2013 model samsung UE42F5070 tv led arızası

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Bugün tesadüfen adem hocanın youtube videoların gördüm. Sayfa üye oldum tv ve ses sistemi meraklısıyım.
Sayfa nasıl kullanılıyor kişiye mail nasıl atılıyor bulamadım.
samsung UE42F5070 tv almıştım 2013 de İstanbul'a ilk taşındığımda 2018 ve 2019 dan beri arızalı ledli kullanıyorum.
Nedeni güvenilmez tv tamircileri faiş fiyatlar, 2 el led bar kullandığında farkedemiyeceğimi düşündüğüm için tamir ettirmedim.
benimde yeterince teknik ve mekanik bilgim de yok, el yeteneğimde yok. armut.comdan fiyat teklifleri aldım teklifler birbirinden çok farklı TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIMVAR

samsung-UE42F207-2013-MODELd3af78694474995c.jpg

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
samsung-UE42F207-2013-MODEL.jpg

Her ne kadar yetkili servisler bı tık pahalı yapsalarda en azından servis güvencesi ve bir yıl parça garantisi avantaj oluyor.
Kimseye güvenmiyor saniz
A Adem Helvacı ya TV yi paket yapıp kargolayin tabiki Adem hocamda müsait mi sormak lazım. Adem hocam Muğla da
teknik servisler 100 tl üstü istiyor. normal tamircilerede taktir edersiniz ki güveilmemiyor led bara baktım n11 de 350 civarı hadi 250 ustalık 600 kabul ama 600 verip 2 el led bar takarlarsa :(
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Her ne kadar yetkili servisler bı tık pahalı yapsalarda en azından servis güvencesi ve bir yıl parça garantisi avantaj oluyor.
Kimseye güvenmiyor saniz
A Adem Helvacı ya TV yi paket yapıp kargolayin tabiki Adem hocamda müsait mi sormak lazım. Adem hocam Muğla da
yain teknik servis 1000 tl ve üzeri normal tamirci 400 - 500- 600 civarı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba;

Armut denen uygulamanın inceden kurduğu tuzaklara dair forumda konu açmıştım.

Halk tabiri ile değnekçi gibi davranan bu uygulamalardan NEFRET ettiğimi ve zerre kadar da güvenmediğimi belirtmek isterim.

Güvenmediğim diğer kesim ise ne yazık ki meslek gurubumuz içerisindeki çantacı kardeşler.

İki seçeneğiniz var benim gözümde.

Ya bütçeye ek ödenek ayırıp aynen fikonun belirttiği gibi yetkili servise verin, ya da cesaret edip kendiniz takın ancak panelin kırılma riski ve daha başka tehlikeler de söz konusu olduğunu peşin peşin belirtmek isterim.

Bahsi geçen modelin led takımı ne kadar yarın ofise gidince sistemden bakıp bilgi verebilirim size.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
samsung-UE42F207-2013-MODEL.jpg

teknik servisler 100 tl üstü istiyor. normal tamircilerede taktir edersiniz ki güveilmemiyor led bara baktım n11 de 350 civarı hadi 250 ustalık 600 kabul ama 600 verip 2 el led bar takarlarsa :(

yain teknik servis 1000 tl ve üzeri normal tamirci 400 - 500- 600 civarı.
42'' için 400tl işçilik. Kim yaparsa yapsın anasından emdiği ak süt gibi helaldir.

Burada önemli olan kullanılan ledlerin kalitesi ve sizin de belirttiğiniz gibi TAMAMININ değişmesi ile gerçekten led parasının alınması yani kıytırık bir led takımını 200 e alıp 450 le aldım abi diyecek çiyanlar istemiyoruz. Zaten 400tl hakkın olan işçiliği alacaksın, ledler de kaç tl ise o kadar diyeceksin bu kadar basit fakat anlatamıyoruz işte bu çakal tayfasına.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tam armut eklenmesini yapacaktım ki Adem hocam eklemiş.
A bide tanıdığınız usta varsa yanınızda yapmayı kabul ederse bu şekilde de şansınızı deneyebilirsiniz.
Dip not ; bu işi laiki ile yapan bir sürü usta var. Herkesi aynı keseye koymamali.

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Merhaba;

Halk tabiri ile değnekçi gibi davranan bu uygulamalardan NEFRET ettiğimi ve zerre kadar da güvenmediğimi belirtmek isterim.

Güvenmediğim diğer kesim ise ne yazık ki meslek gurubumuz içerisindeki çantacı kardeşler.

Ya bütçeye ek ödenek ayırıp aynen fikonun belirttiği gibi yetkili servise verin, ya da cesaret edip kendiniz takın ancak panelin kırılma riski ve daha başka tehlikeler de söz konusu olduğunu peşin peşin belirtmek isterim.

Bahsi geçen modelin led takımı ne kadar yarın ofise gidince sistemden bakıp bilgi verebilirim size.
Led değişim videolarınızıda izledim hıocam riskli ve meşakatli, armuta sadece bir fiyat araştırması çin girdim. 400 - ile 600 arası teklifler geldi. Gerçi artık teknik servislerede güvenilmiyor bu zamanda belkide 2 tv için bütce ayırıp bunuda gözden çıkarak interneten let alıp deeğiştiremyi denemek.

42'' için 400tl işçilik. Kim yaparsa yapsın anasından emdiği ak süt gibi helaldir.

Burada önemli olan kullanılan ledlerin kalitesi ve sizin de belirttiğiniz gibi TAMAMININ değişmesi ile gerçekten led parasının alınması yani kıytırık bir led takımını 200 e alıp 450 le aldım abi diyecek çiyanlar istemiyoruz. Zaten 400tl hakkın olan işçiliği alacaksın, ledler de kaç tl ise o kadar diyeceksin bu kadar basit fakat anlatamıyoruz işte bu çakal tayfasına.
hocam 200 de 300 de işçiliğine helal olsun ama ya ikinci el takıyorlar yada patlak olanları değiştirtiyorlar. bende eski bil elektrik tesisatçısıyım, az çok küçük de olsa bilgi sahibiyim ama el yeteneğime güvenmiyorum, zaten ondan alan değiştirimdim.

A bide tanıdığınız usta varsa yanınızda yapmayı kabul ederse bu şekilde de şansınızı deneyebilirsiniz.
Dip not ; bu işi laiki ile yapan bir sürü usta var. Herkesi aynı keseye koymamalı.
muhtemelen vardır ama ben İstanbul'a 2012 de geldim. geldiğim yerde de burada da maalesef görmedik gerçi eski yılarda da hiç denk gelmedim elektronik işi nasıl desem biraz gizemli, elektrikçiliğe benzemiyor.

Dip not ; bu işi laiki ile yapan bir sürü usta var. Herkesi aynı keseye koymamali.
yani aslında led barları internetten alıp ustayı da eve getirte bilirsem işçilik ücretini ödesem ki ücret 200 diyende var 300 - 350 diyende var. bide bu çözüm geldi aklıma. Ya pendik kutköyde yokumu güvenilir bilindik usta yabacısıyım şehrinde bölgenin de.

şimdi hocam özet olarak en led barlar için işçilik dahil 500 - 600 450 -750 diyen vatandaşlarda oldu, eve gelip monte ederim diyenlerde var şimdi bu durum aldatmacamıdır. ben led bar değişecek dedim nekadara olur dedim onlarda bu fiyatları verdi. şimdi led barları interneten alsam adamı çağırsam gel man benim aldıklarımı burda tak desem. aklım karıştı.

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Led değiştirdim deyip,gerçekten "sadece bozuk" tek ledi değiştirmiş olmasınlar ,dikkatli olmak lazım bence :ok
Bende onu diyorum. Ya tv yi gözden çıkaracam ya birin getirtip alacağım led barı gözümün önünde taktıracam başla aklıma bişey gelmedi, Taktıracağım birini bulamadım.

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Led değişim videolarınızıda izledim hıocam riskli ve meşakatli, armuta sadece bir fiyat araştırması çin girdim. 400 - ile 600 arası teklifler geldi. Gerçi artık teknik servislerede güvenilmiyor bu zamanda belkide 2 tv için bütce ayırıp bunuda gözden çıkarak interneten let alıp deeğiştiremyi denemek.

hocam 200 de 300 de işçiliğine helal olsun ama ya ikinci el takıyorlar yada patlak olanları değiştirtiyorlar. bende eski bil elektrik tesisatçısıyım, az çok küçük de olsa bilgi sahibiyim ama el yeteneğime güvenmiyorum, zaten ondan alan değiştirimdim.

muhtemelen vardır ama ben İstanbul'a 2012 de geldim. geldiğim yerde de burada da maalesef görmedik gerçi eski yılarda da hiç denk gelmedim elektronik işi nasıl desem biraz gizemli, elektrikçiliğe benzemiyor.

yani aslında led barları internetten alıp ustayı da eve getirte bilirsem işçilik ücretini ödesem ki ücret 200 diyende var 300 - 350 diyende var. bide bu çözüm geldi aklıma. Ya pendik kutköyde yokumu güvenilir bilindik usta yabacısıyım şehrinde bölgenin de.

şimdi hocam özet olarak en led barlar için işçilik dahil 500 - 600 450 -750 diyen vatandaşlarda oldu, eve gelip monte ederim diyenlerde var şimdi bu durum aldatmacamıdır. ben led bar değişecek dedim nekadara olur dedim onlarda bu fiyatları verdi. şimdi led barları interneten alsam adamı çağırsam gel man benim aldıklarımı burda tak desem. aklım karıştı.
Hocam hangi ustayla görüştüysem hiç bir evde monte etmeye yanaşmıyor. alın malzemeyi biz dükkanda takalım 250 tv ye ,evde takarsak garanti vermeyiz, iyi tam dükkanda tak ama gözümün önünde tak işlerim var siz beklemeyin vidi vidi. Yok mu kurtköyde pendikde aslanlar gibi gözümün önünde çıkarıp takacak da aslanlar gibi verim250 değil de 400 ama usta garantisi ile yok arkadaş yok işte ;(

Hocam hangi ustayla görüştüysem hiç bir evde monte etmeye yanaşmıyor. alın malzemeyi biz dükkanda takalım 250 tv ye ,evde takarsak garanti vermeyiz, iyi tam dükkanda tak ama gözümün önünde tak işlerim var siz beklemeyin vidi vidi. Yok mu kurtköy de pendik de aslanlar gibi gözümün önünde çıkarıp takacak da aslanlar gibi verim250 değil de 400 ama usta garantisi ile yok arkadaş yok işte ;( Önce Evde yaparız diyenler malzemeyi ben tedarik edim deyince garanti vermiyoruz diyorlar gülerimsin ağlarımsın sinirim bozuldu resmen kafa buluyorlar. ne çok led bar simsarı var mış meğer :)

Merhaba;

Hocam hangi ustayla görüştüysem hiç bir evde monte etmeye yanaşmıyor. alın malzemeyi biz dükkanda takalım 250 tv ye ,evde takarsak garanti vermeyiz, iyi tam dükkanda tak ama gözümün önünde tak işlerim var siz beklemeyin vidi vidi. Yok mu kurtköy de pendik de aslanlar gibi gözümün önünde çıkarıp takacak da aslanlar gibi verim250 değil de 400 ama usta garantisi ile yok arkadaş yok işte ;( Önce Evde yaparız diyenler malzemeyi ben tedarik edim deyince garanti vermiyoruz diyorlar gülerimsin ağlarımsın sinirim bozuldu resmen kafa buluyorlar. ne çok led bar simsarı var mış meğer :)
ARMUDUN ÇAKALLARI ŞİMDİ DAHA NET OTURDU KAFAMDA LED SİMSARLARI.

H HAYALET01, A Adem Helvacı F fikoloji teraspy teraspy
hangi ustayla görüştüysem hiç bir evde monte etmeye yanaşmıyor. alın malzemeyi biz dükkanda takalım 250 tv ye ,evde takarsak garanti vermeyiz, iyi tam dükkanda tak ama gözümün önünde tak işlerim var siz beklemeyin vidi vidi. Yok mu kurtköy de pendik de aslanlar gibi gözümün önünde çıkarıp takacak da aslanlar gibi verim250 değil de 400 ama usta garantisi ile yok arkadaş yok işte ;( Önce Evde yaparız diyenler malzemeyi ben tedarik edim deyince garanti vermiyoruz diyorlar gülerimsin ağlarımsın sinirim bozuldu resmen kafa buluyorlar. ne çok led bar simsarı var mış meğer :)
ARMUDUN ÇAKALLARI ŞİMDİ DAHA NET OTURDU KAFAMDA LED SİMSARLARI.

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Merhaba;

internete biraz bakındım 350 idi sanki hocam.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
gönder adem ustaya için rahat olsun ben olsam öyle yaparım.ben buzdolabını burdaki bir dükkan yaptırdım lanet olsun dolap birdaha ifla etmedi.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
o ya gönerir im göndermesinde de kargolara güven olmuyor ki. tamir edilir gönderilir yolda kırıla bilir.
güzelce paketlersen kendi kutusu veya tv kutusu bulup köpükleriyle güzelcene ambalajlarsan bence bir şey olmaz ben şansımı denerdim içinin rahat etmesi için çok güvenilir bir ustanın yapması lazım en güvenilir ustada adem usta.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt