2.400-2.600 tl Bandında Yeni Çift için Buzdolabı Tavsiyesi

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Merhabalar.
Ev kuruyorum, haziran sonrasında evlenecegim.
400 lt üstü kullanışlı bir buzdolabı bakıyorum. Eşim kullanışlı oldugunu düşündügü için alttan donduruculu buzdolabı düşünüyor.
Benim için ise farketmez.
bütçem maksimum 2600tl. bu bütçe ile;
Grundig GKNE 4800
Vestel NF520
Altus ALK 470 N
Altus ALK 475 N
Profilo BD3257W2NN
Profilo BD3058W3Nn
Profilo BD2053W2NN
Regal 5100
Samsung RT46K6000
Arçelik 570465MB
Liebher CTnef 5215

yukarıda yazdıgım Buzdolaplarından birini düşünüyorum.

artık çok bunaldım ve düğün sürecide cok sıkıyor.
LÜtfen yardım istiyorum...

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Günceldir. Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
TEKNOwest teknovest üstadım bunu birkaç kişiden daha duydum. Nedeni nedir acaba?
Bu duruma göre samsung RT46K6000 ve Liebher CTnef 5215 öne cıkıyor diyebilir miyiz? tavsiyeniz hangisi ya da hangileri olur? Teşekkürler.

alttan dd li (kombi) dolaplar biraz sıkıntılı tavsiyem üstten dd li dolap almanız yönünde

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
alttan dd li (kombi) dolaplar biraz sıkıntılı tavsiyem üstten dd li dolap almanız yönünde

hangi marka/modelde sorun yaşadınız? ve yaşadığınız sorun neydi?

insanları doğru bilgilendirmek adına spesifik veriler vermeniz gerekiyor. yoksa bu dediğinizin tv ye atari bağlamak tv yi bozar demekten hiç bir farkı yok.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
By_Nisay By_Nisay, Buzdolabi konusunda benim favorim Samsung olur.

Gerek sessiz çalışması,gerekse problemsizligi,gercek anlamda iyi sogutmasina,tasarımı samsungu hep 1 adim one cikariyor.

Gelelim asil mevzuya kapasite evlendiğin bende 4xx lt tercih ettim.
cocuklar olana kadar gul gibi yetti buzdolabi
daha sonrasinda ayrica derindondurucu alma geregi hissettim.

tabi bunda balik avciligi yapmamda etkin rol oynadi tekbasina dolabın kapasitesine suc bulamam.

cocuklarim 4 ve 1.5 yasinda artik buzdolabi kurtarmiyor. dolap tikabasa dolu
bu nedenden oturu 270lt derindoruncusuna dijital termostat takarak
buzdolabi veya derindoruncu olma özelliği kazandirdim.
belli donemlerde derindonrucu olarak kullaniyorum.
onun haricinde buzdolabi kapasitesi nedeniyle 270lt derindondurucu buzdolabi modunda duruyor.
cok yer kaplayan gidalari oraya koyuyoruz.

kissadan hisse 400tl buzdolabi birkac seneye kalmadan yetersiz kalacaktir.
birdaha buzdolabi maliyetine girme durumun soz konusu olacak.

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Sota Sota hocam, 4xxLT seçmemin asıl sebebi aslında tamamen duygusal. Bütçe en fazla 2600 olunca ne yazıkki 400 litre civarı oluyor buzdolabı. Coluk cocuk oluncada dolabı gittigi yere kadar zorlayacagım.
450Lt Profilo var Low-Frost, biraz eski model gibi ama A++ enerji sınıfı ve kapasitesinden ötürü cok tercih edilmiş gibi.
Şaştım kaldım esasında, bütçe kıskacınada girince karar vermek daha da zorlaşıyor.

By_Nisay By_Nisay, Buzdolabi konusunda benim favorim Samsung olur.

Gerek sessiz çalışması,gerekse problemsizligi,gercek anlamda iyi sogutmasina,tasarımı samsungu hep 1 adim one cikariyor.

Gelelim asil mevzuya kapasite evlendiğin bende 4xx lt tercih ettim.
cocuklar olana kadar gul gibi yetti buzdolabi
daha sonrasinda ayrica derindondurucu alma geregi hissettim.

tabi bunda balik avciligi yapmamda etkin rol oynadi tekbasina dolabın kapasitesine suc bulamam.

cocuklarim 4 ve 1.5 yasinda artik buzdolabi kurtarmiyor. dolap tikabasa dolu
bu nedenden oturu 270lt derindoruncusuna dijital termostat takarak
buzdolabi veya derindoruncu olma özelliği kazandirdim.
belli donemlerde derindonrucu olarak kullaniyorum.
onun haricinde buzdolabi kapasitesi nedeniyle 270lt derindondurucu buzdolabi modunda duruyor.
cok yer kaplayan gidalari oraya koyuyoruz.

kissadan hisse 400tl buzdolabi birkac seneye kalmadan yetersiz kalacaktir.
birdaha buzdolabi maliyetine girme durumun soz konusu olacak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Profilo BD3058W3VV A++ 508LT - Yıllık Enerji Tüketimi (kWh) 292kw

Samsung RT46K6000S8/TR A+ 468LT - Yıllık Enerji Tüketimi (kWh) 298kw

Ardaki 40lt farkı gormezden gelırsen.

Samsung Buzdolapları ınterver tekonolojısı kullanıyor neredeyse ( benım gozlemım %60-70 sureklı calısır durumdalar dusuk kapasıteyle buda buzdolabı ıcerısınde ısı salınımını engellıyor, buna ek olarak dusuk enerjı tuketımı uzun kompresor omru)

Samsung twıncoolıng mevcut bolmelerı ayrı ayrı sogutur nem dengesını korur koku karısmasını engeller.

dondurucu bolumunu sogutucuya cevırebılırsınız. yada tatıl moduna kullanıp dondurucu bolumunu kapatıp ekstra enerjı tasarrufu yapabılırsınız.

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Teşekkür ederim Sota Sota :cak
Profilo BD3058W3VV A++ 508LT - Yıllık Enerji Tüketimi (kWh) 292kw

Samsung RT46K6000S8/TR A+ 468LT - Yıllık Enerji Tüketimi (kWh) 298kw

Ardaki 40lt farkı gormezden gelırsen.

Samsung Buzdolapları ınterver tekonolojısı kullanıyor neredeyse ( benım gozlemım %60-70 sureklı calısır durumdalar dusuk kapasıteyle buda buzdolabı ıcerısınde ısı salınımını engellıyor, buna ek olarak dusuk enerjı tuketımı uzun kompresor omru)

Samsung twıncoolıng mevcut bolmelerı ayrı ayrı sogutur nem dengesını korur koku karısmasını engeller.

dondurucu bolumunu sogutucuya cevırebılırsınız. yada tatıl moduna kullanıp dondurucu bolumunu kapatıp ekstra enerjı tasarrufu yapabılırsınız.

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140

bu konuyu biraz daha açarmısınız. bende alttan dd li vestel almayı düşünüyorum da hatta şuan şu modeller arasında karar vermeyi düşünüyordum

Vestel NFK510 Buzdolabı
Vestel NFK540 E Ion

Ayrıca WINDSOR markası ile Vestel buzdolabları aynı kalitede parçalar mı kullanılıyor.
?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Systemci

Yeni Üye
8 Tem 2019
32
35
Hocam Liebherr alacak bütçeniz var ise kesinlikle es geçmeyin.. Çok kaliteli bir markadır ayrıca bu fiyatlara bulmanız çok zordur..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri