20 SENE OLDU - SESİMİ DUYAN VAR MI ? #17AĞUSTOS1999

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
ülkemizin yaşadığı en büyük felaketlerden birisi çok büyük bir acı, ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, geride kalanlarına uzun ömürler diliyorum. bizler o anları yerinde yaşamamış olsak bile hala olayın travmasından kurtulamadıysak o geceyi yaşayanların Allah yardımcısı olsun.

17 ağustostan birkaç ay sonra 5,2 şiddetinde bir deprem olmuştu yaşadığım yerde (Marmaris), gece köpeklerin sesine uyandım yataktan doğrulamadan depremle birlikte gelen uğultu ve gürültü ömrü hayatım boyunca beni en çok korkutan şey olmuştur, 17 ağustos depreminde de birçok insan benzer sesten bahsetmişti, kesinlikle depremden sarsıntıdan enkazdan daha ürpertici bir sesti duyduğumuz şey, sanki dağlar yıkılmış evlerin üzerine geliyordu. aynı şeyin daha büyük bir sarsıntıyla geldiğini düşünmek bile insanı kötü edebiliyor, Allah o günleri yaşamış izlerini taşıyan herkese sabır versin.

#17ağustos1999

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
O gece Gölcük'te nöbetçiydim. Tanrı bizi fırsatçılardan ve din tüccarlarından her daim uzak tutsun.

çok geçmiş olsun hocam. bu son söylediğiniz kısma şiddetle katılmakla birlikte, konuyu biraz daha detaylandırsanız keşke, zira hep işin hikaye kısmı anlatılıyor, içinde olanlardan bazı şeyleri duymak herkes için önemli kanımca zira bir sürü zırvalarla doldurdular milletin 3 gramlık aklını.

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
çok geçmiş olsun hocam. bu son söylediğiniz kısma şiddetle katılmakla birlikte, konuyu biraz daha detaylandırsanız keşke, zira hep işin hikaye kısmı anlatılıyor, içinde olanlardan bazı şeyleri duymak herkes için önemli kanımca zira bir sürü zırvalarla doldurdular milletin 3 gramlık aklını.
Hepimize geçmiş olsun. Kesinlikle sadece ve sadece bilimsel olabilecek verilere inanın. Gerisi koca bir yalan. En büyük hata insanların koltuk sevdalısı olmaları.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Olan yitip giden canlara oldu.
Ayni tas ayni tamam yola devam ediyoruz.

Tekrarlamasi muthemel marmara depremi
sorunuyla karsikarsiyayken
Parasi olanın müteahhit olduğu, Insaat asamasindan iskanina rusvetin kol gezdiği
ortamda
siddeti buyuk bir deprem sonrasi olacaklari bugunden tahmin etmek zor olmasa gerek.

gene canlar yanacak gene yaslar yutulacak.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Konuyla ilgili "acı ama gerçekler" :deli

Screenshot_2019-08-17-23-29-43-720_com.opera.browser.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Konuyla ilgili "acı ama gerçekler" :deli

Screenshot_2019-08-17-23-29-43-720_com.opera.browser.jpg
Çok kötüydü çok,biz İzmirdeyiz ama kardeşlerimden biri Avcılarda ,diğeri Mimaroba(doğru yazdım sanırım) yaşıyorlardı,ilk günler ulaşamadım telefonda,zaten ablam sabaha karşı ağlayarak telefon etmiş ,haber vermişti ,ona "anneme söyleme sakın hemen" demiştim,ama annem duymuş tabii,hele Avcılar yerle bir oldu diye duyunca fenalaşmış,babam aramış annemin durumunu anlatmıştı.Hemen hastaneye anneme gitdip "çok şükür iyiler,ikisinde de sorun yok,merak etme,selamları var"diye yalan söylemiştim ,sırf anneme bari birşey olmasın diye.
Ama babamı kenara çekip doğrusunu söyledim" ulaşamıyorum" diye,4gün sonra helikopter İstanbula gidecekmiş,bana "usta seni de alacağım merak etme,buluruz kardeşlerini " demişti astsubay arkadaş,ama gitmeden 1 gün önce evvela enişte aradı ,"alocum inan biz çok iyiyiz"dedi,ardından oğlan kardeşim aradı ,anneme söylediğim yalanım gerçek olmuştu.
Düşünün,biz o durumu canlı yaşamamış kişiler olarak bunları yaşadık,peki olayın içinde olanlar?
Bizim adam olmamız için ,derler ya "bir fırın ekmek yemek lazım" diye,bir fırın da yetmez bizlere,ben deprem vergisini ödemedim hiç,sadece miras kalan evi kiraya verirken stediler bir kereye mahsus verdim para,ama bir daha hiç ödemedim,yenilemiyorum da,ne zaman kiracı çıkacak,yeni birileri gelecek,o zaman öderim yine ,o da "zorunluluktan"
Neyse,çok uzattım yine biliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri