43-50" arasi gercek 100 hertz tv onerisi

T Çevrimdışı

tati_splendid

Yeni Üye
15 Nis 2018
29
39
Bayadir tv arayisindayim bakmadigim marka model kalmadi once 50" lere bakiyodum izleme mesafesi en fazla 2.5 ile 3mt sonrasinda 43" lerde yeterli diye dusundum ama benim dikkat ettigim bir konu gercek ekran yenileme hizi 100 hertz tv istiyorum bu durumda 50"altinda philips disinda 100 hertz olan tv yok gibi ama bende bir turlu philipse isinamadim 43 ile 50 inc tv oneriniz varmi acaba
Ekran: 43-50" arasi
Gercek panel hizi:100 hertz
Cozunurluk:4k
Marka:farketmez
Simdiden cok tsk ederim...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,203
yaw Beyler bir diğer yanlış daha var! kim sallıyor bunları anlamıyorum donanimhaber denen
yerde bir kaç rezil tip var daha doğrusu çok fazla var! "sıfır bilgiyle" millete onu al bunu alma
v.s diye aynen sallıyorlar yaw:sopa1 ülen hayatlatında bir paneli söküp içini görmüşlermi bu tipler
veya nasıl çalışırlar v.s v.s daha alıp kullanmamışlar bile bir bok bilmezler milleti yiyorlar yaw

adam abi şunu okudum diyor nereden okudun diyorum DH den diyor! veya TF den okudum diyor!

sonra da abuk subuk oalylar oluyor ve tip tipleri de her ne hikmetse siktir etmiyorlar forumlar dan!
ya yazıktır günahtır,bilmiyorsan yazma kardeşim ama herif "satıcı" veya bir şekilde bu işlerden nemalanlıyor

ülen ben bimediğim konularda bilmem-çakmam diye aleni yazarım! bilmiyorsan sen de yaz veya önce
öğren sonra ahkam kes!

++

50/100Hz konusu da böyledir,yaw şimdiki çoğu panel değil 100Hz 200HZ olsa bir çoğu yine çuvallıyor
Motion da Filimler de Sporda tek başına 50Hz kurtarmaz!

DH denen illet sitede çok yazdım geçmişte,eskiden 50Hz ile bazı Tosh paneller de veya Sony de veya Pany de
vs paneller de BMW/Merso filan gibi giderdik!! nasıl oluyordu bu iş o zaman?????????
Hatta o zamanlar "Game Mode" bile yoktu yahu!! panel de çoğunlukla 50Hz idi!!

İyi de 100Hz oldu ama yine hızlanmıyor o zaman ne olacak 100Hz???

Geri gezalı bazı tipler var bir bok bilmezler aldınmı 100 al diyor! ülen bunun 100 olanı da çok zaman iyi değil ki!

Ayrıca kişi ne için 50/100 soruyor??? "Gamer" mıdır? iyi de Game de en iyisi hala "TN" panelli en dandik Monitörler dir yaw!

Ayrıca ebat "büyüdükçe" LAG artar,falsolar artar v.s

Adam Gamer değilse,o zaman ne izleyecektir,yaw bu panelelr her bir şeyi mükemmel filan yapamıyorki!!
Eskiden yapıyordu ama şimdi yapamıyor!

Salağın birisi çıkıyor sürekli "abi teknoji ilerledi" diyor,bunu diyen tipleri odunla dövmek lazım!:sopa
ülen ne alakası var,eskiden teknoloji o zaman bugünkü teknoloji den nasıl daha iyi oluyordu!

ülen o zaman benim 42 lik IPS panelim nasıl en hızlı panel oluyor?? neredeyse sıfır LAG var ama modeli 2011:hoba1
diğer panelim 2009 model o daha da hızlı,iyi de teknolojinin nesi ilerledi???

Bakınız arkadaşlar böyle forum diye osuruk yerlerden bilgi değil cehalet elde edersiniz sizi uyarıyorum!
paranıza yazık etmeyin,hedefinizi filan da sakın büyütmeyin! hayal kırıklığı yaşamayın bir çuval da para vererek!

Gidin kafanıza göre inceleyin Hert değerine veya bilmem ne dimming işine filan sakın takılmayın haybeye kafanızı
bu tip forumlar dan boş sallama laflarla filan doldurmayın!

Bu neye benzer;ben 40 yıldır Araba kullanıyorum ve USTA oldum! yani ben böylemi diyeceğim ve de girip Araba başlığın da
ahkammı keseceğim şimdi??

++

Soru şu;ben çok hızlı panel arıyorum diyorsunuz,cevap;hız kriteriniz nedir bilmiyorum ama böyle çok hızlı panel yoktur!
olanla idare edeceksiniz artık

yaw günümüz panelleri daha adam gibi 1080p/24fps bile çalıştıramıyor;bu arada teknoloji de felaket ilerledi!!
şimdi birisi diyecek ki "yaw ben Bluray izlemiyorum" ki!!! iyi de ben zaten başka bir şeyi anlatıyorum!

Lag etsti diye osuruktan LeoBudnar ile ölçüm yapıyor yabancı bazı siteler,iyi de bu olan değeri çok düşük gösteriyor!

Örnek gerçek(/PC den) 60ms gerçek veriyor bu teste göre ise 21ms lag varmış,ülen o zaman ben panelimi kırayım!

yok böyle bir 21ms veya 28ms veya 35ms filan!!! min.lag 45/50ms dir günümüz panellerin de LCD panel dir buynlar PDP değildir!

min.3-frame-lost olur LCD de bu da 3x16ms=48ms min. demektir o da Game Mode ile!!!! kıçını yırtsa 48ms nin altına
düşemez bu paneller! en düşük de Sony de oluyor(VA/IPS)

yaw bu paneller motion ayarları yapmadan min.100/120ms lag üretiyor,Sony bile eskiden 60/80ms iken bugün
100 ve üstüdür!!

Android/Tizen/WebOS v.s olması+sistemin içinde bir alay "ıvır-zıvır" olması panelleri HIZ konusun da gebertmiştir!
panel 50 de 100 de olsa yaklaşık aynıdır!

Zaten uyanık üreticiler de 55 altında 100Hz kullanmıyorlar! 49/50/58 lerin çoğu 50Hz dir!
Sony ve Samy de VA panellerin de serisi HiEnd ise 100Hz bulursunuz,ama IPS de teknik yapısı sebebiyle
100Hz leri 47/48/49 görebilirsiniz ama tek başına bu yetmez!

Siz onun için çıplak gözle izleyin bu panelleri!

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tati_splendid

Yeni Üye
15 Nis 2018
29
39
Abi cok dogru soyluyon haklisin yerden goge kadar biz tuketiler olarak tam olarak teknik verilere sahip degiliz cogu zaman evrak uzerinde eslestirerek veya kulaktan dolma bilgilerlerden biseyler cikararak bazi seylere sahip olmak zorunda kaliyoruz sizin kadar teknik bilgiye sahip olsak gideriz bir teknoloji markete bakar gorur ozelliklerini sorar alip cikariz yalniz sahsen ben gittigimde teknoloji markete adam hepsine koymus demo bir video donup duruyor en dandik tv bile cam gibi farki cozmek imkansiz tv nin icindeki teknolojiyi bilmiyorum o demo goruntuye bakarak ta almak istemiyorum siz bu konularin tam anlami ile ustasi olarak bize soyleyebileceginiz ornek veriyorum kardesim ips veya va panel al yada alma abim benim dedigin gibi piyasada oyle ahmak cahil insan varki insanimizi yalnis yonlendirmekteler boylelerini bi sekilde engellemek lazim

X Çevrimdışı

Xeroxe

Yeni Üye
3 Nis 2018
13
42
albanez albanez Çıplak gözle izleme imkanım bulunmunyor. Sizin tabirinizle Ivırı zıvırı olmadan 4k için önereceğiniz model sıfır veya ikinci tavsiye edeceğiniz bir model varmıdır.
2. sorumda panellerin lag değerlerini önerebileceğimiz en sağlam kaynak hangisidir?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,203
Ben normal de tavsiye hiç yapmam bilen bilir,gidin izleyin beğenirseniz alın derim!
Ayrıca bana kalırsanız yolda kalırsınız yaw:kiskis

Sadece bazı "nokta atışı" paneller olur ki senelerdir artık bunlarda yok! o zaman başlık açarım ki bugüne
kadar son 15 yılda 3 veya 5 tane başlık ancak açmışımdır:hoba1

O zaman benim kriter şudur;başlık açmışsam git hemen al,fiyatına karışmam ama!

Ben daha çok teknik konulara girerim,perde arkalarını anlatırım dönen filimleri anlatırım v.s v.s
ama nokta atışı bir panelse almayanı döverim diye de çok ciddi uyarırım:sopa1

Zaten böyle bir panel de hemen biter!

Arada da F/P olan bazı paneller işaret etmiştim;sanırım en LGE den sadece 58lik VA olan bir paneldi
2015 veya 2016 yılı idi hatta model numarasını bile unuttum şimdi:hmm
tek esprisi F/P olması idi ve DH bir yazdım ben bu paneli 2400 adet panel 10 gün bile sürmeden bitmişti yaw:clap

++

LAG çin çok fazla net de kaynaklar vardır bunlara bakın,ama size uyarım,günümüz panellerinin (Sony bile dahildir buna)
GAME Mode ile alacağınız min.LAG 50/60ms dir!!!

Araştırma siteleri v.s gibi sallamacı yerlere bakarsanız 22ms görürsünüz küllüm yalandır bu değer!
veya 28ms görürsünüz yine sallamadır min.50 den aşağıya zatren düşmez o da "GameMode" ile ancak görürsünüz!
Movie/Standard/Normal v.s mode larda 90/100ms den "başlıyor"

T Çevrimdışı

tati_splendid

Yeni Üye
15 Nis 2018
29
39
Abi verdigin bilgiler icin cok tsk ederim Allah razi olsun sen cok teknik anlatiyon bende hic bisey anlamiyorum seji yordum hakkini helal et

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,203
albanez albanez Abi bu olabilir mi:seytan:krotey LG 58UF830V 1600 PMI - TRUOMOTİON

evet bu paneldi,şimdi hatırladım,öyle HiEnd veya uçar-kaçar bir panel değil di ama fiyatı acaip tatlıydı yaw:clap2
büyük ebat gibi arayanlara o fiyata zaten ne o gün ne de bugün o rakama bir panel yoktu,bu seri LGE nin
Avrupa da çeşitli yerler den satılamayıp(zamanın da)daha sonra TR ye ithal edilen bir modeliydi,sanırım
ya 2.200 adet ya da 2.500 adet gibiydi ve anında bitti gibi oldu panel

DH den bilirsin bir tane adi sallamacı vardır millete onu al bunu alma diyen geri zekalı tip(ADO Hocam iyi bilir
bu sallamacıyı)benimle alay etmişti .....yaw o panel IPS dir,Albani sizi yemiş...diye yetmedi bu adi herif bir de
bana Albani 2400 kişinin vebalini almıştır IPS paneli size VA diye aldırdı diyecek kadar bilgisiz ve cahil birisiydi!
2400 kişi halbuki bana DUA etmişlerdi,böyle adamlar dolu maalesef TF/DH denen nalet forumlar,amann uyanık olun ltf

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
evet bu paneldi,şimdi hatırladım,öyle HiEnd veya uçar-kaçar bir panel değil di ama fiyatı acaip tatlıydı yaw:clap2
büyük ebat gibi arayanlara o fiyata zaten ne o gün ne de bugün o rakama bir panel yoktu,bu seri LGE nin
Avrupa da çeşitli yerler den satılamayıp(zamanın da)daha sonra TR ye ithal edilen bir modeliydi,sanırım
ya 2.200 adet ya da 2.500 adet gibiydi ve anında bitti gibi oldu panel

DH den bilirsin bir tane adi sallamacı vardır millete onu al bunu alma diyen geri zekalı tip(ADO Hocam iyi bilir
bu sallamacıyı)benimle alay etmişti .....yaw o panel IPS dir,Albani sizi yemiş...diye yetmedi bu adi herif bir de
bana Albani 2400 kişinin vebalini almıştır IPS paneli size VA diye aldırdı diyecek kadar bilgisiz ve cahil birisiydi!
2400 kişi halbuki bana DUA etmişlerdi,böyle adamlar dolu maalesef TF/DH denen nalet forumlar,amann uyanık olun ltf

Aynen abi, o günleri ve daha sonrasını bizzat yaşadık. Hala çakalları ortaya çıkarmaya çalışıyorum.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Abim benim tv onerisi sen yapabilecenmi emin ol kafayi yiyecem kurcaladikca gidip tuplu tv alacam bir tane emin ol bu ne is yaww
Ben öneri yapacak düzeyde değilim kardeşim inan. İki üstadın yanında bize laf düşmez, bir nevi hobi oldu bizde:ok Ne önemli senin için belirtirsen yardımcı olurlar inşallah. Tabi şunu al demezler, şu modellere bir de kendin bak diyebilirler. Burayı bu yüzden seviyorum.

A Ado ve albanez albanez

T Çevrimdışı

tati_splendid

Yeni Üye
15 Nis 2018
29
39
Ben öneri yapacak düzeyde değilim kardeşim inan. İki üstadın yanında bize laf düşmez, bir nevi hobi oldu bizde:ok Ne önemli senin için belirtirsen yardımcı olurlar inşallah. Tabi şunu al demezler, şu modellere bir de kendin bak diyebilirler. Burayı bu yüzden seviyorum.

A Ado ve albanez albanez
Yaa abi gunluk kullanim benimki ama teknoloji meraklisi oldugum icin buda olsun suda olsu diye doye tvsiz kaldim cok film izleyen biriyim bu anlamda h goruntu hem ses olarak beni mahcup etmeyecek smart tvsi kullanisli ve akici olacak ve beni uzin yillar idare edecek tv aramaktayim marka takintim cok yok paneli ii olsun goruntu tatmin etsin yeter kardesim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri