4 adet 65 İnç Philips 120 Hz TV Arasında Kaldım

Knight Davi0N Çevrimdışı

Knight Davi0N

Aktif Üye
16 Eki 2021
66
Merhaba.

TV ile koltuğa oturma esnasındaki kafam arasındaki mesafe 330 cm olan bir salonumuz var. Mevcutta Philips 55PUS7304 ve 55PUS8807 kullanıyoruz. Bu salonda da 55PUS7304 kullanmaktayız. Daha öncesinde Philips ile sorunlar yaşamış olsam da, satış sonrası destekleri yok denecek seviyede olsa da TV'de ilk alımda sıkıntı yoksa sanki o şekilde devam etti benim tecrübelerime göre. Ambilight ise en sevdiğim yönlerinden biri.

Bu salonda 55 inç TV izlerken alt yazılı bir şey izliyorsak yazıları rahat okuyamadığımı ve zorlandığımı fark ettiğimden dolayı 65 inç Philips marka 120 Hz TV almaya karar verdim.
TV ünitesi olarak 4x1, 5 Kallax ve Kallax ayağı kullanıyoruz. Linkleri aşağıda. Ünite genişliği 147 cm. 65 inç baktığım TV'lerin genişliği 146 cm. Tuhaf durabilir ama görüntü zevki muhtemelen artacaktır.

Şu 4 TV arasında kaldım.

En büyük farkları olarak; ses çıkış güçleri, ambilight özellikleri ve ayak tasarımları gibi gözüküyor.
20W ses salona yeterli geliyor. Philips Hue ekosistemim yok, Govee ürünleri kullanıyorum.

Panel tiplerini bilmiyorum ama genel olarak TV'lerde renk canlılığı bakımından IPS paneli daha çok seviyorum.

Sizce bu 4 TV arasından hangisi alınabilir, neden?

Yorumlarınızı bekliyorum. Konunun takibindeyim. Sağlıklı günler dilerim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
Knight Davi0N Knight Davi0N

Merhaba,

Hepsi aynı tv, belirttiğiniz gibi aralarında detay farkları var; ayak yapısı, hoparlör özellikleri gibi. Dolayısıyla, hangisini alırsanız alın fark etmez.

Philips'te panel karma çıkıyor yani VA da gelebilir IPS de. Bu konuda net bir şey söyleyemiyorum. Cihaz fena değil ama alınıp alınmama durumu tamamen fiyatına bağlı. Full Array olmaması çok büyük bir eksi. Ancak tatlı bir fiyata satılırsa alınabilir. Onun dışında donanım olarak (işlemci, ram) güçlü televizyonlar.

50.000 düzeyinde para isterlerse o parayı edecek bir tv değil. Bunlar yerine FALD sistem TCL C745 veya C755 alınır. Veya her ne kadar Mini LED serisi başarısız olsa da PML9308 bakılabilir.

Bu arada altyazının boyutunu ayarlardan büyütebilirsiniz, bunun için yeni tv almaya gerek yok.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
766

Şu an 38.000 TL. Bu fiyata mantıklı olur mu? Bir de bu tv özelinde VA mı denk gelmesi mi daha iyi olur yoksa IPS'mi?
Oradaki 38.000 TL ya bakmayın. Mağazaya gidince fiyat daha da aşağı düşüyor. Ben Ankara mağazasın da tanık oldum. Hem Kart kampanyasından1000 TL kazanç oldu, hem de totalde indirim yaptılar.

Knight Davi0N Çevrimdışı

Knight Davi0N

Aktif Üye
16 Eki 2021
66
Oradaki 38.000 TL ya bakmayın. Mağazaya gidince fiyat daha da aşağı düşüyor. Ben Ankara mağazasın da tanık oldum. Hem Kart kampanyasından1000 TL kazanç oldu, hem de totalde indirim yaptılar.

İnternetten alınca iade hakkı olduğundan dolayı bir tık daha güvenli gibi. Kargo süreci haricinde. Mağazadan alınca da iade hakkı vs yok. Acaba sizce bu TV'yi mağazadan alsam eğer indirim yapacaklarsa ne kadar fark eder sizce? Konu günceldir bu arada.

Geri
Üst Alt