32 İnç Full HD Televizyon Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Bende 32 inç bir TV alacağım. Smart ve full HD olsun istiyorum. 1.5 metreden ve yandan izlenecek. Aydınlık bir Oda da pencere karşısına gelecek. Nette epey Bi dolaştım. Grundig vle 32 6730 muadillerine göre Fiat olarak dikkatimi çekti. Hepsiburada da 1400 TL. Ado hocam tavsiye eder misiniz. Farklı bir önerinizi de alabilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bende 32 inç bir TV alacağım. Smart ve full HD olsun istiyorum. 1.5 metreden ve yandan izlenecek. Aydınlık bir Oda da pencere karşısına gelecek. Nette epey Bi dolaştım. Grundig vle 32 6730 muadillerine göre Fiat olarak dikkatimi çekti. Hepsiburada da 1400 TL. Ado hocam tavsiye eder misiniz. Farklı bir önerinizi de alabilirim.

Yandan izlenecekse IPS panel bir televizyon size şart olur hocam.
Parlamaya karşı da mat kaplamalı bir panel tercih ederseniz iyi olur.

Açıkçası tavsiye konusunu açtım ama TV işi Mayıs ayına kaldı maalesef. :bilmiyom
Ben de modelleri kenara not ederim artık.:kop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Önceki Vestel 32" televizyonun çöpe gitmesinin ardından yeni bir 32" TV alma düşüncesindeyiz.

Full HD, dahili uydulu, kanser etmeyecek bir televizyon arıyoruz. :sirit

Önceki TV ile aldığımız sehpa mevcut, ona takmayı düşünüyoruz.

Tavsiyen nedir A Ado hocam?:kas
Umutum senin de bildiğin üzere ekran boyutu küçüldükçe hücre boyutları da küçüldüğünden dolayı kusurları görme olasılığı da oldukça düşüyor. hele bir de FHD olunca senind e bildiğin üzere cell sayısı 2.073.600 adet olduğundan dolayı görüntü kalitesi de oldukça güzel oluyor.

Bu anlamda alacağın neredeyse her marka (Sunny Axen vs hariç) görüntü anlamında sana hiç sorun çıkartmayacaktır.

Ancak yine senin de bildiğin üzere bizler ürünün satış sonrasına daha çok odaklanıyor ve alacağın ürün ile ilgili donanımsal ve yazılımsal anlamda hem destek, hem de ekonomik destek istiyoruz.

Umutum seninle sohbetlerimizden de hatırlasın ki bir çok konuda VESTEL markasını çok eleştiririm. Ancak söz konusu satış sonrası hizmet ve yazılım desteği olduğunda, aynı zamanda ürünün garantisi bittiğinde ekonomik onarım yöntemleri bakımından her zaman bizim kurtarıcımız oluyor.

Elimizdeki olanaklar doğrultusunda sana AWOX alabilirsin de diyebilirim ancak bu işin içinde olmanın verdiği yüksek tecrübe ile çok da taraftar olmadığımı belirtmek isterim.

Kulvar 32'' olduğundan dolayı ithal markalara yönelmeyi de gerekli görmüyorum.

Zap hızı HD den HD ye ortalama 3 saniye dolaylarında olan MB110S anakart + LG IPS panel ile kombin edilmiş, 32FD7100 önerebilirim.
Pahalı derseniz daha alt özellikli 32FB5 serisi de bakabilirsin :ok

Vestel'e bu parayı vereceğime SAMSUNG alırım dersen eğer 32N5000 :ok

(Yine de öncelikli tavsiyem FD7100, aynı zamanda bu modelde çoklu üretim var, MB211 anakartlı olanı da var, kesin alım durumuna geçeceğin zaman daha derin bilgi veririm)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umutum senin de bildiğin üzere ekran boyutu küçüldükçe hücre boyutları da küçüldüğünden dolayı kusurları görme olasılığı da oldukça düşüyor. hele bir de FHD olunca senind e bildiğin üzere cell sayısı 2.073.600 adet olduğundan dolayı görüntü kalitesi de oldukça güzel oluyor.

Bu anlamda alacağın neredeyse her marka (Sunny Axen vs hariç) görüntü anlamında sana hiç sorun çıkartmayacaktır.

Ancak yine senin de bildiğin üzere bizler ürünün satış sonrasına daha çok odaklanıyor ve alacağın ürün ile ilgili donanımsal ve yazılımsal anlamda hem destek, hem de ekonomik destek istiyoruz.

Umutum seninle sohbetlerimizden de hatırlasın ki bir çok konuda VESTEL markasını çok eleştiririm. Ancak söz konusu satış sonrası hizmet ve yazılım desteği olduğunda, aynı zamanda ürünün garantisi bittiğinde ekonomik onarım yöntemleri bakımından her zaman bizim kurtarıcımız oluyor.

Elimizdeki olanaklar doğrultusunda sana AWOX alabilirsin de diyebilirim ancak bu işin içinde olmanın verdiği yüksek tecrübe ile çok da taraftar olmadığımı belirtmek isterim.

Kulvar 32'' olduğundan dolayı ithal markalara yönelmeyi de gerekli görmüyorum.

Zap hızı HD den HD ye ortalama 3 saniye dolaylarında olan MB110S anakart + LG IPS panel ile kombin edilmiş, 32FD7100 önerebilirim.
Pahalı derseniz daha alt özellikli 32FB5 serisi de bakabilirsin :ok

Vestel'e bu parayı vereceğime SAMSUNG alırım dersen eğer 32N5000 :ok

(Yine de öncelikli tavsiyem FD7100, aynı zamanda bu modelde çoklu üretim var, MB211 anakartlı olanı da var, kesin alım durumuna geçeceğin zaman daha derin bilgi veririm)

Tamamdır hocam, teşekkür ediyorum tavsiyelerin için.

M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Grundig 32vle 6730 TV yi aldım.
İnşallah deneyimlerimi paylaşacağım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar sanırım daha önce TV testiyle ilgili bir yazı paylaşılmıştı. Acaba nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Birkaç gündür forumda geziniyorum lakin bulamadım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Grundig 32vle 6730 TV yi aldım.
İnşallah deneyimlerimi paylaşacağım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar sanırım daha önce TV testiyle ilgili bir yazı paylaşılmıştı. Acaba nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Birkaç gündür forumda geziniyorum lakin bulamadım.

Vestel TV'ler için var ancak Grundig için servis menüsünden öyle bir seçenek var mıdır, varsa bile servis menüsüne nasıl girilir bilmiyorum. :bilmiyom
İsterseniz bilgisayarınızı tv'ye bağlayın, şu siteyi tarayıcınızdan F11 yaparak televizyonunuza ölü piksel testi yapın.

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
165
Önceki Vestel 32" televizyonun çöpe gitmesinin ardından yeni bir 32" TV alma düşüncesindeyiz.

Full HD, dahili uydulu, kanser etmeyecek bir televizyon arıyoruz. :sirit

Önceki TV ile aldığımız sehpa mevcut, ona takmayı düşünüyoruz.

Tavsiyen nedir A Ado hocam?:kas
bitmesydi bu ürün güzel ve all in one tv gibi duruyor

regal in uydu smart bir ürünü var

bende bu var

1-2 şey dışında genel olarak memnunum
Umut Barış Umut Barış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bitmesydi bu ürün güzel ve all in one tv gibi duruyor

regal in uydu smart bir ürünü var

bende bu var
1-2 şey dışında genel olarak memnunum
Umut Barış Umut Barış

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, TV işi şimdilik askıya alındı. Mayıs ayı gibi alınacak büyük ihtimal.
Şimdilik modelleri kenara not ediyorum. :ok

J Çevrimdışı

jakabo53

Aktif Üye
27 Eyl 2018
56
35
Herkese merhabalar.Yeni konu açmak istmedim. Bende 32 inç bir TV almak istiyorum...Full hd 32 inç ne önerirsiniz ?

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
J jakabo53

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt