3 lü uzatma ile çalışan buzdolabı ve kurutma makinesi doğru voltajda çalışıyor mu?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Voltmetre ile ölçüm sağladım zaten. Konunun en başında resimler var. O resimlere göre cihazların çalışması gereken V da çalışıyor mu onu kesinleştirmek istiyorum. V düştüğünde daha fazla elektrik sarfiyatı yapıyor diye biliyorum.
Elbette, çok doğru tespit.

Mesela az önceki örnekten hareket edecek olursak, 237 Volt üzerinden hesapladığımızda 663watt güç tüketen yükün sisteme asıldığı amper 2.7 idi.

Aynı hesaplamayı Voltaj değeri 200 olarak hesapladığında sistem yine çalışıyor olsa da şebekeye bindirdiği yük 3.3 Amper olacaktır.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Elbette, çok doğru tespit.

Mesela az önceki örnekten hareket edecek olursak, 237 Volt üzerinden hesapladığımızda 663watt güç tüketen yükün sisteme asıldığı amper 2.7 idi.

Aynı hesaplamayı Voltaj değeri 200 olarak hesapladığında sistem yine çalışıyor olsa da şebekeye bindirdiği yük 3.3 Amper olacaktır.
Yukarıda yaptığım ölçümlere göre cihazlara gelen V cihazların çalışmasında bir sorun yaratmayacak o zaman. V düştüğü durumda amper yükseldiği için sadece az bir sarfiyat artacak diyebilir miyiz?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Aslında yüksek güç çken aygıtları ara kablosuz linye hattına direkt priz üzerinden bağlamak en sağlıklı yoldur lakin hepimiz kullanıyoruz ister istemez. En azından kablo kesiti yüksek, bağlantı elemanları kaliteli olmalı ? ? ?

Aynen Adem abi.Bizim sistem odası taşındıktan sonra sunucuları besleyen 2.5 luk kalın TTR kablolar boşa çıktı.Çöpe gideceğine hepsinden ara kablo yaptım.Fırındı klimaydı bunlarda kullanıyorum.Kablolar gerçekten çok kaliteli.Bir senin aşırı voltaj koruma entegresini yapacaktım kaldı. :) bir ara yapacağım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynen Adem abi.Bizim sistem odası taşındıktan sonra sunucuları besleyen 2.5 luk kalın TTR kablolar boşa çıktı.Çöpe gideceğine hepsinden ara kablo yaptım.Fırındı klimaydı bunlarda kullanıyorum.Kablolar gerçekten çok kaliteli.Bir senin aşırı voltaj koruma entegresini yapacaktım kaldı. :) bir ara yapacağım.

Şimdiden ellerine sağlık :cay

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64

Evde para verip aldığım akım korumalı uzatma prizlerini açıp bakayım, bahsettiğiniz parça var mı diye.Nolur nolmaz.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Duvara sabit ikili prizle buzdolabı ve kahve makinesi kullanımı dolap için bir sorun yaratır mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri