4000 TL ye notebook tavsiyesi

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bugün bir indirimli ürün daha denk geldi ryzen 7 3750h 256 ssd nvme, GTX 1650 4gb ve 8gb ram var, bu fiyata iyi bir alternatif, önümüzdeki hafta daha da indirimler olacak bence 4000 serisi gelmeden eldeki stoklar erimeli

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bugün bir indirimli ürün daha denk geldi ryzen 7 3750h 256 ssd nvme, GTX 1650 4gb ve 8gb ram var, bu fiyata iyi bir alternatif, önümüzdeki hafta daha da indirimler olacak bence 4000 serisi gelmeden eldeki stoklar erimeli

Bellek ve depolama takviyesiyle güzel bir cihaza dönüşebilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bu piyasaya göre iyi fiyat boş sata port ve ram yuvası varmış ama acelesi olmayan için önümüzdeki haftalarda çok fırsat çıkacak böyle

Fiyatları bilmem.
Bir bellek modülü daha takıp çift kanal çalıştırırsa alacağı FPS'de artar, gündelik kullanım performansı da artar.

256 GB depolama günümüz oyunlarına yetmez aynı anda o yüzden dedim.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Fiyatları bilmem.
Bir bellek modülü daha takıp çift kanal çalıştırırsa alacağı FPS'de artar, gündelik kullanım performansı da artar.

256 GB depolama günümüz oyunlarına yetmez aynı anda o yüzden dedim.
O konuda haklısın zaten ama fiyat şu dolar kurunda artık en önemli kriter oldu maalesef

enesural07 Çevrimdışı

enesural07 

Yeni Üye
28 Haz 2020
30
26
Konu sahibi arkadaş hala satın alma yapmadıysa bütçesinin biraz arttığını son mesajlarda gördüğüm için sınırlı süreli indirim varmış iki model de olur ben olsam ryzen 7 olan modeli alırım

Bu laptop 3900 tl ve artı eksilerini kıyaslıcak olursam tn panel olması eksi ryzen 7 radeon vega 10 var bu diğerine göre + özellik

Bu laptop ise 4500 tl (indirim kuponu ile) ,artılarına gelicek olursam ips ekran var ve şarjsız 7 saat civarı gidiyormuş (daha fazla da olabilir), ryzen 5 amd redeon vega 8

İKİSİ ARASINDA ÇOK KARARSIZ KALDIM, Sizce hangisini almalıyım ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Intel cihazların piyasası uçmuş durumda.
6000'den aşağı Intel işlemcili cihaz göremedim.
Açıkçası Ryzen 7 3750H 1650 ile F/P bence de şu an.
Bellek ve depolama takviyesiyle güzel bir cihaza dönüşebilir.
umut bey son attığım cevaba bakıp öneride bulunursanız bahtiyar olurum. Kesin olarak 2 si arasında karar kıldım
Bu laptop 3900 tl ve artı eksilerini kıyaslıcak olursam tn panel olması eksi ryzen 7 radeon vega 10 var bu diğerine göre + özellik

Bu laptop ise 4500 tl (indirim kuponu ile) ,artılarına gelicek olursam ips ekran var ve şarjsız 7 saat civarı gidiyormuş (daha fazla da olabilir), ryzen 5 amd redeon vega 8

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

umut bey son attığım cevaba bakıp öneride bulunursanız bahtiyar olurum. Kesin olarak 2 si arasında karar kıldım
Ryzen 7 daha iyi bir çözüm, huawei laptop konusunda kendini kanıtlamış bir marka değil, ben seçeneklere dahil bile etmem.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Bu matebooklarda kronik sorun var diyenler vardı.
Klavye bölgesinde ısınma vs gibi.
Onu araştırmanızı tavsiye ederim.

Onun dışında Ryzen 7 sadece GPU yönünden güçlü gibi görünüyor.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052

can alıcı soru .
ne iş için kullanacaksınız ?
karar ona göre verilmelidir .

enesural07 Çevrimdışı

enesural07 

Yeni Üye
28 Haz 2020
30
26
can alıcı soru .
İş ve araştırma yapmak için

Ryzen 7 daha iyi bir çözüm, huawei laptop konusunda kendini kanıtlamış bir marka değil, ben seçeneklere dahil bile etmem.
Başkan huawei laptop konusunda kendini geliştirmeye başlamış ziraa laptoptan kitlenin çoğu memnun

enesural07 Çevrimdışı

enesural07 

Yeni Üye
28 Haz 2020
30
26
Bu matebooklarda kronik sorun var diyenler vardı.
Klavye bölgesinde ısınma vs gibi.
Onu araştırmanızı tavsiye ederim.

Onun dışında Ryzen 7 sadece GPU yönünden güçlü gibi görünüyor.
Evet sorun varmış dediler, ısınma ve şarjının çok kısa gitmesi gibi, fakar huawei o konularda çok beğenilmiş, ekran olarak ta ıps ve canlı ekrandan herkes memnun kalmış

kusura bakmayın ama cevap mı bu ?
iş ?
örneğin : mimari çizim gibi
sistem güçlü olması gerekir
yoksa araştırma , internette dolaşayım , iş muhasebe gibi ise
çok para vermeye gerek yok .
Yani şöyle diyim sıradan wordde yazma çizme, fakat birazcık ta yazılıma ilgi duyduğum için onlarla uğraşmak, öğrenmek. Ayriyeten aldığım bilgisayar biraz hızlı ve güzel olsun istiyorum( şarjsız uzun gitsin, ekranı kaliteli olsun) Huawei bu saydığım özelliklere sahip olduğunu kanıtlamış diyebilirim

can alıcı soru .
Ayriyeten huawei orjinal mouse çanta ve ses bombası hediye ediyor. Ve kasa kalitesi olarak diğer laptopa göre daha iyi, parmak okuyucusu var vs vs

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri