2nci Laptop

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba elimde sağlam bir laptop'um var. Yazılım işlerini ve kendi işlerimi hallediyorum. Genelde yazılım amaçlı kullanıyorum. Makine şuan yeni pek yormuyorum. Ama bir tane daha laptop alsam, onu da oyun için kullansam nasıl olur diye düşünüyorum. Yani cihazı hem oyunla hem yazılım işleriyle yormasam mı diye düşünüyorum.

Bir yandan da, aşırı mantıksız geliyor. İki cihazın olması. Ki zaten oyun bilgisayarları kaliteli oluyor genelde. Yani böyle bir şey alacaksam onda da yazılım yapabilirim. O zaman ilk aldığım cihazın anlamı kalmıyor. Normalde oyunla hayatta işim olmaz.

Ama bu aralar gündemden uzaklaşmak ve eğlence amaçlı sarmış bulunuyorum oyun piyasasına. Ben eski kafalı olduğum için modern oyunlarada pek hakim değilim. Eski oyunları seviyorum. 2013'ten kalma oyunları. Onun yerine aslında PS2 almakta mantıklı geliyor. Ne yapacağımı ben de bilmiyorum desem yeridir. Ya da bu sevdadan vazgeçip tek bilgisayarda hepsini yapsam mı. Anlamadım gitti.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,417
senin notebooktaki ssd nvme mi sata mı.

nvme kullanılmışsa sata portu boş olabilir oraya 1tb 2.5'' ssd yapıştır geç.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Donanımdan anlamam. SSD takabileceğimi de sanmıyorum benim PC de bu

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,417

Donanımdan anlamam. SSD takabileceğimi de sanmıyorum benim PC de bu
sol alt kösede yan yana bulunan parçalar nvme ssdler. sendeki slotun birisi boştur.

82K200JWTX_20220207_6.webp

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
sol alt kösede yan yana bulunan parçalar nvme ssdler. sendeki slotun birisi boştur.

82K200JWTX_20220207_6.webp
Tanıdık bilgisayarcı var parçayı alıp ona götürüp taktırmak daha mantıklı. Şimdi laptop"un arka kapağını açarken neden cihaza zarar vereyim. Bir de SSD almakla iş bitmiyormuş. Bakalım uyumlu mu değil mi. Bir de Flex kablosu mu ne gerekiyormuş.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,417
Tanıdık bilgisayarcı var parçayı alıp ona götürüp taktırmak daha mantıklı. Şimdi laptop"un arka kapağını açarken neden cihaza zarar vereyim. Bir de SSD almakla iş bitmiyormuş. Bakalım uyumlu mu değil mi. Bir de Flex kablosu mu ne gerekiyormuş.
NVME Ssd direk anakart üzerine takılır.
Notebook üzerinde flex takilarak uzatılması istenilen bir durum değildir.

Biraz müsade edersen senin notebook demonte görüntülerini bulup burada paylaşırım.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
NVME Ssd direk anakart üzerine takılır.
Notebook üzerinde flex takilarak uzatılması istenilen bir durum değildir.

Biraz müsade edersen senin notebook demonte görüntülerini bulup burada paylaşırım.
Ben cihazı söküp bir şeyler takmak istemiyorum. Parçayı alırım bilgisayarcı takar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri