3050Tİ 85 watt vs 95 watt hangi versiyonu alınır?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
benimde pc ihtiyacım var. Bana cpu gücü lazım gpu pek işim olmaz.

geçen gün arkadaş aradı tüm donanımı aldım pc toplarmısın dedi.
bir baktım apulu cpu almış kurduktan sonra biraz kurcaladım fena değil
acaba diyorum fazla bütçe ayırmadan apulu sistem toplayıp evdeki tv bağlayıp öylemi devam etsem.

20230526_134314.jpg
5000 serisi olursa olabilir.
Şöyle düşün, GPU'ya yer ayırıyorsun, CPU'dan azaltman gerekiyor gibi gibi.
Aslında bildiğim kadarıyla CPU üzerinde iki DIE oluyor tıpkı Intel'dekiler gibi.
Maliyet veya altyapı kısıtlaması nedeniyle böyle yapıyor olabilirler bilemiyorum.
Sadece tarayıcı ile çalışacaksan AM4 veya dengi bir Intel işlemci ailesi fazlasıyla yeter.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
APU sistemler geçmişteki gibi herşeyi yapmaktan aciz değil. Özellikle kullanacağınız sistemde zaten yüksek grafik işlem gücüne ihtiyaç olmadığı için en mantıklı seçenek zaten APU.
PC Oyun oynamayı pek seven biri değilim.
Redalert 3 harici pc oyun yoktur :kiskis

Paraf'ın peşin fiyatına 12 taksit kampanyası beni cezbetmedi değil.
çek 40k laptobu ödeme ayda 3.300tl olarak mis.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Ben yeni aldım 12 taksite monster ama benim aylık ödeme 1500 :deli1

Ekran kartlarına modeline vs takılıyoruz eyv ama bana göre hepsinden önemlisi ekranın panel kalitesi. Sonuçta oyunu orda oynuyoruz. Tepki süresi, renkler, parlaklık, dayanıklılık vs vs..

Ben mesela monsterın ekran kalitesini beğenmedim.. 5 sene önce aldığım 120hz tn panelli asusun ekranı efsane ötesi geliyor bunların yanında.. Arkadaş 30kya asus tuf aldı bu gün geldi açtık windows yükledik. Çöp demek istemiyorum ama üzüldüm bi şey diyemedim.

300 hzlik asus roglar var efsane görünüyor. Bir de monsterın qhd olanı var 47k dan başlayan seride. O panellere bakmak lazım. Tabi ne kadar ekmek o kadar köfte.

Laptop alıp insanlar oyuncu monitörlerine bu yüzden bağlıyor belki de.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569

Ekran kartlarına modeline vs takılıyoruz eyv ama bana göre hepsinden önemlisi ekranın panel kalitesi. Sonuçta oyunu orda oynuyoruz. Tepki süresi, renkler, parlaklık, dayanıklılık vs vs..

Ben mesela monsterın ekran kalitesini beğenmedim.. 5 sene önce aldığım 120hz tn panelli asusun ekranı efsane ötesi geliyor bunların yanında.. Arkadaş 30kya asus tuf aldı bu gün geldi açtık windows yükledik. Çöp demek istemiyorum ama üzüldüm bi şey diyemedim.

300 hzlik asus roglar var efsane görünüyor. Bir de monsterın qhd olanı var 47k dan başlayan seride. O panellere bakmak lazım. Tabi ne kadar ekmek o kadar köfte.

17" i7 tulpar serisini gözüme kestiriyorum.

biara getirde ekran kalitesine bakalım
almış makina kendine kendine oynuyorsun :sopa

Ekleme: hesabı sana yıkarım hazırlıklı gel :kas

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Tasarımcı veya iş bilgisayarlarında iyi panel olur.
Onun dışında karavana biraz.
Şansına ne çıkarsa.
Hem iyi renk hem iyi tepkime, o iş ucuza olmaz. :kiskis

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Kesinlikle oyun için TV yada ek Monitör takılmasından yanayım. O aradaki fiyat farkına genellikle oyun oynadığımız masaya güzel 32 veya 34 inç monitör almak bana daha mantıklı geliyor.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Kesinlikle oyun için TV yada ek Monitör takılmasından yanayım. O aradaki fiyat farkına genellikle oyun oynadığımız masaya güzel 32 veya 34 inç monitör almak bana daha mantıklı geliyor.

Zaten son dönem 20bin civarı laptoplara bakınca aradığımız kalitede paneli o fiyata bulamıyorsak başka alternatifimiz yok. Yani benim anlamadığım 4-5bin bandında 24" civarı oyuncu monitörlerindeki panel bile gaming laptop adı altında itelenenlerden daha iyi.

17" i7 tulpar serisini gözüme kestiriyorum.

biara getirde ekran kalitesine bakalım
almış makina kendine kendine oynuyorsun :sopa

Ekleme: hesabı sana yıkarım hazırlıklı gel :kas

Başkan diyete devam mı? yoksa senin şu geçen dediğin ciğer işini mi araya sıkıştırsak? haftaiçi izinli olduğun bi zaman olursa kaçarım ben de tükkandan.

Bu arada i7 17" tulparlarda da bendeki panel kullanılıyorsa harici bi gaming monitör çakarım dersen ok. Yoksa üstündeki panelden çok bi beklentin olmasın. Abra serisinden daha iyisi varsa bilemem ama bendekini görünce almaktan cayabilirsin :deli1

şundaki panelden lazım

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şu bilgisayar ddr5 özelliğiyle de uygun fiyata geliyor sanki. diğeriyle arada 700 tl fiyat farkı var. ama işlemci amd

Ürün açıklamasının hiçbir yerinde ekran kartının TDP değerinden bahsedilmemiş. Ryzen 6000 serisi yabana atılacak işlemci değil. Ancak Grafik kartı TDP konusu ciddi dikkatimi çekti son zamanlarda. :hmm

Tabii tüm bunlara karşılık HP hala Victus serisinde SSHD (Hybrid SSD-SATA) diskle ürün satıyorsa, hele bir de bu fiyata, sadece gülmek lazım derim. Umarım tanım hatası yapılmıştır.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Ürün açıklamasının hiçbir yerinde ekran kartının TDP değerinden bahsedilmemiş. Ryzen 6000 serisi yabana atılacak işlemci değil. Ancak Grafik kartı TDP konusu ciddi dikkatimi çekti son zamanlarda. :hmm

Tabii tüm bunlara karşılık HP hala Victus serisinde SSHD (Hybrid SSD-SATA) diskle ürün satıyorsa, hele bir de bu fiyata, sadece gülmek lazım derim. Umarım tanım hatası yapılmıştır.

Kullanıcı yorumlarında 95w olduğu yazılmış. Yani ddr4 intel 12 cihaz yerine, bu cihazı almak daha mantıklı kalır mı ?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Hp victus serisi alacaklara tavsiyem iyi araştırsınlar. Mümkünse mağazada görsünler.

Bir kaç soru işaretli başlık şöyle;

-Menteşelerin çok kalitesiz olduğu ve ekran sallanma problemi olduğu

-Ekran panel kalitesi düşük, parlaklık düşük, renkler kötü vs.

-8gb ram olanlar 4x2 şeklinde

-Dediğiniz SSD olayı

-Oyuncular için soğutma yetersiz

Bunları check etmek gerekir. 3060 ekran kartlı en uygun laptop victusta ama o kadar ucuz olmasının sebebi olduğunu unutmamak gerekir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kullanıcı yorumlarında 95w olduğu yazılmış. Yani ddr4 intel 12 cihaz yerine, bu cihazı almak daha mantıklı kalır mı ?
Yeni nesil cihaz her zaman için daha mantıklıdır. Ancak bir şeye daha dikkat etmek gerekir. Genişleme için ekstra RAM slotu mevcut mu? Son zamanlarda RAM modülleri de onboard sistemler gördüm. O yüzden güzelce incelenirse almamak için bir sebep yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt