43 pus6262 ekranda çizgiler...

B Çevrimdışı

Bahtsizbedewi

Yeni Üye
29 Şub 2020
10
41
20200222_184302.jpg

Herkese merhabalar , resimdeki cihaz 43pus6262 ekranın ortasından assagi yatay çizgiler ve görüntü titremesi mevcut. Belli bir süre kapatıp açınca anlık düzelme durumu da mevcut. Isın kötü yanı cihazın garantisi bittikten 1 ay 10 gün sonra bu durumun yaşanması ... Yetkili servis cihazı fişe takip panel değişecek 1600 tl , fatura isterseniz +kdv dedi !
Ne tavsiye edersiniz ?

B Çevrimdışı

Bahtsizbedewi

Yeni Üye
29 Şub 2020
10
41
dükkânı istanbul da olsa atlayıp yanına gideceğim de , yada istanbul da bu işin hakkını verebileceği bir yer tavsiyesi ...

B Çevrimdışı

Bahtsizbedewi

Yeni Üye
29 Şub 2020
10
41
Misal bugün arabanın arka koltuğunda küçük bir anadolu yakası turu atan tv , eve gelip fişe taktigimdan beri 2 saattir sorunsuz çalışıyor (minicik bir yatay çizgi disinda)

Bilgilerinize .

20200229_201602.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Misal bugün arabanın arka koltuğunda küçük bir anadolu yakası turu atan tv , eve gelip fişe taktigimdan beri 2 saattir sorunsuz çalışıyor (minicik bir yatay çizgi disinda)

Bilgilerinize .

20200229_201602.jpg

Cof arızası da olabilir, kart arızası da, panel arızası da olabilir. Basit bir temassızlık sorunu da olabilir.
Arkadaşlar müsait olduğunda yardımcı olacaktır.

F fikoloji

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64

Bilgilerinize .

20200229_201602.jpg
Demek ki tv gezmek istemiş :)
Bu arada umut'a katılmakla beraber acaba soğuk lehim olma olasılığı da olabilirmi bilmiyorum,tv de titreme nedeniyle etkisi olmuşmudur :alala

B Çevrimdışı

Bahtsizbedewi

Yeni Üye
29 Şub 2020
10
41
Demek ki tv gezmek istemiş :)
Bu arada umut'a katılmakla beraber acaba soğuk lehim olma olasılığı da olabilirmi bilmiyorum,tv de titreme nedeniyle etkisi olmuşmudur :alala
3 saati göremeden gene çizgiler , titremeler geri geldi . Ben de elektronik teknikeriyim , burada zamanınızı çalma sebebim ahmet usta , mehmet panel ofisi kapı kapı gezmemek ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
3 saati göremeden gene çizgiler , titremeler geri geldi . Ben de elektronik teknikeriyim , burada zamanınızı çalma sebebim ahmet usta , mehmet panel ofisi kapı kapı gezmemek ...
Rica ederim,ne zaman çalması sevgili Bahtsizbedewi ,sadece fikrimi yazdım,"acaba" sorusunu kendime sordum ve cevap verdim sadece :ok

B Çevrimdışı

Bahtsizbedewi

Yeni Üye
29 Şub 2020
10
41
Istanbul da feba elektronik ile maillestim. Cuma günü götürüp bakılacak, şimdilik son durum bundan ibaret .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Istanbul da feba elektronik ile maillestim. Cuma günü götürüp bakılacak, şimdilik son durum bundan ibaret .
Merhabalar;

Bahsi geçen arıza çok bilinen yatay tarama hattı sorunudur, kulaklı panellerde bir cof değişikliği ile sorun çözülür, Kulaksız panellerde lazerli makinede sorun çözülür. Onarım durumunda müdahaleyi yapan işletmeye göre değişmekle birlikte 600-800tl bantlarında onarım bedeli çıkar.

Panelin komple değişmesi durumunda takribi 1200-1400tl bantlarında maliyet çıkar düşüncesindeyim.

Fikir vermesi adına paylaşılmış bilgilerdir, İşletmelere göre uygulama şekilleri ve fiyat politikaları değişkendir.

Panel komple değişmesi söz konusu olduğunda MATE Elektronik ile irtibat kurup, Fatih Bey'e selamımı iletin lütfen. FEBA dan daha ekonomik rakam verir diye düşünüyorum, yine de araştırmalarımızı yapmadan ürün teslim etmeyelim. Onarım konularına çok zaman aldığı için girmiyorlar.

B Çevrimdışı

Bahtsizbedewi

Yeni Üye
29 Şub 2020
10
41
Vermiş olduğunuz değerli bilgiler için teşekkür ederim , bahsi geçen Ariza da panel kulaklı değilse anladigim kadariyla bu işin astarı yüzünü geçecek :(

Geri
Üst Alt