4000 4500 TL TV Tavsiyesi

M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Arkadaşlar uzun süredir TV arayışındayım.
Samsung 50 ru 7440 TV ye karar verdim. Fakat LG sm 8200 de aklımı çeliyor.
Bir taraftan da Can beyin grundig hakkındaki görüşlerinden dolayı aklım o tarafa kayıyor.
Sizin önereceğiniz farklı bir tvye de bakabilirim.
TV yi sıklıkla normal TV kanalları, arada 4k film izlemek ve oğlanda play station oynar diye almak istiyorum.
Oda dikdörtgen, ışığı karşıdan tek pencereden alıyor. Çok dar bir açıdan izlemeyeceğim. Genelde karşı sayılır. En yakın 1.5 en uzak 4 metreden izleyeceğiz.

Karar vermeme yardımcı olursanız sevinirim.

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Yüksek Işık, Kontrast ve *Siyah performansı
Film ve Oyunlar için olmazsa olmaz unsurlardır
Bu değerleri verebilecek yegane panel tipleri ise VA ve OLED Panellerdir
Bu anlamda sen zaten aradığını bulmuşsun...

*Siyah performansı (VA panel)
Hem siyahları siyah gösterirken
Özellikle karanlık sahneli film ve oyunlarda Çok daha önemli olan
Arka plan unsurlarını aynı Dolunaylı gece gibi ayan beyan gösterebilmesidir.

İPS Paneller bu konuda malesef vasattır...

M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Yüksek Işık, Kontrast ve *Siyah performansı
Film ve Oyunlar için olmazsa olmaz unsurlardır
Bu değerleri verebilecek yegane panel tipleri ise VA ve OLED Panellerdir
Bu anlamda sen zaten aradığını bulmuşsun...

*Siyah performansı (VA panel)
Hem siyahları siyah gösterirken
Özellikle karanlık sahneli film ve oyunlarda Çok daha önemli olan
Arka plan unsurlarını aynı Dolunaylı gece gibi ayan beyan gösterebilmesidir.

İPS Paneller bu konuda malesef vasattır...
Samsung un 2018 den sonra dts formatını desteklemediği belirtiliyor bazı yorumlarda. Bu sebeplede 4k filmleri izleyemediklerini belirtmişler. Böyle bir sıkıntı var mı ru 7440 ta. İşte be sebepten diğer modellere kaydım biraz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Samsung un 2018 den sonra dts formatını desteklemediği belirtiliyor bazı yorumlarda. Bu sebeplede 4k filmleri izleyemediklerini belirtmişler. Böyle bir sıkıntı var mı ru 7440 ta. İşte be sebepten diğer modellere kaydım biraz.

Dolby Digital Plus desteği var ama DTS desteklediğine dair bir ibare göremedim bu modelde.
Ayrıca edge-LED aydınlatma düzeneğinden dolayı siyah ve kontrast performansı iyi olmayabilir.
Direct-LED aydınlatma olan bir model almanız bu yönlerde daha iyi olur.
Ses konusunu da HDMI-ARC destekli bir AVR sistem veya 5.1 soundbar ile çözebilirsiniz.
Yani HDMI üzerinden dışarıdaki bir cihaza sesi gönderip çözdürebilirsiniz.

M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Dolby Digital Plus desteği var ama DTS desteklediğine dair bir ibare göremedim bu modelde.
Ayrıca edge-LED aydınlatma düzeneğinden dolayı siyah ve kontrast performansı iyi olmayabilir.
Direct-LED aydınlatma olan bir model almanız bu yönlerde daha iyi olur.
Ses konusunu da HDMI-ARC destekli bir AVR sistem veya 5.1 soundbar ile çözebilirsiniz.
Yani HDMI üzerinden dışarıdaki bir cihaza sesi gönderip çözdürebilirsiniz.
Umut Bey, direk Led önerebileceğiniz bir TV var mı

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Philips 50PUS7304/12 bulabildim şimdilik.
Çıkış yılı 2019 cihazlar arasında baktım.

Güncelleme : LG 50UM7450PLA ' da aynı şekilde VA panel ve direct-LED imiş.
Umut bey.
Buradan ekranlar bulunabiliyor.
Yukarıda önerdiğiniz LG de de kullanıcı yorumlarda yan açı izlemelerinde Sd yayınlarda renk patlaması ar diyorlar.
Aslında çoğunlukla normal TV yayını izleyeceğiz. Arada da 4k film izlemek istiyoruz. İlerde de oğlan belki play station oynayabilir. Şuan evimde 3 TV var. Biri 82 ekra tüplü vestel. Birde mutfakta 32inç grundig. Sanırım. Şu an alacağım her TV bana çok güzel gelecek, ana işte almışken yukarıda belirttiğim isteklerde karşılasın istiyorum.
Teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut bey.
Buradan ekranlar bulunabiliyor.
Yukarıda önerdiğiniz LG de de kullanıcı yorumlarda yan açı izlemelerinde Sd yayınlarda renk patlaması ar diyorlar.
Aslında çoğunlukla normal TV yayını izleyeceğiz. Arada da 4k film izlemek istiyoruz. İlerde de oğlan belki play station oynayabilir. Şuan evimde 3 TV var. Biri 82 ekra tüplü vestel. Birde mutfakta 32inç grundig. Sanırım. Şu an alacağım her TV bana çok güzel gelecek, ana işte almışken yukarıda belirttiğim isteklerde karşılasın istiyorum.
Teşekkürler.
Ben de oradan buldum zaten ve dedim ki nasıl panellerdir bilmiyorum. Acele etmeyin derim ben. İşin uzmanları gerekli yorumu yapacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt