2 AYLIK REDMİ NOTE 9 KLONLU İMEİ

• Konbuyu başlatan Fatih009
  • Başlangıç tarihi
smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
marka ile ilgili ufacik bir ön arastirma bile fikir sahibi edebiliyor aslinda. Bir malin ederi 10 liraysa daha uygun fiyatlisini sorgulamak konuyu acikliyor aslinda. Cogu zaman isimize gelmese de gercek yakinlardan bir yerden bize göz kirpiyor.

Screenshot_20210628-145824_Samsung-Internet9d9c8d2a383cc1ac.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Aynen az önce satıcıyı inlemeye aldım hemen hemen herkesde imei sorunu yaşanmış, sorun yaşayanlarada arayın çözelim diyor. Büyük ihtimalle imei çakıp geri gönderiyorlar telefonları, her hangi bir servis yok arada KVK, DELTA v.s gibi, garantisi biziz diyor.

Ya replika ürün satıyor, ya yurt dışından kaçak yollarla ülkeye sokulmuş telefon satıyor yada ithal edilmiş kayıt altına alınmamış telefon satıyor.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu arada merak ettim, kasmaların klonlama ile ilgisi var mı? Birde bu klonu nasıl yapıyorlar? Misal bizim aldığımız telefon kutusunu kötü niyetli bir satıcı kenara kaydedip başka birine kopyalayabiliyor mu? Yoksa bir algoritması olan program tarayarak deneyerek mi buluyor (piyango misali)?
Kasmaların klonlama ile alakası yok hocam, kasmalar her telefonda olan olası sorun.

Birincisi cihaz orijinal tr kayıtlı olarak distribütör tarafından Türkiye'ye getirilir ve kötü niyetli satıcı yada aracı IMEI yi bir kenera not alır, cihazı sattıkdan sonra başka cihazlarda o kenara not ettiği orijinal imeyi kullanabilir.

İkincisinde direkt kaçak gelmiştir cihaz adam çakma IMEI atar ve orijinal diye satar cihazı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aynen az önce satıcıyı inlemeye aldım hemen hemen herkesde imei sorunu yaşanmış, sorun yaşayanlarada arayın çözelim diyor. Büyük ihtimalle imei çakıp geri gönderiyorlar telefonları, her hangi bir servis yok arada KVK, DELTA v.s gibi, garantisi biziz diyor.

Ya replika ürün satıyor, ya yurt dışından kaçak yollarla ülkeye sokulmuş telefon satıyor yada ithal edilmiş kayıt altına alınmamış telefon satıyor.
Kaçak satıyor bence hocam, benim hatam n11 gibi bir siteden aldık ve satıcının yüzde 94 oranında olumlu puanı vardı güvenip aldık.

Hiç aklıma gelmedi böyle bir üç kağıt.
Dediğiniz gibi ben kendime 2 yıl önce note 8 pro almıştım ve kutu içinden Türkçe garanti kapıdı ve ithalatçı bilgisi kağıtları çıkmıştı, ama bu sorun yaşadığım note 9 un içinden hiç öyle distribütör kağıdı falan çıkmadı.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Bu konuyla ilgili bir anımı kısacık anlatayım müsaadenizle. Galaxy s3 yeni çıkmış Yasal mağazasında ateş pahası. Bir de n11 gibi, gg gibi sitelerde ithalatçı garantili ibaresiyle yüzde 10-15 daha ucuzları var. Ben de simbiyan bir telefondan s3'e geçeceğim. Monte idi sanırım. Bir satıcıdan verdim sipariş Telefonda bir sorun gözükmüyor gıcır gıcır Kutusunu ilk ben açtım kullanıyorum. Tam 3 ay sonra o mesaj bana da gelmişti. Satıcıyı aradım. Aldığım cevap Bişey olmaz aaabbi Korkutmak için otomatik mesaj gönderiyor onnlar kapanmaz telefonun... Peki... 15 gün sonra aynı mesaj bir daha geldi ve telefon aramaya kapandı. O zaman aklıma şikayetvara yazmak geldi ve yazdım. Satıcıya şikayet mesajı gidince bu kez hemen o beni aradı ve konuyu çözmek üzere beni Eminönündeki dükkanına davet etti. . Zaten İstanbul'da yaşıyordum ve aldım cihazı kutusunu her türlü aksesuarını dükkanı adeta bastım. Eminönü'nde playstation cihazları ve kutulu oyunları satan bir mağaza... Çok büyük bir dükkan değil. Adam gitti hemen yan tarafındaki KVK shoptan sıfır bir s3 cihaz aldı adıma fatura ettirdi "Hakkını helal etmediğini" söyleyerek bana verdi. Şikayetvara düşünce marka değerleri zarar görüyormuş. O telefonu da yurt dışından gelen arkadaşı yanında getirmişmiş. Piyasasından ucuz satılan telefonu alarak asıl suçlu benmişim. Dükkandan çıktığım gibi yeni telefonu sahibinden üzerinden sattım ve bir daha ithalatçı sözcüğünün geçtiği ürünlere göz ucuyla bile bakmadım.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Telefonu aldığınız kişi hakkında bir şikayet kaydı

Okudum hocam bu şikayeti adamı yakmış sahtekarlar.

Bilinçli tüketici olmamız şart yoksa her daim bu tarz sahtekarlar bizi kazıklayacak.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu konuyla ilgili bir anımı kısacık anlatayım müsaadenizle. Galaxy s3 yeni çıkmış Yasal mağazasında ateş pahası. Bir de n11 gibi, gg gibi sitelerde ithalatçı garantili ibaresiyle yüzde 10-15 daha ucuzları var. Ben de simbiyan bir telefondan s3'e geçeceğim. Monte idi sanırım. Bir satıcıdan verdim sipariş Telefonda bir sorun gözükmüyor gıcır gıcır Kutusunu ilk ben açtım kullanıyorum. Tam 3 ay sonra o mesaj bana da gelmişti. Satıcıyı aradım. Aldığım cevap Bişey olmaz aaabbi Korkutmak için otomatik mesaj gönderiyor onnlar kapanmaz telefonun... Peki... 15 gün sonra aynı mesaj bir daha geldi ve telefon aramaya kapandı. O zaman aklıma şikayetvara yazmak geldi ve yazdım. Satıcıya şikayet mesajı gidince bu kez hemen o beni aradı ve konuyu çözmek üzere beni Eminönündeki dükkanına davet etti. . Zaten İstanbul'da yaşıyordum ve aldım cihazı kutusunu her türlü aksesuarını dükkanı adeta bastım. Eminönü'nde playstation cihazları ve kutulu oyunları satan bir mağaza... Çok büyük bir dükkan değil. Adam gitti hemen yan tarafındaki KVK shoptan sıfır bir s3 cihaz aldı adıma fatura ettirdi "Hakkını helal etmediğini" söyleyerek bana verdi. Şikayetvara düşünce marka değerleri zarar görüyormuş. O telefonu da yurt dışından gelen arkadaşı yanında getirmişmiş. Piyasasından ucuz satılan telefonu alarak asıl suçlu benmişim. Dükkandan çıktığım gibi yeni telefonu sahibinden üzerinden sattım ve bir daha ithalatçı sözcüğünün geçtiği ürünlere göz ucuyla bile bakmadım.
Pişkinliğin bu kadarı, arsız hırsız ev sahibini suçlu çıkarırmış.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Sorun kısmen çözülmüş gibi duruyor. Benim asıl merak ettiğim, telefonun kutusundaki imei ile ilk imei uyuşuyor muydu?
Ya da ilk alındığında iki sim de aktif olarak çalışıyor muydu?

Imei atılan Xiaomi'lerde Note8'den sonraki seriler sadece tek hat olarak çalışır. O da sim2'dir. Buradan hareketle telefonun ilk geldiğindeki durumu anlaşılabilir.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sorun kısmen çözülmüş gibi duruyor. Benim asıl merak ettiğim, telefonun kutusundaki imei ile ilk imei uyuşuyor muydu?
Ya da ilk alındığında iki sim de aktif olarak çalışıyor muydu?

Imei atılan Xiaomi'lerde Note8'den sonraki seriler sadece tek hat olarak çalışır. O da sim2'dir. Buradan hareketle telefonun ilk geldiğindeki durumu anlaşılabilir.
Bu soruları bende merak ediyordum ta ki cihazın kaçak cihaz olduğuna emin oluncaya dek.
Çünkü cihazın kutusunda ve içeriğinde hiçbir Türkçe ibare yok, normalde 2-3 sayfalık küçük ithalatçi firmanın garanti belgesi çıkar, o da yok kutu içeriğinde, yani bu cihaz kaçak.

Biz piyasa fiyatından 50 lira daha aşağıya aldık , n 11 ve satıcının yüzde 94 puanına güvendik. O yüzden hiç cihazın kaçak olduğu aklımıza gelmedi ve ilk geldiğinde IMEI kontrolu yapmadık.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bu soruları bende merak ediyordum ta ki cihazın kaçak cihaz olduğuna emin oluncaya dek.
Çünkü cihazın kutusunda ve içeriğinde hiçbir Türkçe ibare yok, normalde 2-3 sayfalık küçük ithalatçi firmanın garanti belgesi çıkar, o da yok kutu içeriğinde, yani bu cihaz kaçak.

Biz piyasa fiyatından 50 lira daha aşağıya aldık , n 11 ve satıcının yüzde 94 puanına güvendik. O yüzden hiç cihazın kaçak olduğu aklımıza gelmedi ve ilk geldiğinde IMEI kontrolu yapmadık.

Evet, anlattığınıza göre şüphe götürmeyecek şekilde telefon kaçak ve imei'si değiştirilmiş olarak gelmiş.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Az önce kargo şubesinde telefonun önünü arkasını, tüm kutu içeriğini detaylıca ve görünür şekilde videoya çekerek kargo görevlisine teslim ettim.

Belli mi olur orjinal diye kaçak telefon satan adam, kutunun içinde telefon yok deyip iade talebini reddetmeye çalışır.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Az önce kargo şubesinde telefonun önünü arkasını, tüm kutu içeriğini detaylıca ve görünür şekilde videoya çekerek kargo görevlisine teslim ettim.

Belli mi olur orjinal diye kaçak telefon satan adam, kutunun içinde telefon yok deyip iade talebini reddetmeye çalışır.
Çok iyi yapmışsın, verdiği cevapları incelediğimde bu işten tırsıyorda, durumu anlayanın hemen iadesini alıyor öyle gözüküyor. THH ile şikayet edeceğini söyleyenlere iade edin felan demiş, ama ne olacağı belli olmaz. Zaten biri şikayet etse bunu yanar, telefonlar hem kaçak, hem sahte imei hem de revizyonlu tamir görmüş cihazlar satıyor.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Üşenmeyip 1.5 yada 2 yıl önce satın aldığım Xiaomi telefonumun kutusunu bulup içinden çıkan kağıtları bulup sizinle paylaşıyorum, görüldüğü üzere kutu içerisinde distribütör bilgisi, Xiaomi Türkiye Garanti belgesi ve e fatura var.

IMG_20210628_193625.jpg

Birde söz konusu redmi NOTE 9 cihaza bakalım, içinden herhangi bir Türkçe kağıt çıkmadı, sadece kıytırık bir elle yazılmış fatura çıktı.
Neyse iyi bir akıl değneği oldu bize

IMG_20210628_115747.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Geçmiş olsun. Satıcıyı öğrendiğimiz de iyi oldu. Hayret ya millette cesaret de var. N11 üzerinden xiaomi Türkiye garantili cihaz diye çakma imei ile gönder.. Bunuda duyduk ya.. Bunlar yüzünden olan dürüst satıcılara oluyor. Bu olayın N11'inde haberi olması lazım. Onu da lekeliyor. Ama olan daha çok tüketiciye oluyor ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt