32'' 17MB96 kart yerine 17MB211 takılır mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Kapanalı bayağı oldu. Fuar' ı sırtınıza aldığınızda hemen sol tarafta arada 8-9 katlı bir işhanı vardı.

Yok hatırlamadım. Ama fuarı nasıl alayım sırtıma ,hem de fuarı ,ben de diyorum belim neden ağrıyor :kiskis ,şaka bir yana ne üretiyordunuz orada :alala
:haha Fuarın Şair Eşref tarafındaki girişine sırtınızı verdiğinizde diye düşündüm. Bende hayal meyal hatırlıyorum. Bizim merkezimiz orasıydı, ben Antalya şubesinde Teknik Servis Müdürüydüm.

Penta, Armada gibi distribütördü. Bilgisayar işletmelerine toptan parça temini yapıyorduk.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
:haha Fuarın Şair Eşref tarafındaki girişine sırtınızı verdiğinizde diye düşündüm. Bende hayal meyal hatırlıyorum. Bizim merkezimiz orasıydı, ben Antalya şubesinde Teknik Servis Müdürüydüm.

Penta, Armada gibi distribütördü. Bilgisayar işletmelerine toptan parça temini yapıyorduk.
Yıl kaçtı, sakın 1900 deme :hihi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Yok hatırlayamadım ,ama mutlaka biliyorumdur.Bir ara Çankaya'ya gittiğimde soruşturayım :)
Size ekstra yorgunluk getirmeyecekse tabii ki. Hatta bir ara xerox ana teknik servis noktası olmuştuk. O zamanlar AIO ya da MFT dediğimiz üçü bir arada yazıcıların tamirini yapıyorduk. Bir de hatırlayan kaldıysa. :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Size ekstra yorgunluk getirmeyecekse tabii ki. Hatta bir ara xerox ana teknik servis noktası olmuştuk. O zamanlar AIO ya da MFT dediğimiz üçü bir arada yazıcıların tamirini yapıyorduk. Bir de hatırlayan kaldıysa. :)
Xerox Narlıdere'de değil miydi veya o taraflarda :alala

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Xerox Narlıdere'de değil miydi veya o taraflarda :alala
Xerox Ana merkezi Narlıdere' de olması lazım. Biz Yetkili servis noktası ve distribütör satış noktası olarak hizmet veriyorduk. Hatta o dönem eğitimler için beni İzmir' e çağırmışlardı. Sanıyorum ilk gelişimdi. :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Xerox Ana merkezi Narlıdere' de olması lazım. Biz Yetkili servis noktası ve distribütör satış noktası olarak hizmet veriyorduk. Hatta o dönem eğitimler için beni İzmir' e çağırmışlardı. Sanıyorum ilk gelişimdi. :)
Çünkü xeroxla problem yaşamıştım,çözüm bulamamışlardı 99 veya 2000 li yıllardı :) muhabbette anlatayım bir ara :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aşağıdaki devre 5 v için, tvde 12 v idi sanki :alala

byalo-417.png

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Sevgili By_Trol By_Trol ,senin adında seni alıntılayarak hem sana hem de herkese yazayım :)

Panel biri fhd diğeri hd ready ,birisi 50 pin diğeri 30 birinde tcon var diğerinde cofboard.Bunu nasıl mı öğrendim ,mutfaktaki mb96 kartlı tvyi indirip söktüm,bu arada iyi ki söküldü ,anten gevşemiş,askılık vidaları 2si gevşemiş ,bu da çok ilginç tabii.Buradan da şu sonuca vardım emin olarak.Vestel kendi adına ürettiği tvleri full modunda üretiyor,fason ürettiklerinde 3 yerine 2 hdmi v.s gibi bırakıyor ,ayrıca büyük ihtimalle yazılımlarında da bir çok girdiyi gizliyorlar(benim şahsi görüşüm),söktüğüm kartlarda bunu gördüm :ok

Şimdi gelen tvde arka ışık dediğimiz "backlight" yok,yani ledler yanıyor,ses var panel "kısık" mavi ve arkada hayalet görüntü yok.Ev küçük olduğundan 48''tvyi salonda sökük bırakamayacağım için tam kontrol edemedim ama cofboard kısmında yanık,çok ısınan, kopuk,kesik v.s yer yok,ana kartta "backlight" devresine bakamadım tabii , hosbulduk hosbulduk ile görüştüğümde kafamda ? işareti çıktı.Bir ihtimalle yarın eve döndüğümüzde (Menemen'e gideceğiz izban ile) geç olmazsa söküp ölçmeler yapacağım.

byalo-417.png

byalo-418.png

byalo-421.png

byalo-420.png
Tcon beslemesi 12 Volt var mı? Koruyucu şeffaf plastik lvds sorun vermiyor. Mb96 Ana kartı 48" Panelde deneyin 211 Arızalı olabilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu gün ilginç bir olay oldu maalesef üzücü mü desem ilginç mi desem ,hatta tam da Meneme'e gidecektik hanımla,telefon geldi ve tv yi gelip geri aldılar,"bir akrabasının 48'' tv paneli kırıkmış, neden başkasına verilmişmiş" diye,fakat çocuk "alo abi,alacağını al hatta herşeyi al,paneli bırak sorarsa birine vermiş derim" dedi.Ben de panel hariç herşeyi aldım,besleme-anakart-ır kart-hoparlörler, hatta lvsd kablosu(ne işime yarayacaksa) ,çocuk özür üstüne özür.Neyse böylece kart-panel kurcalama olayım bitmiştir konuyu kapatıyorum,yardımcı olan herkese canı gönülden teşekkürler :ok
Ancak karar verdim ,22-26'' arası 2.ci el fhd tv almak,yılmak yok yola devam gibi olacak :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt