2019 Awox K5500RST 55'' 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K UHD Smart LED TV

Z Çevrimdışı

Zaichi

Yeni Üye
20 Mar 2019
49
39
Hocam sarı rengin turuncuya dönme meselesi vardı u56000str de diğerinde yok gibi baktınız mi

C Çevrimdışı

canersirit

Yeni Üye
20 Kas 2019
3
24
Herkese merhaba. Bu hafta awox k5500rst tv aldım fakat home tuşuna basınca hiçbir şey olmuyor hdmi den exıt tuşuna basınca geçiş yapabiliyorum ve aynı zamanda google play yok onun yerine aptoide tv diye bir saçmalık var. youtube konusunda bir sorun yaşamadım 1080p gösteriyor fakat bazen görüntü kayıyor yani görüntünün yarısı aşağıya gidiyor bunu smart youtube bile çözdüm fakat netflix konusunda birşey bulamadım. En üst paketi kullanıyorum netflix de fakat görüntü berbat silmeyi denedim fakat olmadı root yapmam gerek ama onun da bir çözümünü bulamadım. Kafama en çok takılan konu neden google play yok da aptoide tv var. Çözümü bulan yardımcı olabilir mi bana lütfen

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Herkese merhaba. Bu hafta awox k5500rst tv aldım fakat home tuşuna basınca hiçbir şey olmuyor hdmi den exıt tuşuna basınca geçiş yapabiliyorum ve aynı zamanda google play yok onun yerine aptoide tv diye bir saçmalık var. youtube konusunda bir sorun yaşamadım 1080p gösteriyor fakat bazen görüntü kayıyor yani görüntünün yarısı aşağıya gidiyor bunu smart youtube bile çözdüm fakat netflix konusunda birşey bulamadım. En üst paketi kullanıyorum netflix de fakat görüntü berbat silmeyi denedim fakat olmadı root yapmam gerek ama onun da bir çözümünü bulamadım. Kafama en çok takılan konu neden google play yok da aptoide tv var. Çözümü bulan yardımcı olabilir mi bana lütfen

Awox Play Store, Netflix ve YouTube için lisans ücretini ödememiş olabilir.

A Adem Helvacı

C Çevrimdışı

ckoca48 

Aktif Üye
24 Ara 2017
260
google playın kısa yolu gozukmuyor aslında var. ayarlara basın uygulamaları secın. cıkan ekranda son uygulamaların altında sistem uygulamaları yazıyor onu secin alfabetiktir o liste saga dogru gidin google play storeyi göreceksin sec onu aç de açılır ama ben google dan indirdigim apk yi manual kurmayı daha kolay buluyorum. netflix için root şart onunda cozumunu ben bilmiyorum

novalgine500 Çevrimdışı

novalgine500

Yeni Üye
20 Mar 2020
1
53
Ne Aptoide mi var!..Bu televizyonu kesin alıyorum o zaman..Aptoide,Google Play'ın alternatifi olan bir markettir..Google play deki bütün uygulamalar Aptoide de var..Google play de olmayan uygulamayı Aptoide de bulabilirrsin..Emin ol Aptoide Google Play den daha geniş ve daha iyi platform..

C Çevrimdışı

canersirit

Yeni Üye
20 Kas 2019
3
24
Aeox k5500rst için bir sorunum var. Uydu alıcısı kullanıyorum hdmi ile görüntü alıyorum 7/24 açık olsa bile sorun yok görüntüde ama playstation ile netfilx, youtube veya internet tarayıcısından film izlemek istediğim zaman 15 20 dakikada bir ekran yeşil oluyor, uydu alıcısına geçiyorum görüntü mor oluyor, kapatıp açıyorum düzeliyor fakat sadece playstation veya tv box ile birşey izlemek istediğim zaman oluyor sebebi nedir?

M Çevrimdışı

maktama

Yeni Üye
28 Haz 2019
12
43
Aeox k5500rst için bir sorunum var. Uydu alıcısı kullanıyorum hdmi ile görüntü alıyorum 7/24 açık olsa bile sorun yok görüntüde ama playstation ile netfilx, youtube veya internet tarayıcısından film izlemek istediğim zaman 15 20 dakikada bir ekran yeşil oluyor, uydu alıcısına geçiyorum görüntü mor oluyor, kapatıp açıyorum düzeliyor fakat sadece playstation veya tv box ile birşey izlemek istediğim zaman oluyor sebebi nedir?
Aynı sorun bende de var, bilgisayar ya da android box'tan hdmi bağladığımda çözünürlüğü 4k 60hz yapınca belli süre sonra ekran yeşil baskın şekilde bozuluyor, 1080p çözünürlükte bu sorun olmuyor.
Hdmi EDID Sürümünü EDID 1.4 ya da EDID 2.0 yapıyorum.
4k için zaten 4k60hz için EDID 2.0 yapması gerekiyor, 1.4'te 4k30Hz oluyor maksimum(bende 4k30Hz'de de yeşil oluyor bir süre sonra, hertz düşürmek de yetmiyor yani)
Ama benim hdmi kablolarımın edid 2.0 desteklediğini zannetmiyorum, sorun ondan kaynaklanıyor olabilir.

Siz de 4k kullanıyorsanız ilk önce imkan varsa hertz ayarınızı düşürün, olmazsa sorunu geçici olarak çözmek için çözünürlük düşürün kaynak makina(playstation,tvbox)'da. Ve 4k60Hz destekleyebilen bir kablo alıp deneyin derim. Ben daha alıp deneyemedim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt