2 EL Ürün Alanlar Dikkat

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Evet değerli forum üyeleri başımdan geçen olayı sizlere anlatayım sizlerde buna göre tedbirinizi alın!

Msi Gk30 Combo Klavye Mouse Seti almıştım yaklaşık 6 veya 7 ay önce 2 el Hepsiburada'dan alınma garantili kutulu faturalı son zamanlarda klavyede bazen oynadığım oyunda tuşlar basıyorum işlemiyor ve space tuşunda yay sesi mevcuttu bende servise gönderdim [Msi Yetkili Servis] Göndermeden önce konuştuk temsilcisi ile bana mail adresinizi verin dediler sizlere ücretsiz kargo kodu ve ürün gönderirken ne yapmanız gerektiğine dair mail göndericem dedi bende tamam dedim sonra konuşurken şunu belirttim kendisine ben klavyeyi 2 el aldım sorun olurmu yok olmaz dediler bende sadece klavyede sorun var dedim mouse değil sadece klavyeyi göndersem yeterlimi evet dedi keza gönderdiği maildede yazıyordu sadece sorunlu ürünü gönderin diye bende gönderdim yaklaşık 4 gün sonra beni şahsi numara aradı [Msi Yetkili Servisi] ve şu marka ürünün mouse'si nerde diye sordu bende mouse hoşuma gitmedi sattım dedim bana mouse olmadan işlem yapamayız dedi ve urun'de değişim olacakmış klavye veya mouse benzeri ürünlerin tamiri vs yokmuş sadece değişim veya iade varmış dedi ve ürün değişimi veya iadesi bana değil fatura sahibine yapılacakmış :) benim hiçbir hakkım yokmuş + 2 el ürün alırken satış sözleşmesi vs yapın dedi bana e ben dedim yapsam sonuç değişecek mi yok dedi :)

(Asus Markası İçinde aynısını belirtti ve birçok marka için Msi Müşteri Hizmetleri)

Sonuç Olarak: Müşteri hizmetleri okadar vurdum duymaz'ki sizler konuşurken aklınıza bir şey takılsa sormanıza fırsat vermeyip maile yönlendirme yapıyorlar ben mail ve temsilcisinin dediğini yapmama rağmen benim ürünüme hiçbir müdahale yapılmadan iade ettiler ve kargo ücreti çıkararak iade ettiler bana ürünü bende aradım neden kargo ücreti vs var dedim bana kaç TL dedi kargo ücreti 35 TL dedim gönder ibanini gönderiyorum diyor Msi müşteri hizmetleri ama konuştuğu üslubu duysanız sizlerde kafayı yersiniz.

2 el ürün alırken lütfen defalarca düşünün bilginiz olsun beni bu şekilde mağdur ettiler mağduriyetimi çözmek için birçok yolla başvurdum ama sonuç alamadım.

(Konuyu alım satım kategorisine açıcaktım ama doğrulama istedi bundan dolayı buraya açtım kusura bakmayın)​

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Fatura sahibine işlem yapmak istemeleri normal.
Asıl sorun eksik bilgi vermelerinde.
Madem ilgili arıza sadece yeni ürün değişimi ile çözülebiliyor, o zaman müşteriyi önceden bilgilendirin.
Bir de hangi firma onu belirtmemişsiniz?:alala

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Arkadaşlarım memnun kalmıştı ama sizin sorun eksik bilgilendirme ve fatura sahibinin siz olmamasından kaynaklı.
Hocam fatura sahibi ben olmayabilirim fakat 2 el alışverişi sizde biliyorsunuzki var yani ben şimdi 20.000 TL değerinde ekran kartı alıp Msi marka aynı bu muameleyi gorunce elim boşmu durucam? 20.000 TL çöp'mü olacak?

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Hocam fatura sahibi ben olmayabilirim fakat 2 el alışverişi sizde biliyorsunuzki var yani ben şimdi 20.000 TL değerinde ekran kartı alıp Msi marka aynı bu muameleyi gorunce elim boşmu durucam? 20.000 TL çöp'mü olacak?
Yanlış anlamayın ancak bir de firma tarafından olaya bakın.
- Firma ürünü kime sattı?
- Fatura sahibine.
Ürün bedeli 20TL de olsa 20000TL de olsa firmanın muhatabı fatura sahibi. İkinci el alışveriş gerçeği tabii ki var ancak bu firmayı ne kadar bağlar.
Ayrıca değişim durumunda fatura sahibi siz olsanız bile ürün ile verilen tüm aksasuarlar dahil olmak üzere firmaya verilir ve karşılığında da aynı şekilde komple set olarak teslim alınır.

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Yanlış anlamayın ancak bir de firma tarafından olaya bakın.
- Firma ürünü kime sattı?
- Fatura sahibine.
Ürün bedeli 20TL de olsa 20000TL de olsa firmanın muhatabı fatura sahibi. İkinci el alışveriş gerçeği tabii ki var ancak bu firmayı ne kadar bağlar.
Ayrıca değişim durumunda fatura sahibi siz olsanız bile ürün ile verilen tüm aksasuarlar dahil olmak üzere firmaya verilir ve karşılığında da aynı şekilde komple set olarak teslim alınır.
Mouse + satış sözleşmesi vs versem dahi kendileri ilk sahibini baz alırız diyor?

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Mouse + satış sözleşmesi vs versem dahi kendileri ilk sahibini baz alırız diyor?
Değişim için sıkıntı çıkmayacaktır aslında. Kuzenimin felan deseniz olur biter. Ancak iş iade olduğunda fatura iptal işlemleri ya da iade faturası işlemleri devreye giriyor. Bu durumda para iadesini malı satan kurum, satış yapılan kişiye yapabiliyor. Sonuçta MSI veya distribütörü malı size değil örneğin teknoloji marketine yapıyor. Faturayı da ona kesiyor. Teknoloji marketi de son kullanıcıya satıyor ve faturayı ona kesiyor. Bu nedenle distribütör size para iadesi yapamıyor.

Ben zamanında ikinci elden dual kit RAM almıştım. Faturası da elimdeydi. Modüllerden biri bozulunca firmayı aradım ama iflas etmiş ve kapatmışlardı. Distribütör de bir şey yapamadı çünkü onların muhatabı da ben değildim. Ben de direkt yurtdışındaki üreticiye yazdım ve değişimi gerçekleştirdim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri