2. el otomobile vergi düzenlemesi

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37

2. el otomobile vergi düzenlemesi​

Hükümetin üzerinde çalıştığı ekonomik reform paketinde, vergi uygulamalarına ilişkin yeni kriterler getirilecek. Taslak ile ikinci el araçların noterdeki alım satım işlemlerinde binde 5 oranında vergi uygulanması da öngörülüyor

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Burayı anlamadım daha doğru anlamak istemedim. vergiyi aracın ikinci sahibinin aldığı oranda ayarlayacağız diyor. 15 sene sonra 2424.el olan bir araba alırsak 1-2 yaşında gibi vergi olacak gibi . şahin alsak kendi kadar vergi :kiskis

Taslak ile ikinci el araçların noterdeki alım satım işlemlerinde binde 5 oranında vergi uygulanması da öngörülüyor. Harç, araçların ilk tescilinden sonraki birinci satış ve devir işlemlerinde alım satım bedeli üzerinden alınacak.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Arabayı alınca zaten vergisini ödemiş oluyorsun. ÖTV nin KDV sini ödüyorsun .
Her yıl odedigin MTV saçmalığı daniskası.
Birde bu çıktı. Ben araci almak için kredi çekerken devlet bana diyormu ödeyemiyorsan ben sana yardımcı olim.
Fakat herşeyden vergi almasını bilir.soyguncu hükümet. Yazıklar olsun.
Devlet yetkilileri Altlarındaki lüks araçların sadce MTV' sini ödesin de görelim. Yakıtı yine bizden olsun. Un çuvalı misali vurun halka. Vurun vatandaşa. Bakalım nereye kadar sürecek saltanatınız

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Sırtını vergiye yaslamış, vatandaşın cebindeki paraya göz dikmiş bir hükümetten daha fazlası beklenemezdi zaten. Üretme, satma, koruma ama vergiye gelince havadan bile vergi iste. Buna sebep olan kim varsa, halkın cebindeki parayı alıp kendi cebine koyan kim varsa elbet bir gün hesap verecekler. İşte o gün Türkiye Cumhuriyetinin bayramıdır.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu durumu savunabilenler de var asıl benim şaşırdığım nokta orası.

Millet olarak, vergiden kaçınmanın yeni yollarını bulmak bizim işimiz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Demek ki sıra kulak arkasında.

images.jpeg520ab7e85ae58792.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
O değilde bisikletten bir gün vergi alınacak mı ki acaba? Sonuçta her bisikletin seri nosu var. Birde motorsuz araç kategorisine giriyor ??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt