3000 TL Bilgisayar tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sistemi biraz degistirdik cokta fazla degil ryzen 5 2600 bulduk 2 el 3 aylik 800tl ye aldiksistem i3 ile ayni fiyata geldi az biraz daha ucuza
Ryzen 5 2600 800tl
Gigabite b450m h 3600mhz 543tl
Sharkoon 650v 80+ 343tl
Adata gamer 8gb 3000mhz 283tl
Dark rider kasa 274tl
Rx560 saphhire 906tl
zaten bu kartin bir tik ustude 2 kati fiyat bunu mecbur bu sinirda biraktik bu fiyata daha iyisi yoktur herhalde

Toplam 3149tl

Eski sistem de donma kasmalar oluyordu bazen eski sistemin ssd sini kasasini harddiskini yenisine taktik sorun yok
Degistirmeden once baska ddr 3 ram taktik gene donma kasma yapiyordu arada islemci daha dusuk model taktik gene ayni sekil deneyemedigimiz bir psu bide anakart kaldi anakartta bi sikinti olcagini zannetmiyorum stock ayarlarda calisio
80+ 500w psu var uzerinde oda isiniyor calisirken havayi baya sicak ufluyor acaba dedik psu yuzunden anlik takilmalar yaparmi arada donuyor bilgisayar bazen kapaniyor bunlar bana psu yu isaret ediyor ama tamda emin olamadik
Eski sistemdeki donma için önce yazılıma sonra da donanıma bakmak lazım.
Tabi eski donanımda Windows 10 gibi bir sistem de iyi çalışmaz onu da belirtelim.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Harddisk tavsiyesi alabilirmiyim 330tl ye 1tb wd black var yada seagate var fakat reburshed oldugunu yazmislar yorumlarda yani kullanilmis ne alabiliriz duzgun
Umut Barış Umut Barış

Yada kapasiteden feragat ederek

Sandisk ssd plus 480gb 427tl 33 tl de indirim kuponum var bole biseymi alsak fiyat fazla ama iyi bisey olsun yada bu fiyatlara hdd

Cokta pahali olmayan f/p urun lazim

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bende yıllanmış dandik masaüstü var .. geçenlerde sırf açar mı diye Detroit Become human oyununu indirip denedim ve custom ayarlarda akıcı bir şekilde oynattı.. Asus R7 240 2bg ekran kartı, 8gb ram, Gigabyte G41 combo anakart, QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400 işlemci ve 2 adet ssd ..Yani diyeceğim o ki fazla masrafa pek gerek yok.. Hele bu piyasa ortamlarında...

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Bende yıllanmış dandik masaüstü var .. geçenlerde sırf açar mı diye Detroit Become human oyununu indirip denedim ve custom ayarlarda akıcı bir şekilde oynattı.. Asus R7 240 2bg ekran kartı, 8gb ram, Gigabyte G41 combo anakart, QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400 işlemci ve 2 adet ssd ..Yani diyeceğim o ki fazla masrafa pek gerek yok.. Hele bu piyasa ortamlarında...
Hdd bozuldu kendi pc min alcak f/p urun lazim fiyat/performans

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tekirdağ malesef ustat.buralarda piyasa cok az :uzgun
Korona belası olmasaydı inan buradan alır yollardım ,ben daha önce kendime ve oğluma aldım ,bendeki 3.5 ,oğlumdaki 2.5 disk ,1 tb.Yine de sana uygun gelirdi mutlaka kargo ödemesi ile ,çünkü baya ucuza aldım ikisini de :) ( o zaman tabii)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt