2k 144 hz 1 mls monitor tavsiyesi

D Çevrimdışı

darkman

Yeni Üye
3 Mar 2018
14
2k 144hz monitor almayı üşünüyorum Samsung 27" LC27HG70 modeli hakkında düşüncelerinizi yazarmısınız. başka monitor ne tavsiye edersiniz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

240 hz 1080p mi almalıyım

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunların panellerinde ısınma sorunu olduğunu yazmıştı DH'de biri ama.
Açıkçası kaç hertz ve hangi çözünürlükte monitör alacağınız sizin sisteminize ve beklentinize bağlı.
Bir de kullanım senaryonuza.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
oyun olabilir film izlemek olabilir ne oldugunu bilmeden sirf rakamlar yüksek diye almak istiyor olabilir bunlarin hepsi birden de olabilir :bilmiyom:hmm:gul

120 FPS kaç film vardır acaba? 1 tane vardı sanırım çekilen. Onu da 120 halinde nerede bulabiliriz bilmiyorum.
Her şey olabilir tabi ama muhtemelen amaç oyun. :kiskis

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
120 FPS kaç film vardır acaba? 1 tane vardı sanırım çekilen. Onu da 120 halinde nerede bulabiliriz bilmiyorum.
Her şey olabilir tabi ama muhtemelen amaç oyun. :kiskis
bu yazdigini görmemis olalim :hayir:hmm:sopa1 :haha
ilgi alanin genelde bilgisayar fakat yüksek frekans sadece oyunlarda daha akici görüntü saglamiyor tv film izleme gibi baska konularda da avantaji var konuyla ilgili ayrintili bilgi bulabilecegin bir forum sitesi biliyorum linkini buraya birakiyorum bir incele cok faydasi olacak bana güven LINK BURDA TIKLA

Ek bilgi:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bu yazdigini görmemis olalim :hayir:hmm:sopa1 :haha
ilgi alanin genelde bilgisayar fakat yüksek frekans sadece oyunlarda daha akici görüntü saglamiyor tv film izleme gibi baska konularda da avantaji var konuyla ilgili ayrintili bilgi bulabilecegin bir forum sitesi biliyorum linkini buraya birakiyorum bir incele cok faydasi olacak bana güven LINK BURDA TIKLA

Ek bilgi:

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Film 60 veya 30 kare çekildiyse bunu FPS artırarak daha da yükseltir TV.
Monitörde böyle bir işlev olmaz.
PC'den yapılır belki oynatıcının ayarıyla.

Ben TV'deki bu kare artırma olayına da karşıyım ki. :kiskis

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Film 60 veya 30 kare çekildiyse bunu FPS artırarak daha da yükseltir TV.
Monitörde böyle bir işlev olmaz.
PC'den yapılır belki oynatıcının ayarıyla.

Ben TV'deki bu kare artırma olayına da karşıyım ki. :kiskis
aksiyon filmleri, futbol maclari gibi konularda cok fark ediyor benim eski tv ile su anki tv yi karsilastirdigimda daglar kadar fark var ki ben bu tv yide fiyati görece uygun diye aldim yinede memnun degilim yenileme hizi düsük ekran da film izlediginde hareketli sahnelerde görüntü daha bulanik görünüyor benim gibi binlerce film izlemis birisi cok takiliyor böyle seylere gözleri bozuk olmayan birisi farki gayet rahat fark edebiliyo örnek her ne kadar farkli bir siteden de olsa ve farkli birseyi belirtesede
asagi yukari buna benzer bir sonuc ortaya cikiyor dogal olmayan yollardan da olsa yüksek frekans destegi ile kare ekleme yöntemi bence cok faydali ve gerekli
grafik.png

benim ilk soruyu sormamdaki amac ise ne tarz bir kullanim icin monitöre ihtiyac olduguydu. kullanilacak bilgisayarin donanimi nedir hangi cözünürlük ve oyunlarda ne kadar fps kaldirabiliyor
saglam bilgisayari olan birisinin 4k cözünürlüge sahip yüksek frekansli bir monitör almasi cok büyük fark saglayabilir fakat orta veya düsük donanimli bilgsiyar kullanicisi icin 1080p cözünürlüge sahip bir monitör de is görebilir ayni zamanda ben oyun oynarken düzenli olarak 4k film izliycem dersen yine parametlerle oynamis olursun :hmm
isin özeti bu tarz forumlarda genellikle yardim yada fikir sorarken detayli bilgi vermek bence cok önemli
ne istiyorsunuz, ne icin istiyorsunuz, istediginiz seyi nerede kullanacaksiniz, bütceniz ne kadar
bunlari yazmak okadar zor olmamali :haha
neyse ben bu konuyu daha fazla dagitmadan gidip baska bir konu seceyim kendime
:tara

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
aksiyon filmleri, futbol maclari gibi konularda cok fark ediyor benim eski tv ile su anki tv yi karsilastirdigimda daglar kadar fark var ki ben bu tv yide fiyati görece uygun diye aldim yinede memnun degilim yenileme hizi düsük ekran da film izlediginde hareketli sahnelerde görüntü daha bulanik görünüyor benim gibi binlerce film izlemis birisi cok takiliyor böyle seylere gözleri bozuk olmayan birisi farki gayet rahat fark edebiliyo örnek her ne kadar farkli bir siteden de olsa ve farkli birseyi belirtesede
asagi yukari buna benzer bir sonuc ortaya cikiyor dogal olmayan yollardan da olsa yüksek frekans destegi ile kare ekleme yöntemi bence cok faydali ve gerekli
grafik.png

benim ilk soruyu sormamdaki amac ise ne tarz bir kullanim icin monitöre ihtiyac olduguydu. kullanilacak bilgisayarin donanimi nedir hangi cözünürlük ve oyunlarda ne kadar fps kaldirabiliyor
saglam bilgisayari olan birisinin 4k cözünürlüge sahip yüksek frekansli bir monitör almasi cok büyük fark saglayabilir fakat orta veya düsük donanimli bilgsiyar kullanicisi icin 1080p cözünürlüge sahip bir monitör de is görebilir ayni zamanda ben oyun oynarken düzenli olarak 4k film izliycem dersen yine parametlerle oynamis olursun :hmm
isin özeti bu tarz forumlarda genellikle yardim yada fikir sorarken detayli bilgi vermek bence cok önemli
ne istiyorsunuz, ne icin istiyorsunuz, istediginiz seyi nerede kullanacaksiniz, bütceniz ne kadar
bunlari yazmak okadar zor olmamali :haha
neyse ben bu konuyu daha fazla dagitmadan gidip baska bir konu seceyim kendime
:tara

Ben sizin sorduklarınızı sordum zaten. Okumamak sizin sorununuz.
50 Hertz TV'den 100 Hertz TV'ye geçtiğiniz için böyle zannediyorsunuz, onu anladım. :kiskis

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bane gayet iyi okuyorum o konuda bir sorun yok, kendimce konuya dahil olup konuyu acan arkadasa soru yöneltmistim sen sordugun icin ben sormasaydim iyi olacakti orasi isleri karistirdi :hmm
Yüksek Hertz'in kullanım amacı ne olabilir? :kiskis
Bunların panellerinde ısınma sorunu olduğunu yazmıştı DH'de biri ama.
Açıkçası kaç hertz ve hangi çözünürlükte monitör alacağınız sizin sisteminize ve beklentinize bağlı.
Bir de kullanım senaryonuza.
:alsana
50 hz tv den 100 degil tam tamine 120 hz tv ye gectim arada büyük fark var :hih

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bane gayet iyi okuyorum o konuda bir sorun yok, kendimce konuya dahil olup konuyu acan arkadasa soru yöneltmistim sen sordugun icin ben sormasaydim iyi olacakti orasi isleri karistirdi :hmm

:alsana
50 hz tv den 100 degil tam tamine 120 hz tv ye gectim arada büyük fark var :hih

Tamam 50 Hertz de ben hediye ediyorum, adresi yaz. :kiskis

D Çevrimdışı

darkman

Yeni Üye
3 Mar 2018
14
Oyun amacli.nvdia 2070s ekran kartim var monitoru yenilemem gerekiyo.belirtigim monitor ozellik olarak iyi gozukuyo fakat 2017 uretimi baska modelemi bakmaliyim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt