200.000tl alınabilecek en iyi otomobil

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Umut Barış Umut Barış, bence bu konuda yanılıyorsunuz. Neden diyecek olursanız otomotiv sektöründe ve doğrudan oem yani üreticilere çalışan bir firmadayım. Hatta Egea'dan tutun porsche'a kadar parça üretimimiz var. Artık bu tarz araçlarda maliyet odaklılık ön planda. Şimdi siz şahin ile kıyasladığınız araç ile egea arasında bir sürü fark sayabilirim. Egea linea ile bile kıyaslamak mümkün değil. Çünkü platforma sahip değiller. Şahin ile nasıl olsun. Bu kadar başarısız bir Model olsa %50 yurtdışı ihracatı olmazdı diye düşünüyorum. Kaldı ki Avrupa'da çokta ucuz sayılmaz. Ha çoğu araba ucuz orada.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, bence bu konuda yanılıyorsunuz. Neden diyecek olursanız otomotiv sektöründe ve doğrudan oem yani üreticilere çalışan bir firmadayım. Hatta Egea'dan tutun porsche'a kadar parça üretimimiz var. Artık bu tarz araçlarda maliyet odaklılık ön planda. Şimdi siz şahin ile kıyasladığınız araç ile egea arasında bir sürü fark sayabilirim. Egea linea ile bile kıyaslamak mümkün değil. Çünkü platforma sahip değiller. Şahin ile nasıl olsun. Bu kadar başarısız bir Model olsa %50 yurtdışı ihracatı olmazdı diye düşünüyorum. Kaldı ki Avrupa'da çokta ucuz sayılmaz. Ha çoğu araba ucuz orada.
Şimdi şöyle bir durum var.
Firmalar bu giriş seviyesi segmentlerde makyaja ve teknolojiye fazla ağırlık vermeye başladı.
Ama işin teknoloji kısmı biraz süs. Yani arabanın kendi fiziğine vs dair değil. Öyle olsa zaten segmenti düşük olmazdı.

Egea ucuz olsun diye üretilmiş bir araba. Linea gibi bir faciadan sonra Fiat'ın alt segmentte tutunabilmek için yaptığı bir çalışma.
Benim gözlemim o.

Egea bu arada Linea platformunun iyileştirilmişine sahip diye biliyorum.

Tofaş yani Şahin, Kartal vs modellere benzetme nedenim de aslında bu.
Millet alabilsin diye var ama fazlası yok.
İki araç arasında seneler var, fark olsun bir zahmet.

Fiat grubunun bir çok markaya sahip olduğunu görüyoruz ama kendi ana markası ile ürettiği araçlarda da kalite belli sonuçta.

Yurtdışı ihracatı modelin başarısından çok fiyatı ve müşterisiyle alakalı bence.

Ben aracın üretilme sebebini söyledim sadece.
Ederinden fazlası, ki milletimiz malını övmeyi sever, zarar bence.

Nasıl ki VW'nin araçları abartılıyor, aynı durum Egea'da da mevcut.

Parça maliyetinden kastım da, aynı modelin yurt dışında üretileni ile yurt içi üretiminde farklılıklar olması.
Bunu Egea özelinde söylemedim.
Bunun günümüzde en bilindik örneğini sanırım Hyundai ve Renault yapıyor.

Firmayı etkilemeyecek basit farklara rağmen, müşterisine olan bakış açısı bu noktada belli oluyor.

Günün sonunda 200.000'e alınabilecek arabaların durumu ortada.
En fazla uslu uslu gitmeye yarar.
Sadece kredi ile alacak olana da büyük külfettir.

Bir Fiat'a, Peugeot'a, Hyundai'a, Renault'a 200.000 verilmemeli diye düşünüyorum.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Scota fabia 2020 modeline baktım 1.0 tsı modeline 95 hp olanına premium paketine 200.000tl idi. Otomatik vitesti. Ben ilk drfa araba alacağım için arabalar konusunda bilgim yok. İlk defa araba alacağım için. Siz 2. El olarak temiz bir araba bulursanız km az buraya linkini atar mısınız.
Yeni kasa Clio,eskisine göre daha geniş ve daha büyük bagaja sahip. 177 000. tl. 2020 model 4 bin km.
MAİS-ANKARA satıyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yahu bu zamanda araç alınacaksa iş için alınır keyfi araç alınmaz para çoksa başka

2023'e kadar bekleyin ampul 2023,de sönerse dolar düşer sistem değişir

Daha uygun fiyata parasını hak eden araç alırsınız acele etmeyin

Bütün dolmuş'lar taksi'ler minibüs'ler otobüs'ler sizin toplu taşımaya devam diyorum :kiskis

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sıfır da bile bazen üçkağıt olabiliyor, radarlar açık gezmek lazım. :hihi :dry
Evet duymuştum. Gemide Peugeot nun tavanına bir şey düşmüş. Sıfır diye satmaya çalışmışlar..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yahu bu zamanda araç alınacaksa iş için alınır keyfi araç alınmaz para çoksa başka

2023'e kadar bekleyin ampul 2023,de sönerse dolar düşer sistem değişir

Daha uygun fiyata parasını hak eden araç alırsınız acele etmeyin

Bütün dolmuş'lar taksi'ler minibüs'ler otobüs'ler sizin toplu taşımaya devam diyorum :kiskis
İnan değişmez ?

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Eğer i20 bile sizin için seçenek olduysa zaten beklentinizin fazla yüksek olmadığını tahmin etmek zor değil. Benim gibi bir otomobil meraklısı için 200.000 TL gibi bir rakama harika araçlar alınır da siz tercih etmezsiniz.

O nedenle size kendi segmentinde şu an en iyi donanım, kasa, şıklık, motor vesaire gibi örneklerle öne çıkan yeni peugeot 208'i şiddetle tavsiye ederim. Fiyatları da sizin bütçeniz doğrultusunda. Eğer biraz çıkabiliyorsanız dizel versiyonunu alın ve yakıt olarakta müthiş keyif yaşayın.
200.000tl alınabilecek 2.el temiz veya sıfır araba var mı ben pek arabadan anlamıyorum. İlk defa arabam olacak o yüzden pek fazla bilgim yok o konuda pego 2008 240.000tl başlıyor. Cok pahalı. Önerebileceginiz bir araba varsa linkiyle beraber paylaşırmısınız.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Evet duymuştum. Gemide Peugeot nun tavanına bir şey düşmüş. Sıfır diye satmaya çalışmışlar..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İnan değişmez ?
Şu ampul sönsün ülkenin üzerine güneş doğacak bahar gelecek herşey çok güzel olacak :ok

Buraya yazıyorum söz uçar yazı kalır

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yada bunu ?öneririm.

Fakat kaç Türk lirası yapıyor diye yazmayın sakın ha..

Bu teklifi AutoScout24 uygulamasında buldum.

kilometre durumu : 66.771 km
Trafiğe çıkış tarihi: 04/2014
Fiyat: € 51.990,-

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt