32LA3B63DT Toshiba Android Tv

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Pazarda benim markam ve modelim var mı var mantığı olunca ortaya çıkan android tv 1 Gb oluyor.
Android yüzünden satışları düşecek, sırf YouTube vs daha uzun süre çalışsın diye geçtiler muhtemelen ama bu donanımla kurtarmaz.
Vestel alanların üst düzey beklentisi olamaz yani.
TV kanal geçişinde vs problem çıkartabilecek konuma gelirse büyük sıkıntı.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Android yüzünden satışları düşecek, sırf YouTube vs daha uzun süre çalışsın diye geçtiler muhtemelen ama bu donanımla kurtarmaz.
Vestel alanların üst düzey beklentisi olamaz yani.
TV kanal geçişinde vs problem çıkartabilecek konuma gelirse büyük sıkıntı.
Tüketici her sene yeni bir tv alsın mantığı olabilir kalıcı tv yapılırsa yeni üretilecek olanlar ne olacak :hihi piyasa doyar.

H Çevrimdışı

hazar49 

Aktif Üye
22 Ara 2018
53
46
Arkadaşlar cihazı hemen çöp yaptınız evet ram 1 gb ben bir haftadır test ediyorum hem android kısmını hemde tv kısmını hiçbir şekilde sorunlu yada ilerde sorun yaratack bir şeyle karşılaşmadım.phılıps markası uzun süredir android TV çıkarıyor vede şimdiye kadar sorun gözükmedi.Malesef Vestel çıkarınca biz millet olarak illaki bir açığını yakalamaya çalışıyoruz.Bence tvlerde zaten bir çok android TV markalarında çoğu ram 1 gb tek 50 inç ve üzeri tvlerde 1.5 GB ram var.Ben bir çok uygulama yükleyip test ettim.Hiç sıkıntı yaratmadı.En ufak bir donma kasma görmedim.Galiba ram olayını pc lerde ve telefonlarda çok olması belki daha olur ama android TV lerde yeterli geldiği içinse 1 gb uyarlanmış.Ben tek sevmediğim Toshiba android TV nin ön ışığı tvyi stand-by tuşuyla kapattıktan sonra bir sonra yeşil renkte yanıp sönüyor.Bir süre sonra duruyor bu galiba Toshiba tvlere has bir özellik olması lazım.Yada bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arkadaşlar cihazı hemen çöp yaptınız evet ram 1 gb ben bir haftadır test ediyorum hem android kısmını hemde tv kısmını hiçbir şekilde sorunlu yada ilerde sorun yaratack bir şeyle karşılaşmadım.phılıps markası uzun süredir android TV çıkarıyor vede şimdiye kadar sorun gözükmedi.Malesef Vestel çıkarınca biz millet olarak illaki bir açığını yakalamaya çalışıyoruz.Bence tvlerde zaten bir çok android TV markalarında çoğu ram 1 gb tek 50 inç ve üzeri tvlerde 1.5 GB ram var.Ben bir çok uygulama yükleyip test ettim.Hiç sıkıntı yaratmadı.En ufak bir donma kasma görmedim.Galiba ram olayını pc lerde ve telefonlarda çok olması belki daha olur ama android TV lerde yeterli geldiği içinse 1 gb uyarlanmış.Ben tek sevmediğim Toshiba android TV nin ön ışığı tvyi stand-by tuşuyla kapattıktan sonra bir sonra yeşil renkte yanıp sönüyor.Bir süre sonra duruyor bu galiba Toshiba tvlere has bir özellik olması lazım.Yada bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Philips yeni modellerinde 3 GB RAM ve 16 GB depolamaya geçti.
Vestel 2020'de rakiplerine hiç bakmıyor o belli.
Sadece şunu diyeyim, o 8 GB depolama sürüm yükseltmesinde bile sıkıntı çıkarabilir.
Android'de performans için RAM şart.
Ne kadar çok servisi işletebilirseniz o kadar verimli olur.
Tabi bunun altından kalkabilecek bir CPU'da şart.
Yani biraz düşük modelde 2 çekirdeğe düşüp, 512 MB kısmanın hesabını yapan adamlardan ben Android TV almam açıkçası.
Telefonlarda başımıza gelen planlı eskitme TV'de bence ortalığı perişan eder.
Yarın YouTube aynı RAM ve CPU'yu tüketebilecek mi, tarayıcı aynı şekilde daha fazla kaynağa ihtiyaç duyarsa ne olacak?
En temel işlevi olan kanal görüntülemede, kanal geçişinde bile kasarsa bu platformlar o zaman Vestel ne yapacak?
Ben pek güvenmiyorum açıkçası bu donanım ile. Umarım yanılırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt