43 inç Tv için 269TL Kargo Ücreti Çok Değil mi? Onvo Evkur

E Çevrimdışı

erendemir

Aktif Üye
24 Mar 2021
62
41
A Adem Helvacı nın videosundaki onvo 43f900 modelli tv'yi almak istedim (4999tl), sadece evkur'da var. 269tl kargo ücreti ekledi. Birde kurulum ücretli 220tl dir minumum (sunny grubu 220tl ye kuruyor). Taksit yapınca da bir de vade farkı ekliyor. 4 taksitli seçince 5099tl oluyor fiyat.

Eee ne anladık bu işten 5900TL'ye zaten vestel 43us9800 var, hem 3 yıl garanti, ücretsiz kurulum ve 4 taksitli alınabiliyor.

Onvo'yu bu şartlarda almak mantıklı mı sizce? 269tl kargo ücreti de çok fazla değil mi?

onvocdd99556ce072dd0.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mantık her zaman kazanır.

Hem ürün satın alıyorum hem de satın aldığım için cezalandırılıyorum gibi hissederim ben bu şekilde.
Bugün ONVO markasının bir servisi ile ilgili aldığım geri dönüş de hiç hoş değildi mesela.

Tüketici ürünü kendi kurunca servis kendi kafasına göre garabti dışı kalır kartını sürmüş öne.

Üründe bir de 4 gün sonra sorun çıkınca ''Kendin kurdun kendin getir'' demiş muhterem (Kesinlikle video çekip ifşa edeceğim)

Evet doğru, Vestel markasında itiraz ettiğimiz çok husus olsa da (Yukarıdaki kardeşimiz vestelden örnek verdiği için) gerek satış kanalları, ürün teslimatı ve gerekse servis hizmeti kurulum avantajı gözardı edilemez.

Ben ONVO markasını teknik olarak inceledim ve ÇOK beğendiğimi dile getirdim ancak bu demek değil ki EVKUR beyefendinin nazı, SERVSİZ beyefendinin kaprisini çekmek zorundayız..

Bugün kıytırık bir esnaf olarak gidip kurumsal anlaşma yapıyorsunuz bir kargo firması ile, neredeyse 1/3 oranında fiyata teslimat yapıyorlar. Koskoca EVKUR olarak gidip bir kargo anlaşması yapamadınız mı kardeşim?

Ya da yaptınız ama bir de kargodan mı para kazanıyorsunuz tüketiciden? (siz ödeyin 100, müşteriden alın 250 gibi)

Koşullar böyle ise rota başka markalara çevrilmelidir açık ve net.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
kargo dan para kazanmak deniyor buna e-ticarette. 100tl diyelim kargosu. sizden 269 alıyor. 169 onlara kalıyor. ileride kargo bedava kampanyası yaparsa ki evkur sanmam ki yapsın. siz peşinen başkasının kargosunu ödemiş oluyorsunuz.
giyim firmaları vs çok yapar.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Evkur soyguncu firma bedava ürün verseler almam oradan 1 taksit gecikmiş diye avukata veren

Tüm taksitleri peşin ödenmesini isteyen konuna komşuna gelir durumunu soran soyguncu firma.

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

erendemir

Aktif Üye
24 Mar 2021
62
41
Mantık her zaman kazanır.

Hem ürün satın alıyorum hem de satın aldığım için cezalandırılıyorum gibi hissederim ben bu şekilde.
Bugün ONVO markasının bir servisi ile ilgili aldığım geri dönüş de hiç hoş değildi mesela.

Tüketici ürünü kendi kurunca servis kendi kafasına göre garabti dışı kalır kartını sürmüş öne.

Üründe bir de 4 gün sonra sorun çıkınca ''Kendin kurdun kendin getir'' demiş muhterem (Kesinlikle video çekip ifşa edeceğim)

Evet doğru, Vestel markasında itiraz ettiğimiz çok husus olsa da (Yukarıdaki kardeşimiz vestelden örnek verdiği için) gerek satış kanalları, ürün teslimatı ve gerekse servis hizmeti kurulum avantajı gözardı edilemez.

Ben ONVO markasını teknik olarak inceledim ve ÇOK beğendiğimi dile getirdim ancak bu demek değil ki EVKUR beyefendinin nazı, SERVSİZ beyefendinin kaprisini çekmek zorundayız..

Bugün kıytırık bir esnaf olarak gidip kurumsal anlaşma yapıyorsunuz bir kargo firması ile, neredeyse 1/3 oranında fiyata teslimat yapıyorlar. Koskoca EVKUR olarak gidip bir kargo anlaşması yapamadınız mı kardeşim?

Ya da yaptınız ama bir de kargodan mı para kazanıyorsunuz tüketiciden? (siz ödeyin 100, müşteriden alın 250 gibi)

Koşullar böyle ise rota başka markalara çevrilmelidir açık ve net.

Yıllar yıllar önce (sanırım 12 yıl), donanımhaber de yine sanırım (çok uzun zaman olunca :) ) candoğan isimli arkadaşın tavsiyesi ile SHARP marka buzdolabı almıştım. Ben SHARP marka buzdolabının olduğunu bile bilmezdim ve geçen süre içinde gerçekten çok memnun kaldım. (Yine beyaz eşyaları donananımhaberdeki tavsiyelerle almıştım istisnasız hepsinden memnunum.)

TV ihtiyacı olunca 12 yıl kadar da teknolojiden uzak kalınca işi bilen ne diyor diye bakarken videonuzu gördüm ve "bu adam (adam gibi adam anlamında) alınır diyorsa alınır" dedim.

Az önce LG sipariş ettim amazondan.

TV de sorun olsa veya beğenmesek evkurla uğraşılmaz şimdi, 2 hafta önce axen aldım hala iadeye uğraşıyorum. Servisi ayrı, üreticisi ayrı teknosa ayrı telden çalıyor.
Üründe bir de 4 gün sonra sorun çıkınca ''Kendin kurdun kendin getir'' demiş muhterem
Sunny servisi de gözüyle gördüğü ve kusur var dediği ürüne rapor yazamam dedi ve gitti. Şimdi herkesin işi gücü var ben bu tür sorunlarla uğraşmak istemem şahsen. İnsan ister istemez kurumsal firmalara kayıyor.

Bu arada 1 ocaktan bu yana, LG 50NANO756, SONY 50X81j, PHİLİPS PUS8506, SAMSUNG AU9000 al iade et, derken sıkılıp son olarak axen aldım, bunu da iade edip (ayıplı ürün), onvo alacaktım artık sevgili evkurun 269tl kargo ücreti huylandırdı. Hiç bir firma bu tv ye 269tl kargo ücreti ödemez, geçen ay yurtiçi kargodan 59desilik ürüne 260tl fiyat çıkınca bir şey yapamaz mıyız dedim, uğraştı eleman 117tl ye gönderdim, tanımam etmem, anlaşmam da yok. Tv gelse gelse 20-30 desi gelir. Birde firma anlaşması vardır. Adamlar TV fiyatını düşük gösterip ucuz algısı oluşturuyor kargo ve servisten bindiriyor. Şark kurnazlığına gerek yok.

Anlamıyorum, yerli üretim diyoruz ama yerli insanımıza değer vermiyoruz, bıraktım değeri hakkını vermemek için direniyor firmalar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yıllar yıllar önce (sanırım 12 yıl), donanımhaber de yine sanırım (çok uzun zaman olunca :) ) candoğan isimli arkadaşın tavsiyesi ile SHARP marka buzdolabı almıştım. Ben SHARP marka buzdolabının olduğunu bile bilmezdim ve geçen süre içinde gerçekten çok memnun kaldım. (Yine beyaz eşyaları donananımhaberdeki tavsiyelerle almıştım istisnasız hepsinden memnunum.)

TV ihtiyacı olunca 12 yıl kadar da teknolojiden uzak kalınca işi bilen ne diyor diye bakarken videonuzu gördüm ve "bu adam (adam gibi adam anlamında) alınır diyorsa alınır" dedim.

Az önce LG sipariş ettim amazondan.

TV de sorun olsa veya beğenmesek evkurla uğraşılmaz şimdi, 2 hafta önce axen aldım hala iadeye uğraşıyorum. Servisi ayrı, üreticisi ayrı teknosa ayrı telden çalıyor.

Sunny servisi de gözüyle gördüğü ve kusur var dediği ürüne rapor yazamam dedi ve gitti. Şimdi herkesin işi gücü var ben bu tür sorunlarla uğraşmak istemem şahsen. İnsan ister istemez kurumsal firmalara kayıyor.

Bu arada 1 ocaktan bu yana, LG 50NANO756, SONY 50X81j, PHİLİPS PUS8506, SAMSUNG AU9000 al iade et, derken sıkılıp son olarak axen aldım, bunu da iade edip (ayıplı ürün), onvo alacaktım artık sevgili evkurun 269tl kargo ücreti huylandırdı. Hiç bir firma bu tv ye 269tl kargo ücreti ödemez, geçen ay yurtiçi kargodan 59desilik ürüne 260tl fiyat çıkınca bir şey yapamaz mıyız dedim, uğraştı eleman 117tl ye gönderdim, tanımam etmem, anlaşmam da yok. Tv gelse gelse 20-30 desi gelir. Birde firma anlaşması vardır. Adamlar TV fiyatını düşük gösterip ucuz algısı oluşturuyor kargo ve servisten bindiriyor. Şark kurnazlığına gerek yok.

Anlamıyorum, yerli üretim diyoruz ama yerli insanımıza değer vermiyoruz, bıraktım değeri hakkını vermemek için direniyor firmalar.
TV nin teknik kısmının dışındaki detaylar da önemli o nednele yıllardır SSH kalitesi diye bapırıp dururum ortalıkta.
Kendisi ile anlaşamazdık ama Candoğan62 yi iyi bilirim. Anlaşamama sebebimiz ise aslında Değişik gruplarda (Bir dönem Electrolux, bir dönem BSH vs) pazarlamacı olarak çalışıyor olsa da sandki sade vatandaşmış gibi hareket eder gizli gizli yönlendirme yapardı. Electrolux bu gün dahi aynı yorumu yaparım ki kaliteli markadır ancak aynen tartışma konumuz olduğu gibi atış Sonrası Hizmet anlamında halkı bildiğin yolardı. O dönemler DH de mod olduğum için Candoğanın iş adres bilgileri, hangi grupta anlaşmalı olduğu ve hatta kartvizitine kadar ulaştırmışlardı bana şikayet anlamında (Üyeler gizli pazarlama yaptığı için şikayet ediyordu) e tabi DH üst yönetimi forumdaki mesaj sirkülasyonuna odaklı olduğu için ''Bırakın kim kime ne satıyorsa satsın bizi ilgilendirmez'' demişlerdi o zaman ve Candoğan yıllarca sade vatandaş gibi görünüp gizli gizli ürün pazarlamaya devam etmişti. Ben 5-6 yıldır DH den uzağım artık kim kimdir, ne nedir bilmiyorum ama çok kişiye faydalı olmakla birlikte çok kişinin canının yanmasına vesile oldukları gerçeğini de.

Hatta şu an TV bölümünde yine ''Ben berberim keserim, Ben kasabım içerim'' vs gibi saçma sapan repliklerle TV pazarlayan birisi de var, sürekli Samsung'a çalışır, tabi son dönem başka firma ile anlaşmadıysa :kiskis Bir ara bizim buraya geldi de kovaladık tabi ki :)

SHARP Buzdolabın gelince. Sanırım 2-3 yıl önce yine bir incelemesini yayınlamıştım.
''Bu adamların ürettikleri buzdolabı ise, Bizim evdekiler ne?'' diye sorgulayası geliyor insanın :kiskis

Son Olarak; Bu firmaların tüketiciye olan bakış açıları değişmedikçe bizlerin de onlara olan bakış açımız değişmeyecek.

ONVO bunu yapıyorsa LG SAMSUNG demeye devam edeceğiz zira zaten tüketiciler olarak DAYATMA denen bu olgudan bıkmış usanmış durumdayız.

Yeni televizyonunuz ile ilgili de görüşlerinizi zahmet olmaz ise sizden sonraki potansiyel kullanıcılar için paylaşmanızı rica ederim.

Görüşmek üzere :ok

0 Çevrimdışı

006dean

Yeni Üye
31 Ocak 2022
14
44
Bu televizyonu A Adem Helvacı inceleme videosunu izledikten sonra satın aldım, gerçekten televizyon parasını hakediyor. 3 gündür kullanıyorum inşallah bir problem yaşamam, videosunda bahsettiği gibi ekran homojen durumu çok güzel. Sanırım evkur mağazası olmayan şehirlere 269 tl gibi fahiş bir ücretle gönderiyor, açıkçası bende ilk defa evkurdan alışveriş yaptım, bu tavsiye videosunu izlemesem kesinlikle başka bir yerden alışveriş yaparım. İnsallah bu televizyon A101 gibi yerlerde satışa çıkarda insanlar rahatlıkla ulaşabilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu televizyonu A Adem Helvacı inceleme videosunu izledikten sonra satın aldım, gerçekten televizyon parasını hakediyor. 3 gündür kullanıyorum inşallah bir problem yaşamam, videosunda bahsettiği gibi ekran homojen durumu çok güzel. Sanırım evkur mağazası olmayan şehirlere 269 tl gibi fahiş bir ücretle gönderiyor, açıkçası bende ilk defa evkurdan alışveriş yaptım, bu tavsiye videosunu izlemesem kesinlikle başka bir yerden alışveriş yaparım. İnsallah bu televizyon A101 gibi yerlerde satışa çıkarda insanlar rahatlıkla ulaşabilir.
Aynı seri Mayıs ayı sonunda Geleneksel satış kanalları yani Esnaf dükkanı ve internet adreslerinde de yoğun şekilde satılacak (Üretim yeniden planlanmış)
Bu yeni seride bazı değişiklikler olacak ona bakacağız elbette
Mesela 58 yerine 55'' olacak, 43''FHD üretilecek vs

Tespitlerimin tüketiciler tarafından teyit edilmesi beni her zaman ayrı bir mutlu ediyor açık ve net :)

Dün akşam dahi YİNE eşime aynı konudan bahsettim, Evdeki (Samsung ve diğer Onvo dahil) Homojen dağılım konusunda en başarılı tv bu şu an için :ok

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Aynı seri Mayıs ayı sonunda Geleneksel satış kanalları yani Esnaf dükkanı ve internet adreslerinde de yoğun şekilde satılacak (Üretim yeniden planlanmış)
Bu yeni seride bazı değişiklikler olacak ona bakacağız elbette
Mesela 58 yerine 55'' olacak, 43''FHD üretilecek vs

Bu seri başka yerde satılmayacak o zaman ben bu şekilde anladım? Mayısta satılacak olanlar adı aynı kendisi bambaşka ürünler olacak?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu seri başka yerde satılmayacak o zaman ben bu şekilde anladım? Mayısta satılacak olanlar adı aynı kendisi bambaşka ürünler olacak?
AYNI üretimler geleneksel kanalda da satılmak üzere üretilecek.
Yalnız 58 yerine 55 olacak, 43 de uhd değil fhd olacak.
Derin teknik detayları zamanı geldiğinde paylaşacağım.

43F900 için yaygara kopardığım kadar var. Ben ne zaman bir tv için yaygara koparsam ''Bunu bir daha bulamazsınız'' desem inanın mutlaka altında bir sebebi oluyor.

Sonrasında yine üretiliyor bu modeller elbet ama Adem Helvacı size ''Bu üretileni'' alın dediğinde de yine bir bildiği vardır :)

43fhd ve 55uhd panelleri ne olacak bakalım merakla bekliyor olacağım :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt