32'' 17MB96 kart yerine 17MB211 takılır mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Elimde paneli çözemediğim ama bozuk olan bir 48'' seg tv var,bana verdiler "ne yaparsan yap,senin olsun" dendi.Ben de kartına baktım MB211 :) ,bizim 32'' TV MB96 ,arızalı olanın beslemesi ips12,bendekinin ips62(sanırım) ,service manuelde besleme çıkışları birebir aynı.Bu mb211 bizim tvye uyar mı,takabilirmiyim ,ikisi de smart ,mb211 fhd,32 olan hdready panel.Ne dersiniz :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Genelde mb96 Yerine mb211 Oluyor sizin yazdıklarınıza göre panel işi bozuyor.
Sevgili By_Trol By_Trol ,senin adında seni alıntılayarak hem sana hem de herkese yazayım :)

Panel biri fhd diğeri hd ready ,birisi 50 pin diğeri 30 birinde tcon var diğerinde cofboard.Bunu nasıl mı öğrendim ,mutfaktaki mb96 kartlı tvyi indirip söktüm,bu arada iyi ki söküldü ,anten gevşemiş,askılık vidaları 2si gevşemiş ,bu da çok ilginç tabii.Buradan da şu sonuca vardım emin olarak.Vestel kendi adına ürettiği tvleri full modunda üretiyor,fason ürettiklerinde 3 yerine 2 hdmi v.s gibi bırakıyor ,ayrıca büyük ihtimalle yazılımlarında da bir çok girdiyi gizliyorlar(benim şahsi görüşüm),söktüğüm kartlarda bunu gördüm :ok

Şimdi gelen tvde arka ışık dediğimiz "backlight" yok,yani ledler yanıyor,ses var panel "kısık" mavi ve arkada hayalet görüntü yok.Ev küçük olduğundan 48''tvyi salonda sökük bırakamayacağım için tam kontrol edemedim ama cofboard kısmında yanık,çok ısınan, kopuk,kesik v.s yer yok,ana kartta "backlight" devresine bakamadım tabii , hosbulduk hosbulduk ile görüştüğümde kafamda ? işareti çıktı.Bir ihtimalle yarın eve döndüğümüzde (Menemen'e gideceğiz izban ile) geç olmazsa söküp ölçmeler yapacağım.

byalo-417.png

byalo-418.png

byalo-421.png

byalo-420.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Cofboard da kısa devre kondansatör de yok,ancak şunu fark ettim ,besleme kartını söktüğümde beslemedeki güç tr. ısınmasından dolayı altındaki koruyucu da (plastik) siyahlaşmış,acaba lvsd kablo zarar görmüş olabilir mi diye aklıma geldi şimdi ,yazdıklarımı okurken :hihi , plastik kablo uçlarını tek tek kontrol edeyim :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Cofboard da kısa devre kondansatör de yok,ancak şunu fark ettim ,besleme kartını söktüğümde beslemedeki güç tr. ısınmasından dolayı altındaki koruyucu da (plastik) siyahlaşmış,acaba lvsd kablo zarar görmüş olabilir mi diye aklıma geldi şimdi ,yazdıklarımı okurken :hihi , plastik kablo uçlarını tek tek kontrol edeyim :)
Seviniyorum ve takipteyim. Bizim için çok güzel bir öğrenim konusu olacak.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hanıma dedim ki "abaküsü çıkart,zengin oluyoruz" ,bana cevabı "sen kafayı mı yedin" oldu :haha1
Sayın Emmi. Sanıyorum şimdiye kadar sadece eğitime harcadığım tutarlara acımadım. Zamanında çalıştırıyoruz derlerken ve ne haklarımı yerken ben öğrendiklerim kârımdır gözüyle bakıyordum. İnşaatta tuğla taşırken de, Teknik Servis Müdürlüğü yaparken de.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şair Eşref bulvarında 4Gen Elektronik Firması vardı. TOTEM markası ile ürünler üretiyordu. Hatırlayabildiniz mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Sayın Emmi. Sanıyorum şimdiye kadar sadece eğitime harcadığım tutarlara acımadım. Zamanında çalıştırıyoruz derlerken ve ne haklarımı yerken ben öğrendiklerim kârımdır gözüyle bakıyordum. İnşaatta tuğla taşırken de, Teknik Servis Müdürlüğü yaparken de.
İşte bana "sen de her şeyden anlıyorsun be abi" diyorlar ya,çalışmadığım iş kolu kalmadı ki zamanında :)Elektroniği babamın hortumla dövmesinden sonra "ben bunu yapacağım" diyerek başladım.Aldığım ilk dergi ingilizce elektronik dergisi idi,sonrası arka arkaya geldi :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
İşte bana "sen de her şeyden anlıyorsun be abi" diyorlar ya,çalışmadığım iş kolu kalmadı ki zamanında :)Elektroniği babamın hortumla dövmesinden sonra "ben bunu yapacağım" diyerek başladım.Aldığım ilk dergi ingilizce elektronik dergisi idi,sonrası arka arkaya geldi :)
Çok tanıdık geldi Emmi. İyi mi kötü mü bilemedim ama bana gırgırla karışık google adam diyen de oluyor. Özellikle geçmişte yaşananlarla ilgili hatırladıklarım, öğrendiklerim.

Bu arada ah o Babalar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt