2500 tl ye kadar buzdolabı tavsiyesi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Herkese merhabalar çok yakın bir kardeşim için buzdolabı arıyoruz.Sorunsuz güvenilir olması .Özellikle kompresörü sağlam bir dolap arıyoruz.mümkünse acc ,danfoss kompresör olsun.jiaxipera kompresör eskisi kadar kötü mü :) ?

önerilerinizi bekliyoruz :)

Vestel EKO NF450 A+ 450 LT

Vestel EKO NF480

Vestel EKO SCY550

birde no frost yerine statik tavsiye edermisiniz?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
F fikoloji hocamında yorumlarını alırsam sevinirim.

dolabı aldık fiyatına göre çok iyi bir tercih yaptığımızı düşünüyoruz.

Ü Çevrimdışı

Ümit.

Yeni Üye
30 Tem 2019
19
32
Statik dediğiniz buz yapan donduruculu mu?
Statiklerde buzlanma görülür fakat aşırı buzlanma olanlar bozuk dolaplardır, pek çoğumuzun aklında öyle kalmı. Bana kalırsa no frosta göre daha avantajlı, yiyecekler kurumuyor ve dolap kokusu oluşmuyor, oluşursa bir temizlemenin ardından içerisinde erişilemeyen bir sürü parça olmadığı için tertemiz oluyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Statiklerde buzlanma görülür fakat aşırı buzlanma olanlar bozuk dolaplardır, pek çoğumuzun aklında öyle kalmı. Bana kalırsa no frosta göre daha avantajlı, yiyecekler kurumuyor ve dolap kokusu oluşmuyor, oluşursa bir temizlemenin ardından içerisinde erişilemeyen bir sürü parça olmadığı için tertemiz oluyor.
Daha ucuzlar, güncel modelse mevcut no frostlara göre daha az elektrik harcıyorlar.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
selam,
hangisini aldın statik mi no frost mu

arkadaşa aldık hocam.vestel eko nf 450 aldık.kompresör alman menşei secop nidec miş , üç yönden soğutucu led aydınlatması , dondurucu kısımda led olması arkadaşın hoşuna gitti.iç tasarımı çok güzel tasarlanmış . en önemlisi birlikte araştırdık zamanında burada da konuşulmuştu , bu dolapta yeni nesil iki ayrı soğutucu dolaşımı var yani ara blok olmadığı için arıza olasılığı klasik ne frostlara göre azmış.yok dondurucu buz kaplanmış fan aşağıya hava basmıyor derdi daha azmış.Tabi en önemli etken fiyatı oldu arkadaş için gittigidiyordan uygunarvar mağazasından 2022 lira indirimli fiyata ilaveten 75 lirada bonus olunca 1950 küsüra denk gelince arkadaş kaçırmak istemedi.

Daha ucuzlar, güncel modelse mevcut no frostlara göre daha az elektrik harcıyorlar.

aynen hocam statik dolapları epey bizde araştırdık ancak biraz daha sesli çalışmaları , azda olsa karlanma görülüp özellikle dondurucu bölümü koyulan poşetlerin yapışması , soğutma yan duvarlardan yapıldığı için biraz daha fazla genleşme sesi çıkmasından arkadaşın içine sinmedi.Tabi millet no frost diye tutturmuş , çocuk hala ayda bir kere fişi çekilip buzlar erititilecek sanıyor.bende o zaman direk no frost bakalım dedim ikna etmeye çalışmak yerine

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
arkadaşa aldık hocam.vestel eko nf 450 aldık.kompresör alman menşei secop nidec miş , üç yönden soğutucu led aydınlatması , dondurucu kısımda led olması arkadaşın hoşuna gitti.iç tasarımı çok güzel tasarlanmış . en önemlisi birlikte araştırdık zamanında burada da konuşulmuştu , bu dolapta yeni nesil iki ayrı soğutucu dolaşımı var yani ara blok olmadığı için arıza olasılığı klasik ne frostlara göre azmış.yok dondurucu buz kaplanmış fan aşağıya hava basmıyor derdi daha azmış.Tabi en önemli etken fiyatı oldu arkadaş için gittigidiyordan uygunarvar mağazasından 2022 lira indirimli fiyata ilaveten 75 lirada bonus olunca 1950 küsüra denk gelince arkadaş kaçırmak istemedi.

aynen hocam statik dolapları epey bizde araştırdık ancak biraz daha sesli çalışmaları , azda olsa karlanma görülüp özellikle dondurucu bölümü koyulan poşetlerin yapışması , soğutma yan duvarlardan yapıldığı için biraz daha fazla genleşme sesi çıkmasından arkadaşın içine sinmedi.Tabi millet no frost diye tutturmuş , çocuk hala ayda bir kere fişi çekilip buzlar erititilecek sanıyor.bende o zaman direk no frost bakalım dedim ikna etmeye çalışmak yerine
Hayırlısı olsun en çok kullanılan ürünlerden biridir. Hem boyut hem fiyat olarak idealdir. Frostfree sistem var dediniz bu 2 bölüm bağımsız çalışmaktadır. Artı yönleri mevcuttur. Vestelde garanti uzatma mevcut +4 yıl garanti ekletirsin kesintisiz sorunsuz kullanırsın. Edirne servisi iyidir memnun kalırsınız.
Ü Ümit. Dediği gibi statiklerin bazı artıları mevcut hem enerji hem koku bakimindan.
Nf450 Ler genel anlamda vestelin en çok satan model diyebiliriz

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hayırlısı olsun en çok kullanılan ürünlerden biridir. Hem boyut hem fiyat olarak idealdir. Frostfree sistem var dediniz bu 2 bölüm bağımsız çalışmaktadır. Artı yönleri mevcuttur. Vestelde garanti uzatma mevcut +4 yıl garanti ekletirsin kesintisiz sorunsuz kullanırsın. Edirne servisi iyidir memnun kalırsınız.
Ü Ümit. Dediği gibi statiklerin bazı artıları mevcut hem enerji hem koku bakimindan.
Nf450 Ler genel anlamda vestelin en çok satan model diyebiliriz

aynen umarım arkadaşta memnun kalır.şu bir gerçekki günümüzde tüm markaların kalitesi üç aşağı beş yukarı aynı sayılır.kos koca bosch çin malı jiaxipera kompresör kullanıyorsa kimse kalite beklemesin bence.

edirne servisi gerçekten iyi.her kime vestel aldırdıysam vesile olduysam servisi için memnun kaldı.zaten benim komşu oluyorlar yolumun üstünde ara sıra selamlaşıyoruz.

ama arkadaşta dikkat etmiş nf 450 lerin bir A +sınıfı birde AA sınıfı var.fark ne ? daha doğrusu A++ diye bir modeli vestelin sitesinde bile yok ama bazı satıcılar A++ diye ilan ediyorlar hangisi doğru ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
aynen umarım arkadaşta memnun kalır.şu bir gerçekki günümüzde tüm markaların kalitesi üç aşağı beş yukarı aynı sayılır.kos koca bosch çin malı jiaxipera kompresör kullanıyorsa kimse kalite beklemesin bence.

edirne servisi gerçekten iyi.her kime vestel aldırdıysam vesile olduysam servisi için memnun kaldı.zaten benim komşu oluyorlar yolumun üstünde ara sıra selamlaşıyoruz.

ama arkadaşta dikkat etmiş nf 450 lerin bir A +sınıfı birde AA sınıfı var.fark ne ? daha doğrusu A++ diye bir modeli vestelin sitesinde bile yok ama bazı satıcılar A++ diye ilan ediyorlar hangisi doğru ?
Bilmiyorum dikkatimi çekmedi hiç ?

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
Bende 3000tl bandinda standart bir buzdolabi ariyorum.
Yardim / tavsiyelerinizi beklerim.
Tesekkurler.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439

Aslına bakarsanız o eski bildiğimiz no frostlar kalmadı. Başka markalarda nasıl bilmem, ama Arçelik-Beko'nun "Neo Frost" dediği sistemde buzluk kısmı bildiğimiz klasik no frost, havadaki nemi aldığından karlanma yok. Soğutucu kısımında ise dolabın iç arka panelinin arkasına gizlenmiş bir "soğuk duvar" var. Fazla nem orada karlanma şeklinde biriktiriliyor ve arada defrost edilerek atılıyor. Kuru hava sirkülasyonu yok. Ağzı açık bir kap veya açıkta meyve-sebze bırakılsa bile kurutup pörsütmüyor. Zira yeterince nem var.

Kabaca buzluğu no frost, soğutucusu statik diyebiliriz aslında. Biz de ve ailemizin diğer evlerinde bir çok modeli var, herkes çok memnun.

İlave: Soğuk duvar denilen sistem aslında uzun zamandır kullanılan bir sistem. Halen kullandığımız Vestel ve Arçelik tezgahaltı soğutucularda var ve her şey arka duvarda açıkta ve görünüyor. (Arka duvarda oluşan kar ve buz) No frostlarda ise anladığım kadarıyla insanların kafası karışmasın ve şikayet etmesin diye önüne bir panel koymak şeklinde yapmışlar.

Arçelik no frost dikey derin dondurucumuz da bu soğuk duvarın daha soğuğu ile çalışıyor. No frost diyor ama arkasında klasik telli ızgara var, fan yok. Gizli arka duvarda oluşan buz arada eritilip delikten kompresör üstü kaba akıtılıyor ve buharlaştırıyor. Aslında biraz çakma ve ucuz bir sistem ama gayet güzel iş görüyor. Diğer markalar neden her modele yapmaz hiç anlamıyorum.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt