3.Dünya savaşı için bahaneler ve kıvılcımlar başladı. Azerbaycan Ermenistan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Azerbaycan'lı kardeşlerimiz için Karabağ'ı geri almak için tam zamanı , bundan iyi bir zaman yok , bir daha böyle bir fırsatı bulamazlar. ABD nin fazla sesi çıkmıyor neden mi ? Çünkü Ermeni diasporası ABD seçimlerin de Trump karşıtı hamleler yapıyor. Trump bu yüzden sesini çıkarmıyor. ABD bu işe salça olmadan bu işi bitirmek gerekiyor.
Destekliyorum ancak o kadar kolay değil Rusya ile ilişkileri bizim düşündüğümüzden çok daha yakın tüm Türki cumhurlyetlerin

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Komurlukteki antlasma degil bize

Komurlukteki antlasma hendek kazanlarin kazdiranlarin isi bize o lazim degil?konuyu okadar uzatacagina gercek belgeleri Bizim bildiğimiz, 93 yıldır uygulanan Lozan dokumanlarini yayinlasa bu kadar uzamaz konusmasi taslamasi??
Yayınladığım link Türk tarih kurumu tarafından çevirisi orijinal metne sadık kalınarak yapılmış resmi belge, orijinali arıyorsanız muhtemelen Fransızca olarak imzalanmıştır ama farklı bir şey yazmıyor orada da

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Destekliyorum ancak o kadar kolay değil Rusya ile ilişkileri bizim düşündüğümüzden çok daha yakın tüm Türki cumhurlyetlerin
Ben Rusya'nın Ermenistan'ı bilerek harekete geçirdiğine inanıyorum , maksat Türkiye'ye bir cephe daha açmak , Suriye'de ve Libya'da zayıflatmak. Ama Rusya'nın hesaba katmadığı Türkiye ve Azerbaycan'ın bu kadar agresif olacağıydı.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Erminilerin iddasina göre bizim f16 ve ihalar vuruyormuş ermeni mevzilerini
Bizim ihaların vurduğu doğru , zaten Azerbaycan'ın yayınladığı görüntüler bizim ihaların vurduğu bes belli. Bunlar bizim Azerbaycan'a verdiğimiz ihalar , büyük ihtimalle de bunları orada bizim askerlerimiz kullanıyor. F16 meselesine inanmıyorum ama , zira Azerbaycan'ın kendi F16 ları var. Hee bizim askerlerimiz kullanıyordur bilemem.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Ayrıca Türkiye üstünden Suriye'den milis akışı da varmış böyle giderse karışabilir orası

Gürcistan Özbekistan Türkmenistan Kazakistan bunların tutumu ne olacak

İran el altından ermenistan ı destekleyecek sanırım Rusya'yla durumları bozmamak adına

Rusya nin da Türki devletler le arasının iyi olduğu biliniyor

Bakalım ne olacak

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ayrıca Türkiye üstünden Suriye'den milis akışı da varmış böyle giderse karışabilir orası

Gürcistan Özbekistan Türkmenistan Kazakistan bunların tutumu ne olacak

İran el altından ermenistan ı destekleyecek sanırım Rusya'yla durumları bozmamak adına

Rusya nin da Türki devletler le arasının iyi olduğu biliniyor

Bakalım ne olacak
Gürcistan'dan destek bekle ama o diğer saydığın ülkelerden hiç bir şey bekleme.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Ben Rusya'nın Ermenistan'ı bilerek harekete geçirdiğine inanıyorum , maksat Türkiye'ye bir cephe daha açmak , Suriye'de ve Libya'da zayıflatmak. Ama Rusya'nın hesaba katmadığı Türkiye ve Azerbaycan'ın bu kadar agresif olacağıydı.
Dün bir şey dinledim, Suriye operasyonunda Türkiye'nin Abd ye yakın durmasını istemeyen Rusya çok ses çıkarmayabilir Azerbaycan ordusunun ilerleyişine dediler, bana da öyle geliyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Türkiye bir türlü Rusya ile adam gibi bir ittifak yapamadı ona yanarım yaw
bize artık ne ABD ne de Avrupadan hiç bir hayır gelmez bilakis köstek gelir!

Alternatif İran&Rusya dır! yaw bunlar bir kere bizim komşumuz!ayrıca
çok da güçlü devletler özellikle pek çaktırılmayan İran!
Ekonomik olarak çok iyiyiz daha da iyi oluruz v.s

O "BATI" olayı 100 sene önceydi ki o zaman doğru ve öyleydi ama bugün her şey değişti!
"Hasta adam Türkiye" de yok artık,güçlü ve sağlam gelen bir ülke var,belki biraz fazla cart
curt ediyoruz ama o da gerekli bazı zamanlar!

yaw Ermenistan dediğiniz 3,5milyonluk ülke! eti ne butu ne heriflerin,tek sorun aradaki Rusya
oluyor ve destekliyorlar Ermenileri bir şekilde! onu aşmak içimnde bizim de çok iyi ilişkiler
kurmamız gerekiyor bunlarla

Turizm;tek kalemde resmen Rusya ya bağlıyız artık! bu sene şu illet hastalık olmasaydı süper olacaktı ama
o hastalık mahvetti bütün işleri!
Tarım;Rusya neredeyse tek kalem gibi!

İran;Turizm de son 3 yıldır müthiş girdi sağladı bize! ülen Antalya İranlıların işgalinde be yaw:haha
bizim mahalle de her Apt. bir kaç tane de İranlılar var ama ne iş yaparlar hala anlamadım yaw
epeyi de para harcıyorlar,güzel de Türkçe konuşuyorlar,öyle Arap tipsizler gibi değil bunlar
gayet düzgün insanlar,abi bir de bu herifler bol bol Köpek besliyorlar evlerinde,ülen İran da Köpek günah be
karıların ellerinde minik kaniş filan var alem insanlar yaw

Kısaca Rusya&İran bu ikiliyi yanımıza almak şart,yoksa yerim dar oynayamıyorum türküsü söyleriz:hihi

Trump hötünü kurtarmaya bakıyor! işi Covid le beraber ciddi zorlaştı artık! Biden denen moruk sanırım
gelir gibi görünüyor bana ama Trump çıyım:haha1

"Rahat" olabilmemiz için ABD ile de rahat ilişkiler içinde olmamız şart adeta!
herkese cart-curt edebiliriz ama ABD ye edemeyiz,bir şekilde ses çıkarmasa bile onunla da
durumu idare etmeliyiz,herif bana göre hala bizimle iyi bir yerde duruyor!

Demokratlar la Biden gelirse işimiz var demektir,hele yardımıcısı diye geçinen karı Kamala Harris tam bir
arıza olacaktır bizim için
Reis bana göre "örtülüden" filan desteklesin Trump kardeşi
işi bağlasın artık,ülen her yere bir sürü açıldık zaten Trumpa la da açılalım daha da fazla boğulacaksak
büyük denizde boğulalım!

++

TURAN;yaw bu güzel ben çok isterim ama hayal gibi,o Türki filan denilen ülkelerle bu iş olmaz kaldıki bu heriflerin
bazılarıyla ciddi papazız aslında! özellikle "Türkmenistan"!! bunlarla bence olmaz,bir tek adam gibi sadık dost
Azeriler var bir de Pakistan bir şekilde adeta kayıtsız şartsız bizimle buna Bangladeş de dahildir! gerisi komple
bize ya düşman ya da bir şekilde bizimle değiller özellikle TÜRKİ denen yerler!

Azerilerle de çok iyi değiliz bu arada,hükümetin Sünni/Şia ilişki sıkıntısı hdem devletler hem de halklar arasında
vardır,özellikle bizler paso adeta küfür ediyoruz Şia için! Din ilişkilerinden girip olayı çözmek gerekiyor!
Şia Azeri/İran la dostluk gerçek manada hala yoktur! o insanlar tedirgin ve bizi konularda hiç sevmiyorlar

Bizde ki Arap/Sünni-Vahabi ilişki hayranlık düzeni olduğu sürece bu ilişkiler kurulamaz gerçek dostlarla!
Azeri bizden dir,bizimle dir ama Arap değildir!
İran la çok yakınız aslında ama ciddi uzağız

Şia denince bizim memleket de adeta herkes kaçıyor yaw! abi sen nasıl gerçek manada dost olacaksın Azerilerle
görünürde dostuz gibi!

Neyse rabbim bu sefer bize bu mücadele de güç versin muzaffer eylesin,şu Ermenileri en azından Karabağ dan def edelim!

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Dün bir şey dinledim, Suriye operasyonunda Türkiye'nin Abd ye yakın durmasını istemeyen Rusya çok ses çıkarmayabilir Azerbaycan ordusunun ilerleyişine dediler, bana da öyle geliyor.
Hocam Suriye operasyonun da Türkiye ve Abd nin yakın durma ihtimali neredeyse yok gibi. Abd açıkca teröristleri desteklerken , silah ve para yardımı yaparken bir yakınlaşma olma ihtimali yok gibi. Abd , Suriye'de bir terör devleti kurup , zamanla bunu legalleştirip bura da tamamen kendisine bağlı bir devlet kurmak istiyor. Ermenistan , Rusya için önemli bir devlet çünkü İran'la sınırları var. Rusya , Ermenistan'ı kaybetmek istemez , Rusya'nın bu sessizliğide pek hayra alamet değil.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Olanlara kronolojik bakılınca ortaya şu çıkıyor sanki;
Türkiye hava savunma sistemi eksiğini yaşarken Suriyeye giriyorlar bizim güney sınırları da hollanda, ispanya, almanya, füzeleri korumaya başlıyor. Türkiye almak istiyor ayak sürüyorlar, sonra savaşın ortasında birer birer füzelerini alıp gidiyorlardı. Ülkemiz arayışa girdiğinde tüm batı ayak sürüyordu. Bu arada çinle tam anlaşma olacakken iç unsurlar devreye sokuluyor sokaklar terörle birlikte ateşe veriliyordu. Çinle yanyana gelmemiz ekonomik bütünleşmemiz asla istenmiyordu. Ülkemiz sanki rusyaya yönlendiriliyordu. Aynı çinin irandan petrol almasını engellemek için hürmüz boğazını tutup ve arap beylik devletlerini hizaya çekerek tanker geçiremezsiniz ambargo uygularım demesi gibi. İrandan petrol alan Çini de ruslara enerjide zorluyorlar. Ruslar zaten kontrolleri altında. Putinin ilk yıllarında petrol fiyatını aşağı çektikleri dönemde rus vatandaşları yokluktan ayaklamaya başlamıştı, putin abdye gidip teslim oldu da petrol 150 dolarla çıkarılıp iki yılda rusya ihya edildi. Biz de o kazık fiyatlara gaz ve benzini ödemek zorunda kaldık. ABD ile rusya iki rakip değil biri petrol ve gaz ihracatı nedeniyle diğerine tam bağlı, yani tek yapıdır. Sanırım ülkemiz kendi yoluna gitmek istedikçe görünen rusyaya daha fazla itilmeye çalışılacak.
Ya cephelerdeki askerlerimiz gibi tek yürekli olacağız, beceremezsek içimizdeki artıklarıyla aklı tam yetmeyenlerimizle içeride destekte yetersiz kalıp masada çocuklarımızın geleceğini bu günden kaybedeceğiz. Bizim kendi ayaklarımızda dik durup kendi yolumuza giderken bizimle aynı hedefe yürümek isteyenlere de yol arkadaşlığını çok görmemek gerekir. Turan ordusu demek aynı kazandan yemek yemesi demek değildir, aynı disipline ulaşması ve aynı seviyede istenen eğitimden geçmesiyle beraber bilgiyi bir merkezde toplayıp işlemek ve paylaşmaktır. Şu anda görünen bunun başarılmış olduğudur. Yoksa aynı görüntüler, güneydoğudan, ıraktan, suriyeden, libyadan, karabağdan kopyala yapıştır gibi aynı örneklerle gelmezdi. Yeni versiyonları da yoldadır.

Devletimiz 30 ağustosta beştepenin üzerinde 300 dronu yapay zekayla uçurarak dünyaya, binlercesini kamikaze olarak tepenize saldığımızda ne olacağını iyi düşünün sözünü görsel olarak ilan ediyordu. Fransız gemisi akdenizde demosunu iyice test etmiş oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri