A Çevrimdışı

andante1907

Yeni Üye
8 Eki 2020
37
37
Mukemmel bir rehber olmus. Eline emegine saglik üstadim...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben sadece pixelence ve movisense yi acip birakmistim. Yarin eve gidince bircok ayari acacagim.

Ozellikle bunu acma diyeceginiz bir ayar varmi? Goruntu yada seste sorun yaratan...?

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Goruntu yada seste sorun yaratan...?
Tesekkür ederim, görüntü konusunda her tv nin panelinde farklilik oldugu icin kendiniz denemeniz gerekiyor ,ses konusunda problem ben yasamadim ve surround donanim yok ise her tv nin donanimi ayni zaten, bir sorun olmamasi gerekir diye düsünüyorum.Deneme yaparken tek tek deneme yapin,ayrica bilmediginiz özellikleri acmayi denemek isterseniz ful yaziliminiz yok ise denemeyin sistem cökme ihtimali var.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Mukemmel bir rehber olmus. Eline emegine saglik üstadim...

Ben sadece pixelence ve movisense yi acip birakmistim. Yarin eve gidince bircok ayari acacagim.

Ozellikle bunu acma diyeceginiz bir ayar varmi? Goruntu yada seste sorun yaratan...?

Şunu da unutmayın yaptığınız her modlama tv nin işlemcisine ek yük getirecek kullanmayacağınız modlamaları yapmamanızda fayda var

Sorun yaratabilecek benim bildiğim dolby vision var anakart desteklemiyor ise aktif ettiğiniz de netflix içeriklerinde problem yaşayabilirsiniz

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Şunu da unutmayın yaptığınız her modlama tv nin işlemcisine ek yük getirecek kullanmayacağınız modlamaları yapmamanızda fayda var

Sorun yaratabilecek benim bildiğim dolby vision var anakart desteklemiyor ise aktif ettiğiniz de netflix içeriklerinde problem yaşayabilirsiniz
Hocam tv açılışında çıkan boot logo ile kapanışta çıkan winks özelliğini kapatırsam tv'nin açılış ve kapanış hızında bir fark olur mu ?

A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
Bu anlatilanlari mb130e anakartli hilevel 55 uhl 960 ta denedim Memc ve virtual hdr ve dolby vision gözükmedi sadece film algılayıcı dts virtual ve avl geldi ve bunlar çalışıyor teşekkür usta

Aslında dolby vision için ugrastim ama olmadı film algılayıcı özelliği nereden aktif ettim bilmiyorum

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bu anlatilanlari mb130e anakartli hilevel 55 uhl 960 ta denedim Memc ve virtual hdr ve dolby vision gözükmedi sadece film algılayıcı dts virtual ve avl geldi ve bunlar çalışıyor teşekkür usta

Aslında dolby vision için ugrastim ama olmadı film algılayıcı özelliği nereden aktif ettim bilmiyorum
rica ederim,bazi özelikleri tv/panel izin desteklemesi gerekiyor yoksa olmuyor maalesef.Dolby vision bunlardan birisi ,mesala Bluetooth u acmak da mümkün ama tv nizde yoksa o da calismiyor..

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Mb130s anakartlı Vestel 49UD8200 tv de bağımsız kulaklık ses ayarı, memc (Film algılayıcı olarak menüde belirdi) ve bekleme modunda resim özelliklerini aktif ettim fakat bu bekleme modunda resim olayı nasıl çalışıyor anlamadım.
19.10.2020-13-23-Office-Lens-2.jpg

Birde bu modlama menüsünde WelcomeScreen diye bir seçenek var ve aktifti ben denemek için kapattım ama bir fark görmedim. Bu neyin nesi ?
Ekran-goruntusu-2020-10-19-141000.png

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Mb130s anakartlı Vestel 49UD8200 tv de bağımsız kulaklık ses ayarı, memc (Film algılayıcı olarak menüde belirdi) ve bekleme modunda resim özelliklerini aktif ettim fakat bu bekleme modunda resim olayı nasıl çalışıyor anlamadım.

Birde bu modlama menüsünde WelcomeScreen diye bir seçenek var ve aktifti ben denemek için kapattım ama bir fark görmedim. Bu neyin nesi ?

Bu modlama da beklentimiz tv nin standby bekleme konumunda resim dosyalarını slayt halinde geçmesi ama aktif edilince kaynak bulma ile ilgili sıkıntıdan dolayı çalışmıyor

Welcome screen aktif edip açılış logosunu degistirebilirsiniz veya uygun cozunurlukte resim seçip açılış logosu yerine onu koyabilirsiniz

Flash belleğin içine 1920×1080 geçmeyecek bir resim atıp görüntüleyici ile açın daha sonra kumanda dan seçeneklere gelip açılış resmini seçin

TV her açılışta o resmi gösterir

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591

Welcome Screen otel modunda aktif olur her açılışta kumanda üzerinden her hangi bir tuşa basana kadar Welcome yazar.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
bekleme modu icin usb den resim ariyor fakat resim dosyasinin isimini bulamadik,usb takili degilse usb yok ,takili ise resim yok uyarisi geliyor her türlü resim modu ve cözünürlük denendi,ben dosya isiminden kaynakli sorun oldugunu düsünüyorum.Aslinda calissa isyerleri icin güzel bir tanitim icerigi hazirlanip görsel reklam amacli kullanilabilir ,restoranlarda menü tanitimi vs..

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
bekleme modu icin usb den resim ariyor fakat resim dosyasinin isimini bulamadik,usb takili degilse usb yok ,takili ise resim yok uyarisi geliyor her türlü resim modu ve cözünürlük denendi,ben dosya isiminden kaynakli sorun oldugunu düsünüyorum.Aslinda calissa isyerleri icin güzel bir tanitim icerigi hazirlanip görsel reklam amacli kullanilabilir ,restoranlarda menü tanitimi vs..

Bi telnet yapabilseydik belki onu da çözebilirdik drive adı yerine Web adresi vs denenebilirdi belki ilerleyen zamanda vestel yazılımın içine kendi gömebilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt