3000 TL Bandında Oyun ve İş Laptop Önerisi

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Merhaba arkadaşlar.
3000-3500 TL'ye oyun ve iş için kullanılacak laptop önerisi istiyorum.
İş için çoğunlukla Office programları kullanılacak.
Oyun içinse PUBG Lite, Rust gibi oyunlar oynanacak. Oyunların en full ayarda 60 FPS üzeri vermesini beklemiyorum. Low ya da medium ayarda kasmadan takılmadan çok ısınmadan oynatan bir Laptop olursa iyi olur. Eğer ki elinizde ya da çevrenizde 2. El varsa onu da özelde konuşabiliriz.
Özellikle @Umut Barış Hocamdan tavsiyeler bekliyorum :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Cihazın soğutması ve performansı nasıldır bilmiyorum ama 4 GB RAM dışında bir eksiği görünmüyor;

Satıcıya kefil olamam ama özellik yönünden zengin bir cihaz izlenimi veriyor;

Ayaküstü telefondan sizin için bakabildiğim cihazlar bunlar, kullanıcı yorumlarını araştırmanızı tavsiye ederim. Alacağınız cihazda mutlaka SSD olmasını tavsiye ederim. Radeon 530, 520 gibi GPU'lardan da uzak durmanızı tavsiye ederim. Bir süre fiyat araştırması yapıp, acele etmemenizi de tavsiye ederim. Ryzen 5 3500U düşürebilirseniz daha iyi olmuş olur. Bulamazsanız da Ryzen 5 2500u size fazlasıyla yetecektir. Rust için performans muhtelemen yüksek olmaz ama diğer tüm işleriniz için sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum.

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Cihazın soğutması ve performansı nasıldır bilmiyorum ama 4 GB RAM dışında bir eksiği görünmüyor;

Satıcıya kefil olamam ama özellik yönünden zengin bir cihaz izlenimi veriyor;

Ayaküstü telefondan sizin için bakabildiğim cihazlar bunlar, kullanıcı yorumlarını araştırmanızı tavsiye ederim. Alacağınız cihazda mutlaka SSD olmasını tavsiye ederim. Radeon 530, 520 gibi GPU'lardan da uzak durmanızı tavsiye ederim. Bir süre fiyat araştırması yapıp, acele etmemenizi de tavsiye ederim. Ryzen 5 3500U düşürebilirseniz daha iyi olmuş olur. Bulamazsanız da Ryzen 5 2500u size fazlasıyla yetecektir. Rust için performans muhtelemen yüksek olmaz ama diğer tüm işleriniz için sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum.
Hocam bu laptop nasıl sizce ?

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Sıfır cihaz almanızı tavsiye ederim. Gerek 6. Nesil Intel işlemci, gerekse mobil nvidia ekran kartı, önerdiğim cihazlardan fazla performanslı olacağını düşünmüyorum. Acer'a ram takviyesi yaptırırım diyorsanız bir düşünün derim.
Teşekkürler hocam.Ama ram takviyesi ile uğraşmak istemiyorum.Aldığım pc olduğu gibi kullanmak istiyorum.
İşletim sistemi olarak ryzen 5 3500u yada 2500u
Ram en az 8 gb
HDD ve SSD olacak
Ekran kartı olarak ne olabilir ? vega 8 yada amd radeon 540 hangisini önerirsiniz ? Yada bu fiyata önereceğiniz ekran kartı modeli nedir ?
Ona göre bakayım sitelerden.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz ?

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Teşekkürler hocam.Ama ram takviyesi ile uğraşmak istemiyorum.Aldığım pc olduğu gibi kullanmak istiyorum.
İşletim sistemi olarak ryzen 5 3500u yada 2500u
Ram en az 8 gb
HDD ve SSD olacak
Ekran kartı olarak ne olabilir ? vega 8 yada amd radeon 540 hangisini önerirsiniz ? Yada bu fiyata önereceğiniz ekran kartı modeli nedir ?
Ona göre bakayım sitelerden.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz ?

Merhaba. Kusura bakmayın geç yanıt veriyorum biraz ama Vega 8 ve Radeon 540 birbirine yakın GPU'lar, Radeon 540 kağıt üzerinde daha iyi görünüyor.
Ben olsam o iki cihaz arasından 3500U olanı seçerdim.

3500U olan cihazda HDD bulunmuyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619

Soğutma performansı nasıldır henüz araştırmadım ama güzel bir cihaza benziyor. :kas
Uygun fiyatlı güzel bir ürün arayanlara duyurulur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri