliyordu. HDMI kablosunu değiştirirsem, hdr özelliği geri gelirmi ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba. TVyi ilk aldığımda çekirdek yazılımla hdr özelliğini getirtmiştim ve ps4te sorunsuz kullanıyordum. Ancak zamanla tvde hdr özelliği gitti ve netflix youtube videoları açılmamaya başladı. Forumda yabancıyım ama Ado hocam bu işin uzmanı görünüyor özellikle kendisinden destek bekliyorum saygılar.

Not: Tvyi ilk açtığımda renk solması oluyordu (HDMI çok gevşemiş tv duvara monteli olduğu için) kapatıp açılınca düzeliyordu. HDMI kablosunu değiştirirsem, hdr özelliği geri gelirmi ?
HDMI portunun halen GELİŞMİŞ seçeneğinde olduğuna eminmisiniz?
HDMI kablonuzun uygun protokolde olduğuna eminmisiniz? (1.4b vs)

E Çevrimdışı

exhell-

Yeni Üye
5 Ağu 2018
14
30
HDMI portunun halen GELİŞMİŞ seçeneğinde olduğuna eminmisiniz?
HDMI kablonuzun uygun protokolde olduğuna eminmisiniz? (1.4b vs)

Abi teşekkürler dediğinizi yaptım ve hdr döndü.. Buna hiç dikkat etmemiştim,

şuan 2 saattir bu problemi çözmekle uğraştım yapmadığım şey kalmadı :)

Netflix ve youtube sorunum için 4 farklı yazılım denedim ve ilk yazılımla netflix youtube videolarımı açıyor son 2 yazılım açmıyormuş bunuda farkettim..

bu uygulamaları açan sorunsuz ve güncel yazılım nedir hocam

E Çevrimdışı

exhell-

Yeni Üye
5 Ağu 2018
14
30
tekrar merhaba,

tv yazılım katogorisindeki en son olan 130 mb güncellemesini yükledim videolar tıkır tıkır açılmakta.

biraz foruma göz gezdirmek lazımmış, çok hazır cevapcıyım sanırım :(

forumda olmayan, aklıma takılan soru sorayım ado abime rastlamışken.

biliyorum oyuncu monitörü değil ama, playstation'da oynarken biraz gecikme hissediyorum. HDR , dinamik konstrast veya oyun modu yerine doğal mod seçmemiz bu gecikmeleri (input lag) çok mu tetikler? azaltmak için oyun modu seçmek dışında bi önerileriniz varmıdır

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tekrar merhaba,

tv yazılım katogorisindeki en son olan 130 mb güncellemesini yükledim videolar tıkır tıkır açılmakta.

biraz foruma göz gezdirmek lazımmış, çok hazır cevapcıyım sanırım :(

forumda olmayan, aklıma takılan soru sorayım ado abime rastlamışken.

biliyorum oyuncu monitörü değil ama, playstation'da oynarken biraz gecikme hissediyorum. HDR , dinamik konstrast veya oyun modu yerine doğal mod seçmemiz bu gecikmeleri (input lag) çok mu tetikler? azaltmak için oyun modu seçmek dışında bi önerileriniz varmıdır
Oyun modunu sırf bu iş için yaptılar azizim, işlemcinin mümkün olan tüm gücünü oyun keyfine yönlendirebilmek için.

Sanmıyorum ki bunun dışnda daha uygun bir uygulama olsun.

Yine de böyle bir tespitiniz olursa bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim :ok

E Çevrimdışı

exhell-

Yeni Üye
5 Ağu 2018
14
30
abi tekrar selam,
güncelleme yaptıktan 2 gün sonra netflix ve youtube videoları açılmıyor, tekrar aynı versiyonu güncelliyorum açılıyor, 2 gün sonra aynı problem..

film izlemeden önce usbyi takıp güncelleme yapıyorum ama sıktı biraz tvnin devreleride yanacak gibime geliyor..

çaresi varmı?

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
abi tekrar selam,
güncelleme yaptıktan 2 gün sonra netflix ve youtube videoları açılmıyor, tekrar aynı versiyonu güncelliyorum açılıyor, 2 gün sonra aynı problem..

film izlemeden önce usbyi takıp güncelleme yapıyorum ama sıktı biraz tvnin devreleride yanacak gibime geliyor..

çaresi varmı?
full yazilim ile cozulecek gibi...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
abi tekrar selam,

çaresi varmı?
Mesut Kardeşimizin önerisine katılıyorum :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt