32 İnç Android Tv Tavsiyesi

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
Anneannemin odasına bir tv almak istiyorum. Artık yaşlandı yürümekte zorlanıyor ve aşağıya oturma odasına inemiyor. Önerebileceğiniz 32 inç anroid televizyon nelerdir? Android istememin nedeni ileride kendi odama alırım. Çözünürlük olarak full hd yada varsa bu boyutta 4 k olabilir. Ses çıkışı olarakta hepsinde var mı bilmiyorum ama optik çıkışlı olursa odama aldığımda ses sistemini optikten bağlayabilirim

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Ç Çağatay Cihan , Hocam, anneannemiz kullanacaksa bulduğunuz en ucuz tv'yi alın derim. Şimdi size en kötü Vestel marka bir ürün alın desem, en az 5.000 TL'den aşağı model yoktur. 5.000 TL Vestel tv'ye vermektense aynı paraya çok daha kaliteli bir monitör alınır.

Hani şuna 4.700 verene kadar;

Buna 4.600 vermek daha mantıklı geliyor bana;

O nedenle, bence ucuz yollu bir 32'' tv almanız daha mantıklı olur.

Bu boyutta 4K'nın çok anlamı olmaz, Full HD almak daha mantıklı.

Ne kadar çok ''mantık'' kelimesini kullanmışım, hiç mantıklı değil :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Ç Çağatay Cihan , Hocam, anneannemiz kullanacaksa bulduğunuz en ucuz tv'yi alın derim. Şimdi size en kötü Vestel marka bir ürün alın desem, en az 5.000 TL'den aşağı model yoktur. 5.000 TL Vestel tv'ye vermektense aynı paraya çok daha kaliteli bir monitör alınır.
Katılıyorum,gerçi bir arkadaşım 1/8 android almış,"abi çok iyi" dedi,"kullanınca göreceksin iyi mi" dedim ben de :)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Katılıyorum,gerçi bir arkadaşım 1/8 android almış,"abi çok iyi" dedi,"kullanınca göreceksin iyi mi" dedim ben de :)
Abi, ilk başlardan iyi oluyor ama sonra illa teklemeye başlıyor Android, en babasında bile, hele tv'de ise. Android sisteme 786 çekirdekli işlemci, 100 gb ram koy yine bir IOS olamaz.

Fakat ben yukarıdaki öneriyi yaparken Android'den bağımsız olarak söyledim. Bir tv'yi harici cihazlar ile akıllı yapabilirsiniz fakat bir monitör yapamazsınız. Çünkü harici donanımlar bağlayarak piksel yoğunluğunu arttıramazsınız, tepkime süresini düşüremezsiniz veya Free-Sync ekleyemezsiniz. Kabul edelim ki monitörler televizyonlara göre başka bir seviye.

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33

Hani şuna 4.700 verene kadar;

Buna 4.600 vermek daha mantıklı geliyor bana;

O nedenle, bence ucuz yollu bir 32'' tv almanız daha mantıklı olur.

Bu boyutta 4K'nın çok anlamı olmaz, Full HD almak daha mantıklı.

Ne kadar çok ''mantık'' kelimesini kullanmışım, hiç mantıklı değil :hihi
Ne kadar yaşıyacağı belli değil sonradan tvyi benim üsteki yatak odama koyacağım ondan Android istiyorum. 1 ay sonra bir daha para verip televizyon almak istemiyorum

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Ne kadar yaşıyacağı belli değil sonradan tvyi benim üsteki yatak odama koyacağım ondan Android istiyorum. 1 ay sonra bir daha para verip televizyon almak istemiyorum
32'' boyutlarda çok kaliteli tv'ler üretilmiyor, tv üreticileri küçük ebatlara önem vermedikleri için olsa gerek. Şimdi size LG 32LQ63006LA önersem hem Android değil hem de 7K'nın üzerinde fiyatı var. Vestel 32FA9500 modeline bir bakın isterseniz, o da 5.000 civarı; hem Full HD hem de Android. Veya 32'' Toshiba cihazlara bakın.

Alacağınız Android cihazda ram miktarı en fazla 1.5 gb olacak ve bir süre sonra kasmaya başlayacak. Harici kutu olmadan (Mi Box gibi) bu fiyatlardaki Android TV'lerden istenilen performansı alamazsınız.

Kullanım amacınızı tam olarak bilmiyorum. Çok yakından izlemeyecekseniz ve normal uydu yayını için kullanacaksanız Full HD olmasına gerek yok, HD Ready de yeterli.

W Winston sen ne düşünüyorsun ?

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33

Toshiba 32LA3B63DT bu modelde ram yazılmamış sadece işlemci dört çekirdek yazıyor. Nasıl öğrenebilirim?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39

Toshiba 32LA3B63DT bu modelde ram yazılmamış sadece işlemci dört çekirdek yazıyor. Nasıl öğrenebilirim?

İşlemci: 4 çekirdek
RAM: 1 GB
Anakart: MB171
Panel: Karma (VA panel/HKC, IPS panel/BOE diye biliyorum)
anakart3cd684e27855e7f0.png

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
32'' boyutlarda çok kaliteli tv'ler üretilmiyor, tv üreticileri küçük ebatlara önem vermedikleri için olsa gerek. Şimdi size LG 32LQ63006LA önersem hem Android değil hem de 7K'nın üzerinde fiyatı var. Vestel 32FA9500 modeline bir bakın isterseniz, o da 5.000 civarı; hem Full HD hem de Android. Veya 32'' Toshiba cihazlara bakın.

Alacağınız Android cihazda ram miktarı en fazla 1.5 gb olacak ve bir süre sonra kasmaya başlayacak. Harici kutu olmadan (Mi Box gibi) bu fiyatlardaki Android TV'lerden istenilen performansı alamazsınız.

Kullanım amacınızı tam olarak bilmiyorum. Çok yakından izlemeyecekseniz ve normal uydu yayını için kullanacaksanız Full HD olmasına gerek yok, HD Ready de yeterli.

W Winston sen ne düşünüyorsun ?
Söylediklerin doğru
Ek olarak
Smart kısmı olarak herzaman bir haricî olması en iyisi.
Mediatek soc alırlar bu firma sürücü desteğini üretimden sonra 3 yıl verir. Sonra kısaca gider yavaştan.aida64 soc, CPU,gpu yazan yerde platformun ne olduğu yazar bunu yapan firma bakımını her zaman yapmalidir güncel tutmalıdır.
Örnek vermek gerekirse.
Fire TV Android 7 vardır. Ama güncelleme bakım sürekli firma yaptığı için en son sürümü olan markalardan bile çok stabil çalışır.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Söylediklerin doğru
Ek olarak
Smart kısmı olarak herzaman bir haricî olması en iyisi.
Mediatek soc alırlar bu firma sürücü desteğini üretimden sonra 3 yıl verir. Sonra kısaca gider yavaştan.aida64 soc, CPU,gpu yazan yerde platformun ne olduğu yazar bunu yapan firma bakımını her zaman yapmalidir güncel tutmalıdır.
Örnek vermek gerekirse.
Fire TV Android 7 vardır. Ama güncelleme bakım sürekli firma yaptığı için en son sürümü olan markalardan bile çok stabil çalışır.
Tv yerine monitör alsa, yanına da 1 tane Android kutu alsa (Mi Box gibi) daha mantıklı olmaz mı ? Mesela 4K fiyata Viewsonic VX3211-MH Full HD, 4.5K fiyata da Quad HD versiyonu var. Hem duvara asmak için Vesa desteği var hem de hoparlörü mevcut.

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
7 bin tl monitör o zaman ucuzundan full hd tv alıp daha sonra bir android vs box almak daha mantıklı

4 k şuanlık lükse kaçar benim önereceğiniz full hd tv nedir peki

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
7 bin tl monitör o zaman ucuzundan full hd tv alıp daha sonra bir android vs box almak daha mantıklı

4 k şuanlık lükse kaçar benim önereceğiniz full hd tv nedir peki
Hem FHD hem de Android olsun derseniz, 2-3K bandında öyle bir ürün yok açıkçası.

Servis konusunda sıkıntı yaşamamak için Vestel, Arçelik, Toshiba gibi markalardan şaşmamak lazım ancak tamamen bütçe odaklı bir cihaz arıyorsunuz. Bu durumda size öneride bulunabilmek mümkün değil. Böyle bir şey bakabilirsiniz belki;

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri