2. El Bosch klima alınır mı?

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
2014 yılından beri İnverter olmayan klima üretimi zaten yok zira yasaklandı hocam.
Aynen videolarımda da anlattığım üzere inverter mi inverter ama Ne kadar inverter?

Kafa karıştırmak istemem lakin zaten bildiğiniz şu konuyu hatırlatmak istiyorum

İstatistik, matematiğin yalan söyleme sanatıdır.

Yani adamların sunduğu verilere bakıyorsun, kuantum fiziğini çözecekmişsin gibi teknik rakam paylaşıyorlar lakin bize en lazım olan bilgiyi yani ''bu aletin şanzımanı kaç vites kardeşim?'' Bize onu bir türlü söylemiyorlar.

2014 den beri üretilen her klima inverter, her klima kısıyor ama bunun ölçüsü ne? Anlaşılır dilde sunulmuyor o nedenle bahsi geçen ürünün kaba tabir ile şanzıman değeri nedir bilemiyoruz.

Çok güzel mühendislik
Çok güçlü motor
Çok kaliteli üretici
Çok kral gaz
Çok ideal plastik
Çok bla bla

Ama arabamız 3 vitesli.

Nasıl?

Şimdi bir Amerikan NOVA araba getirip Yanına TOYOTA arabayı koyup desek ki hangisi Kral?

Yahu sorunun kendisi bile saçma lakin Nova araba 3 vitesli benzinli (Gerçekten vardı öyle bir arabamız eskiden) TOYOTA 5 vitesli tüplü diye düşünün.

Tamam NOVA araba krallığını ilan etti kalite güç dayanıklılık sağlamlık vs vs yönünden, şanzımanı da var yani ekonomi de yapıyor yani en azından 2 vitesli değil, ama söz konusu ekonomi olunca TOYOTA nın 5 vites farkı işi alıp götürüyor.

Araba tamamen mecazi örnektir markaları bağdaştırmıyorum lakin şanzıman bu klimalar için en iyi örnektir.

İşte bu MİDEA nın mühendisliğinde adamlar kompresör frekansını (Örnek) 25 katman yapmış ise, o klimada 8 midir 3 müdür 10 mudur bilemiyoruz.
Adem abi samsung monitör mağdur etti diye konu açtım lütfen bir bakarmsın.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
malum uygulamadan banada cevap versen :clap:kiskis:hoba1:kas
Telefonla ilgili bir şey ise gidip telefonu bulmam lazım önce :kop

Malum oyunda 3 gün bedeve tank gelince unuttum ben dış dünyayı :kiskis

wt.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
konu dağılıyor ama senin bu oyun la ilgili yazını görünce merak edip videolara batım zevkli bir oyuna benziyor
Herkese hitap etmese de ben bayılıyorum.

İkinci dünya savaşının mümkün olduğunca gerçek koşulları ile 15 e 15 (Genelde) ihtilaf devletleri olarak Allah ne verdiyse dalıyorsun meydana :))

Oyuna yeni başlayanlara genelde gaz tenekesi gibi lite tank vs geliyor ancak ilerledikçe Premium ücretsiz tanklar veriyorlar çok keyifli oluyor oyun.

Görsel başarısı çok çok çok üst düzey bir oyun o nedenle bu oyunu oynarken maden bile kazmıyorum :)))

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bilader dükkanı kapatttı dükkanda kullanılan 18 lik arçelik klimayı 500 tl sattı alan seyyar klimacı arkadaşta 1000 tl satmış.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33
Bosch klimalari bildiğim kadari ile midea uretiyor.

Gecen kendi evime sigma kurdurdum, gelen iklimsa servisi klimayi sokup baska yere takmanin bedeli 300,00 TL dedi. Sizin bakir boru degismesi gerekirse metresine de 140,00 TL dedi. Sokme takma 1000,00 TL cok abartili geldi bana.

Bu sartlarda 5 metre bakır boru kullanarak klimayi baska yere monte etmenin bedeli pazarliksiz 1.000,00 TL tutar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu ikinci el klima işi sıfırların fiyatı uçunca önem kazandı iyice. Bu başlık gibi aslında bir "ikinci el değeri ne eder" gibi ustalara sorabileceğimiz genel bir başlık olsa faydalı olur mu sizce?
Aslında A Adem Helvacı ikinci el klima alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair bir video çekse güzel olur.
Ana başlıkla beraber iyi olur.
Sonuçta bu işin de üçkağıtı olabilir, veya değmeyecek bir klimanın alınması önlenmiş olur.
Her sistem gibi klimalar da bakımsızlıklarının bedelini fatura, arıza ve hastalığa sebebiyet verme şeklinde tüketicisine ödetebiliyor.
Ki özellikle işin filtre temizliği & bakım tarafı çok önemli. Ciğer hastalığı şakaya gelmez.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt