18 Haziran Hİ-LEVEL 55 UHL 960

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben 55UHL950 de deniyorum bir problem yok 960 için bişey diyemem ekran alıntısı dolby nin kendi trailer dosyasından oraya da yanlış yazmış olamazlar

Ben yine de diyorumki o ses çıkmayan dosya sorunlu

dolby-test-video.jpg
bence de dosya film hatalı düzenlenmiş eksileri var vestel standart dışı olduğu için tr sesi vermedi görünmüyor çünkü tr sese başlık girmemişler id 3 yerine 35 diyor vestelin işletim sistemi hatayı çözemiyor tr ses çıkmıyor darkta bikaç tespit resim atıyorum

Ekran-Alintisi-dark.png

Ekran-Alintisi26a09925e70693f86.png

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
OMEGA OMEGA,

E-AC3 ve AC3 farklı ses formatlarıdır. E-AC3'ü açmaz. AC3'ü açar. 960 da da durum böyledir ;)

Çözüm:
Mkvtoolnix indireceksin. Kullanmayı öğreneceksin gayet basittir. Youtube'da anlatım bulursun. Sonra film izleme sitelerinden aynı bölümü indireceksin idm ile. Sonra mkvtoolnix'e hem kendi video dosyanı komple, hem de netten indirdiğin video dosyanı komple tanıtacaksın. Sonra kendi dosyandaki sesin tikini kaldırıp netten indirdiğin dosyanın tikini işaretleyeceksin. Ve yazdıracaksın. Böylece görüntü dosyan kendi dosyan, fakat ses dosyan netten indirdiğin filmden olacak. Kısacası elindeki filmin ses dosyasını değiştireceksin ;)
secgili burakalp054, valla yıllardır Mkvtoolnix kullanarak ses encode ediyorum, lakin bu tv de kullanmak ve ses alabilmek için bu akıllıca bir çözüm değil benim açımdan.
ayrıca zaten benim donanım olarak herşey var masaüstü pc hdmi ile direk bağlı onu yapacağıma 100 lerce medya player oynatıcısı var onlarla direk izlerim uğraşmaya ne gerek:cak...
pc.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dosya bilgisinde audio 2 turkçe fakat title girilmemiş o yüzden tv de menüde gelmiyor olabilir

Başka bir bölüm var ise audio kısmında türkçe title var mı ona bakarmısınız
tv üzerindeki info tuşu ile ses değiştirme bölümüne ulaşımda bir sorun yok. sorun şu ki tr sesi seçince ses kesiliyor, desteklemiyor.... umarım yazdıklarını yalnış anlamamışımdır

birde gözümden kaçmış olabilir yazdıysanız. yüklediğim dizi yi denediniz mi? var mı ses? senin tv de

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
secgili burakalp054, valla yıllardır Mkvtoolnix kullanarak ses encode ediyorum, lakin bu tv de kullanmak ve ses alabilmek için bu akıllıca bir çözüm değil benim açımdan.
ayrıca zaten benim donanım olarak herşey var masaüstü pc hdmi ile direk bağlı onu yapacağıma 100 lerce medya player oynatıcısı var onlarla direk izlerim uğraşmaya ne gerek:cak...
pc.jpg

tv üzerindeki info tuşu ile ses değiştirme bölümüne ulaşımda bir sorun yok. sorun şu ki tr sesi seçince ses kesiliyor, desteklemiyor.... umarım yazdıklarını yalnış anlamamışımdır

birde gözümden kaçmış olabilir yazdıysanız. yüklediğim dizi yi denediniz mi? var mı ses? senin tv de

Dark sezon 3 bölüm 2 paylaştığın linkten indirdim bende sadece almanca ses çıktı dil değiştirme menüsünde türkçe gelmedi

Bende o dosyada sıkıntı var dedim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dark sezon 3 bölüm 2 paylaştığın linkten indirdim bende sadece almanca ses çıktı dil değiştirme menüsünde türkçe gelmedi

Bende o dosyada sıkıntı var dedim
Dosyada sıkıntı yok ama tr ses karışık kodlanmış tr ses var vestel yazılımı görmüyor o yüzden bende sadece almanca ses aldım zaten smart özelliğini kullanmıyorum usb,den film izlemiyorum
harici uydu alıcısı+ tv box+pc bağlı olarak kullanıyorum alırken büyük ekranlı monitor olarak düşünerek aldım 2600 TL bundan fazlası olmaz zaten

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Dosyada sıkıntı yok ama tr ses karışık kodlanmış tr ses var vestel yazılımı görmüyor o yüzden bende sadece almanca ses aldım zaten smart özelliğini kullanmıyorum usb,den film izlemiyorum
harici uydu alıcısı+ tv box+pc bağlı olarak kullanıyorum alırken büyük ekranlı monitor olarak düşünerek aldım 2600 TL bundan fazlası olmaz zaten

Sonuçta yine dosya bak ses karışık kodlanmış diyorsun aynı kapıya çıkıyor tv nin bir günahı yok bu işte :)

Tabiki verdiğimiz paraya bakarsak beklentileri karşılıyor mu karşılıyor zaten bu tv lere premium sınıf sayılan tvlerle aynı parayı vermiş olsak türkçe ses olmayan ve olupta tv tarafından okunmayan dosyayı değilde bu paraya bu tv de bunu da açamıyorsak kazıklanmışızı tartışırdık :sirit

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Sonuçta yine dosya bak ses karışık kodlanmış diyorsun aynı kapıya çıkıyor tv nin bir günahı yok bu işte :)

Tabiki verdiğimiz paraya bakarsak beklentileri karşılıyor mu karşılıyor zaten bu tv lere premium sınıf sayılan tvlerle aynı parayı vermiş olsak türkçe ses olmayan ve olupta tv tarafından okunmayan dosyayı değilde bu paraya bu tv de bunu da açamıyorsak kazıklanmışızı tartışırdık :sirit
vestel çözüm merkezi den esen hanıma durumu yani SES + görüntüyü de içine ekleyerek aktardım. bu hususta çok bilgisi olmadığını ilgili birimden bilgi aldıktan sora tarafıma dönüş yapacağını bildirdi. bakalım bir şey çıkacak mı?

G Çevrimdışı

gerenkyok

Yeni Üye
21 Haz 2020
16
35
geçen a101 de bu televizyonu gördüm. Kullanan arkadaşlar maç yayını ve netflıx de film izlemek için önerir misiniz acaba? Olumlu olumsuz yönleri ile ilgili bilgilendirme yapabilir misiniz?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
geçen a101 de bu televizyonu gördüm. Kullanan arkadaşlar maç yayını ve netflıx de film izlemek için önerir misiniz acaba? Olumlu olumsuz yönleri ile ilgili bilgilendirme yapabilir misiniz?

Su an için bu modelden sanırım biraz uzak durmakta fayda alan herkes sıkıntı yaşadı eğer yine almak istiyorsanız forumda bir kaç gün kullanıp satılığa çıkartan arkadaşlar var

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Ben bu tv'yi satıyorum. 18 haziranda a101'den aldım. Maç ve netflix'te gayet iyi ama benim beklentimi karşılamıyor. Oled istediğim için. İlan için ikinci el tv bölümüne bakınız.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
arkadaşlar üzerimden büyük bir yük kalktı :hihi uhl960 ı bir tl kar ile satım birdaha töbeler töbesi olsun benim kapımdan bu model girmeyecektir bundan emin olun, samsun va panel mı asla almayacağım... sözde daha alt model olan kardeşi uhl950 modelinde de alan biri olarak yazıyorum 1 görüntüye önem verenler, 2 tv de fluluk istemeyenler, 3 bu tv neden canlı, net, doğal görüntü vermiyor diyenler, 4 yan açıdan gölgelenmeler istemiyorum diyenler,
MB130E SAMSUNG VA PANEL_Hİ-LEVEL 55 UHL 960 DEN UZAK DURUNUZ SİZLERİ ÜZECEKTİR...

MB130E SAMSUNG VA PANEL_Hİ-LEVEL 55UHL 960 tv,
MB230 LG IPS PANEL_Hİ-LEVEL 55 UHL 950 YE KIYASLA PUANLAMA YAPACAK OLURSAM 960 2 PUAN ALIR.
55 uhl950 10 ÜZERİNDEN 9 ALIR.
bir dipnot bu kendi gözlemim ve kendi göz bakışım ile yazılan görüşümdür...

uhl960 tv yi sattığım arkadaşa duvar montajını da gidip kendim yaptım, bu arkadaşta daha önce kurulu olan bir tane plazma tv vardı onuda bana hediye verdi,

12a6ab81-236a-41f2-96a3-d8e167c5497e.jpg
39761765-814d-495f-b756-8642d2a2407a.jpg
a122a271-bd5d-485a-8bae-9de1af607890.jpg
cf9e14d3-45ee-4733-b1ad-35846f56a128.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

hakaniko

Yeni Üye
8 Haz 2020
20
32
Selamlar. CNN Türk izlerken TV nin reset atması konusunda bir yorumunuz olur mu? Başka kanal veya netflix veya youtube izlerken sorun yok. Ama uydu üzerinden CNN Türk izlerken bazen dakikada bir, bazen 5dk da bir reset atıyor tv.

U Çevrimdışı

UzunEsmer

Aktif Üye
3 Tem 2018
115
44
55 veya 58 Toshiba boyut uygunsa alabilirsiniz, ben 58ul3a63dt modelini incelemiştim video youtubede var. Hattw bu günlerde a101 e 50 inç geldi bak o da çok alındı .
Konunu buyunlugunu bozmamak için gerekirse Televizyon tavsieyesi ana konu başlığı altında devam ediniz
58ul3a63dt paneli nedir karma mı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
E Çevrimdışı

Emin07

Yeni Üye
12 Haz 2020
9
34
  • Merhaba 55 UHL 960 tv yi 3 ay önce aldım ve ekranın üst kısmına yakın yatay ince bir mavi çizgi oluştu servise gönderdim ve garantiden yapılıyor neden böyle çizgi oluşur. Ve değişim istesem mi bilemedim.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri