1500 - 2000TL Arası, IPS Panel, 39-43" TV Tavsiyesi

M Çevrimdışı

Maiar

Yeni Üye
3 Eyl 2019
11
32
İyi akşamlar, 1500 - 2000 TL bütçem var, oturma odası çok aydınlık bu yüzden IPS panel almam mantıklı sanırım, 39" - 43" arası bir TV arıyorum. SMART özelliği olup olmaması pek umrumda değil, bilinen bir marka olursa validenin için rahat eder, benim için kıstas IPS Panel, iyi bir görüntü ve ses kalitesi.

Bu belirttiğim özelliklere uyan tavsiyelerinizi bekliyorum sayın forum üyeleri. Daha önce konu açmıştım fakat açtığım konudaki TV sanırım IPS Panel değil, bu yüzden 2. konuyu açtım. @Adem Helvacı hocam sizi Youtube'da görüp foruma kadar takip ettim, mail de attım fakat sanırım yoğunsunuz dönüş yapmadınız. Yardımlarınızı bekliyorum.

M Çevrimdışı

Maiar

Yeni Üye
3 Eyl 2019
11
32
Toshiba 43L2863DAT

Hocam tavsiye için çok teşekkürler, TV bütçemi aşıyor... Size farklı bir soru sorayım, linke baktım ürünün websitesine de gittim, panelin IPS veya VA olduğu yazmıyor. Bir TV'nin panelinin IPS veya VA olduğunu nasıl anlayabilirim?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam tavsiye için çok teşekkürler, TV bütçemi aşıyor... Size farklı bir soru sorayım, linke baktım ürünün websitesine de gittim, panelin IPS veya VA olduğu yazmıyor. Bir TV'nin panelinin IPS veya VA olduğunu nasıl anlayabilirim?

Konuda IPS olduğu yazıyor, 2 tane link verdim.
Ayrıca bütçem 1500-2000 dediniz, TV 2100 TL. Bence bir 100 lira daha verin bunu alın.
Daha F/P bir TV bulamazsınız bu fiyata.
LG-Samsung cephesinde bu fiyata daha çöp ürünler satılıyor.

M Çevrimdışı

Maiar

Yeni Üye
3 Eyl 2019
11
32
Konuda IPS olduğu yazıyor, 2 tane link verdim.
Ayrıca bütçem 1500-2000 dediniz, TV 2100 TL. Bence bir 100 lira daha verin bunu alın.
Daha F/P bir TV bulamazsınız bu fiyata.
LG-Samsung cephesinde bu fiyata daha çöp ürünler satılıyor.

Anladım hocam, peki son bir sorum olacak. Aydınlık odalarda IPS Panel daha iyi performans verir diye biliyorum, yansıma ve parlaklık yüzünden. Doğru mu biliyorum? Birde Regal 43R6520F 43" 1800 lira şu an N11.COM da, bu TV hakkında ne düşünüyorsunuz?

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Anladım hocam, peki son bir sorum olacak. Aydınlık odalarda IPS Panel daha iyi performans verir diye biliyorum, yansıma ve parlaklık yüzünden. Doğru mu biliyorum? Birde Regal 43R6520F 43" 1800 lira şu an N11.COM da, bu TV hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben de aynı senin gibi o fiyat aralığında IPS panelli TV araştırdım hatta kafayı yiyordum en iyi seçenek dendiği gibi Toshiba. gerekirse borca girip 100 lira fazla ver düzgün bir şey olsun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

IPS panelin avantajı daha canlı renklere sahip olması ve geniş açıdan izleme fırsatı sunması.
Sizin dediğiniz şey panel üzerindeki kaplama ile ilgili.
Yansıma yapmayan mat panellerden lazım size ve maalesef Vestel mat panel kullanmıyor bildiğim kadarıyla.

Yansıma sizin için aşırı sorun oluyorsa mat panel olan bir televizyon arayışına girin derim.
Vestel'in kullandığı panellerde yansıma önleyici mat kaplama olmadığı için aydınlık ortamda yansıma yapar. :bilmiyom

A Adem Helvacı size yardımcı olacaktır, o daha iyi bilir piyasadaki modelleri.

M Çevrimdışı

Maiar

Yeni Üye
3 Eyl 2019
11
32
IPS panelin avantajı daha canlı renklere sahip olması ve geniş açıdan izleme fırsatı sunması.
Sizin dediğiniz şey panel üzerindeki kaplama ile ilgili.
Yansıma yapmayan mat panellerden lazım size ve maalesef Vestel mat panel kullanmıyor bildiğim kadarıyla.

Yansıma sizin için aşırı sorun oluyorsa mat panel olan bir televizyon arayışına girin derim.
Vestel'in kullandığı panellerde yansıma önleyici mat kaplama olmadığı için aydınlık ortamda yansıma yapar. :bilmiyom

A Adem Helvacı size yardımcı olacaktır, o daha iyi bilir piyasadaki modelleri.

Çok hesapladım, ama her ne kadar zorlasamda bütçeyi tutturamadım hocam. Bütçede kesintiye gitmek zorundayım... Smart TV ve Wifi özelliklerini çıkartsam aradan, bu özellikleri barındırmayan bir TV önerebilir misiniz bana?

Çok zamanınızı aldım, kusura bakmayın... Bu arada, aynı konuda A Adem Helvacı hocamın yardımlarını da bekliyorum...

E Çevrimdışı

ezgii95

Yeni Üye
31 Tem 2019
6
29
bildiğim kadarıyla ıps ekranlarda televizyon,pc tel farketmeden her açıdan canlı görüyorsunuz. yani televizyona yandan bakınca da canlı oluyor karartılı olmuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt