2024 ün en çok satan kliması hangi marka olur sizce

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
Teşekkür ederim hocam peki sizin düşünceleriniz.
Sessiz klima bende bunun diğer modeli var.İç dış ünite sessiz.
Ama biraz ekonomik tasarlanmış sanki 8 derece altında üfleme alamadım klimadan.
Afrika sıcaklarının olduğu gün 1.3 Kw üstüne çıkmadı.
bütün ev etkili şekilde kullanılmaz bulunan odada verimli olur.
1.2.3. kademelerde sessiz.
25 26 27 derecelerde set edilen sıcaklık elde edilince gayet ekonomik.
150 200 watt civarlarına kadar iniyor. Anormal sıcaklar yoksa 150 wattlarda uzun süre çalışıyor.

R Çevrimdışı

romenox99

Yeni Üye
26 Haz 2024
21
54
Sessiz klima bende bunun diğer modeli var.İç dış ünite sessiz.
Ama biraz ekonomik tasarlanmış sanki 8 derece altında üfleme alamadım klimadan.
Afrika sıcaklarının olduğu gün 1.3 Kw üstüne çıkmadı.
bütün ev etkili şekilde kullanılmaz bulunan odada verimli olur.
1.2.3. kademelerde sessiz.
25 26 27 derecelerde set edilen sıcaklık elde edilince gayet ekonomik.
150 200 watt civarlarına kadar iniyor. Anormal sıcaklar yoksa 150 wattlarda uzun süre çalışıyor.
Benim salon 27 m² öyle içerisi buz gibi olsun diye bir beklentim yok açıkçası, ama diğer odalarda azıcık sıcağını kırsa yeterli sonuçta 12 btu bunada şükür derim. Yani şu İzmir sıcaklarında ve neminde yaşam alanında biraz konfor sağlasa mutlu olurum.

Benim salon 27 m² öyle içerisi buz gibi olsun diye bir beklentim yok açıkçası, ama diğer odalarda azıcık sıcağını kırsa yeterli sonuçta 12 btu bunada şükür derim. Yani şu İzmir sıcaklarında ve neminde yaşam alanında biraz konfor sağlasa mutlu olurum.
Hocam bu arada sizin hangi modeldi.

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
Tam kapı karşısına koyarsanız bence etkisini hissedersiniz.
Ama kapıya bakmadan o iş 12 bin btu ile bence verimli olmaz.
Çok elektrik harcaması olur.

R Çevrimdışı

romenox99

Yeni Üye
26 Haz 2024
21
54
Tam kapı karşısına koyarsanız bence etkisini hissedersiniz.
Ama kapıya bakmadan o iş 12 bin btu ile bence verimli olmaz.
Çok elektrik harcaması olur.
Ne yapsam hocam bilemedim hiç de anlamamki bu klima işinden. 30 bin bandında alınacak ne varki. Sanırım bu lg modelin 14 veya 15 btu olanı yoktur.

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
Ne yapsam hocam bilemedim hiç de anlamamki bu klima işinden. 30 bin bandında alınacak ne varki. Sanırım bu lg modelin 14 veya 15 btu olanı yoktur.
Ben yok biliyorum salonun bir şeklini resmini atsanız kapıya bakacak şekildeyse olabilir.
Ama kaç mtkare bir ev oda önemli.
odaların şekli vs.
Birde izmir gibi bir yerde sıcaklar istanbula göre çok daha etkili oluyor.
Benim tecrübelerim istanbula göre. Dış ünitem güneş almıyor. salonum sabah hariç güneş almıyor. Ev bitişik nizam.
Bir sürü etken var.
Naçizane tavsiyem sadece salon için olur ama evi de bir miktar soğutmak için en az 18 bin gerekir hele ki izmir gibi bir şehirde.

R Çevrimdışı

romenox99

Yeni Üye
26 Haz 2024
21
54
Ben yok biliyorum salonun bir şeklini resmini atsanız kapıya bakacak şekildeyse olabilir.
odaların şekli vs.
Benim tecrübelerim istanbula göre. Dış ünitem güneş almıyor. salonum sabah hariç güneş almıyor. Ev bitişik nizam.
Bir sürü etken var.
Naçizane tavsiyem sadece salon için olur ama evi de bir miktar soğutmak için en az 18 bin gerekir hele ki izmir gibi bir şehirde.
Hocam şöyle söyleyeyim daire 95m² klimanın montaj kısmı ne yazık ki balkon kapısına bakiyor yani hol kapısına doğru vurma şansı yok. Ev 2 kat kuzey cepheli yani güneş doğuştan batişa kadar benim olduğum daireye vuruyorki hele bide dış ünite sürekli güneşe maruz kalacak bu durumda. Ev yalıtımsız bu arada, pencere 3m².

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
odaların şekli vs.
Bir sürü etken var.
İzmir'in en sıcak mevkisinde değiliz ama 2+1 90 m2 evde 2 klima var, genelde kışın ısınma için kullanıyoruz ,kapıları açıp tüm evi ısıtıyoruz (wc hariç) ,geçenlerde bana geçmiş olsuna yeğenler geldiler (dışarıda ısı +33 dereceydi)
Y (yeğen) = enişte amma pintisin klima kapalı
B (ben) =yoo, biz tavan vantilatörü kullanıyoruz ,alışığız ona ... ( klima bizi çarpıyor ne hikmetse,tavan vantilatörü kullanıyoruz yıllardır)
Y=Bırak enişte yaaa
B= Kız aç şunu (kız benim hanım :) )
Aç dediğim klima derecesi 26(soğuk olarak) ki biz hiç klima kullanmıyoruz soğutma kısmında,ama ısıtmada klima bizim sobamız :) ,klimalar sharp inverter(12 000) ve midea noninverter(9000 lik).
35 dakika sonra :
Y= Teyze kaça ayarladın bunu,soğuk oldu (ben :haha1)
B= Üşüdün mü aslanım,daha 35 dakika oldu,26 derece üstelik.
Y= :alala
Y= Bundan var mıdır enişte,alayım(sharp )
Bu arada gençler dış ünite %50 zamanda güneş altında,midea ise neredeyse %90 güneş altında,temizliğini kendim yapıyorum her zaman olduğu gibi .bina yalıtımlı (2022 de yapıldı yalıtım), şimdi mutfağa hanıma alacağım 7000 lik varsa , yoksa 9000 lik alacağım,para biriktiriyoum,muhtemelen LG olacak, İzmir'de üçyoldan bakacağım,piyasadan çok altında alacağıma eminim,arkadaşım geçenlerde altus 12000 liği 17 bine aldı :),servis gelip kurmuş (deyip konudan uzaklaşıyorum :) )

R Çevrimdışı

romenox99

Yeni Üye
26 Haz 2024
21
54
İzmir'in en sıcak mevkisinde değiliz ama 2+1 90 m2 evde 2 klima var, genelde kışın ısınma için kullanıyoruz ,kapıları açıp tüm evi ısıtıyoruz (wc hariç) ,geçenlerde bana geçmiş olsuna yeğenler geldiler (dışarıda ısı +33 dereceydi)
B (ben) =yoo, biz tavan vantilatörü kullanıyoruz ,alışığız ona ... ( klima bizi çarpıyor ne hikmetse,tavan vantilatörü kullanıyoruz yıllardır)
Y=Bırak enişte yaaa
Aç dediğim klima derecesi 26(soğuk olarak) ki biz hiç klima kullanmıyoruz soğutma kısmında,ama ısıtmada klima bizim sobamız :) ,klimalar sharp inverter(12 000) ve midea noninverter(9000 lik).
35 dakika sonra :
Bu arada gençler dış ünite %50 zamanda güneş altında,midea ise neredeyse %90 güneş altında,temizliğini kendim yapıyorum her zaman olduğu gibi .bina yalıtımlı (2022 de yapıldı yalıtım), şimdi mutfağa hanıma alacağım 7000 lik varsa , yoksa 9000 lik alacağım,para biriktiriyoum,muhtemelen LG olacak, İzmir'de üçyoldan bakacağım,piyasadan çok altında alacağıma eminim,arkadaşım geçenlerde altus 12000 liği 17 bine aldı :),servis gelip kurmuş (deyip konudan uzaklaşıyorum :) )
Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yapacak birşey yok artık salon 27m2 kapıyı kapaticaz. Sanırım ancak salonu sogutur, soğutma dediğim normalde eski klimayı 24 dereceden aşağı almadım hiç. Şu nem ve terden bizi korusun kâfi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yapacak birşey yok artık salon 27m2 kapıyı kapaticaz. Sanırım ancak salonu sogutur, soğutma dediğim normalde eski klimayı 24 dereceden aşağı almadım hiç. Şu nem ve terden bizi korusun kâfi.
Rica ederim ,sadece bir günlük soğutmayı yazdım,binanın yalıtımlı olduğu unutulmasın (yalıtım çok önemli :ok )

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,454
32
Y=Bırak enişte yaaa
35 dakika sonra :
hayırdır emmi gemiş olsun ?

F Çevrimdışı

Fıratt

Aktif Üye
28 Ağu 2022
130
39
Bir kullanıcının Altus klima yorumunu gördüm içeriyi buz gibi yapıyormuş faturalarıda ateş gibi yapar artık

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Bir kullanıcının Altus klima yorumunu gördüm içeriyi buz gibi yapıyormuş faturalarıda ateş gibi yapar artık
Üstad ısı algısı kişiden kişiye değişiyor. Benim atletle oturduğum yerde mesai arkadaşım yazın bile uzun kollu giyiyor içerisi buz gibi diyor.
Klimayı belirli dereceye setleyip termometreyle yapılan testler hariç hiçbirşeye inanmam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
carrier klimalar nasıldır hocam sence
Carrier güzel klima fakat alt serilerini Midea üretiyor diye hatırlıyorum ( tekrardan teyit etmekte fayda var)

Toshiba-Carrier-Midea arasında anlaşma var.
Bunun en büyük meyvesi GMCC kompresördür.

Midea klimalarda Toshiba'nın yazılımı kullanıldığından şüphede etmiyor değilim.

Geri
Üst Alt